آمازون برای کنترل فاصله‌گیری اجتماعی از هوش مصنوعی استفاده می‌کند!

آمازون برای کنترل فاصله‌گیری اجتماعی از هوش مصنوعی استفاده می‌کند!

شرکت آمازون برای کنترل و کمک به اجرای درست فاصله‌گیری اجتماعی در دوران کرونا، در بخش انبارهای وسیع خود به راه‌حلی مبتنی بر هوش مصنوعی روی آورده است. با شرایطی که امروزه بر دنیا حاکم شده است، شرکت‌های بزرگ در سراسر جهان برای سازگار شدن با شرایط جدید و نجات یافتن از شرایط اقتصادی نابسامان دوران اپیدمی کرونا، مجبورند تا به دنبال راهکارهای جدیدی برای ادامه کار خود با خیال راحت باشند. شرکت آمازون نیز از تخصص خود در زمینه هوش مصنوعی استفاده کرده و سرویس جدیدی را ارائه داده است که آن را دستیار فاصله می‌نامند.

در این سرویس، هوش مصنوعی با استفاده از یک سنسور که زمان پرواز نام دارد و در گوشی‌های هوشمند جدید یافت می‌شود، فاصله بین کارمندان خود را اندازه‌گیری می‌کند. هوش مصنوعی این سرویس هم چنین می‌توان افراد را به خوبی تشخیص دهد و در نهایت آن چه را که می‌بیند در یک صفحه نمایش 50 اینچی به سایر کارمندان نشان می‌دهد تا آن‌ها نیز بتوانند فاصله مناسب و ایمن را به درستی رعایت کنند. به کمک فناوری واقعیت افزوده نیز، به دور هر فرد نوار سبز رنگ و یا قرمز رنگی نمایش داده می‌شود که به معنای رعایت درست و یا عدم رعایت درست فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت فاصله امن کارمندان از یکدیگر است. رنگ سبز به معنای رغایت فاصله مناسب و رنگ قرمز به معنای فاصله غیر ایمن و نامناسب است.

این راه حال و سرویس جدید به صورت محلی اجرا می‌شود و نیازی به دسترسی به تکنولوژی‌های فضای ابری ندارند. آمازون نیز اعلام کرده است که از این دستیار فاصله هوشمند در تعداد محدودی از انبارهای خود استفاده کرده است اما قصد دارد تا در چندین هفته آینده صدها دستیار فاصله هوشمند را در بخش‌های مختلف و انبارهای مختلف خود راه اندازی کند. اگر چه از این راه حل هوشمندانه به صورت موقت و در زمان اپیدمی ویروس کرونا استفاده خواهد شد، اما همین سئله نیز به سلامت کارمندان در دوره کرونا و افزایش رعایت صحیح فاصله گذاری اجتماعی کمک بسیار زیادی خواهد کرد. شرکت آمازون نیز از آمادگی خود برای ارائه دستیار فاصله هوشمند خود به سایر کسب و کارها صحبت به میان آورده است.

 

منبع: artificialintelligence-news.com

 

برای مطالعه بیشتر در زمینه هوش مصنوعی و کاربردهای آن به بلاگ عامر اندیش مراجعه کنید.

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/rmJxx

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _