سرمایه‌گذاری سالانه ‌بر روی هوش مصنوعی در حال افزایش است اما چالش‌های زیادی همچنان وجود دارند!

سرمایه‌گذاری سالانه ‌بر روی هوش مصنوعی در حال افزایش است اما چالش‌های زیادی همچنان وجود دارند!

گزارش جدیدی از Algorithmia نشان داده که بودجه شرکت‌هایی که برای توسعه هوش مصنوعی فعالیت می‌کنند به سرعت در حال افزایش است اما چالش‌های حوزه استقرار این سیستم‌ها همچنان پابرجا است. گزارش Algorithmia بر اساس اطلاعات مربوط به ۴۰۳ شرکت بزرگ و پیشرو در تجارت هوش مصنوعی و یادگیری ماشین به دست آمده است.

دیگو اوپنهایمر، مدیر عامل الگوریتمیا گفت: “همه‌گیری بیماری COVID-19 باعث ایجاد تغییرات سریعی شده که پیش‌بینی‌های ما برای پیشرفت و گسترش هوش مصنوعی را در بسیاری از مناطق به چالش می‌کشد. در این دوران که به سرعت در حال تغییرات محیطی هستیم سازمان‌ها در مورد سرمایه گذاری‌های خود در زمینه هوش مصتوعی تجدید نظر کرده‌اند و به اهمیت هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای ایجاد درآمد و کارایی بهتر پی برده‌اند.”

قبل از شیوع همه‌گیری مهم‌ترین نگرانی سازمان‌هایی که در زمینه تولید ابتکارات هوش مصنوعی و یادگیری ماشین فعالیت می‌کردند نبود انگیزه برای استفاده از این سیستم‌ها بود. امروزه این سازمان‌ها بیشتر نگران هستند که چگونه مدل‌های خود را سریع‌تر به تولید برسانند و چگونه عملکرد آن‌ها را با گذشت زمان بهبود ببخشند. خبر امیدبخش این است که در سال جاری بودجه گسترش هوش مصنوعی به طور قابل توجهی در حال افزایش است. در یک نظر سنجی ۸۳ درصد از سازمان‌هایی که در زمینه تولید ابتکارات برای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین فعالیت می‌کنند گفته‌اند که بودجه خود را نسبت به سال گذشته افزایش داده‌اند.

با وجود یک دوره دشوار اقتصادی که برای بسیاری از شرکت‌ها ضرر‌های هنگفتی را در پی داشته رهبران مشاغل از سرمایه گذاری در هوش مصنوعی منصرف نشده‌اند و در واقع آن‌ها سرمایه‌گذاری خود را دو برابر خواهند کرد که خبری بسیار خوب است. در نظرسنجی تابستانی که توسط الگوریتمیا انجام شده ۵۰ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که قصد دارند امسال بیشتر برای گسترش هوش مصنوعی سرمایه گذاری کنند، تقریباً از هر پنج نفر یک نفر گفت که قصد دارد هزینه‌ی بیشتری را برای گسترش این سیستم‌ها خرج کند.

۶ درصد از مشاغل اذعان داشتند که در حال حاضر استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین را نسبت به سایر رشته‌های کامپیوتری در اولویت خود قرار داده‌اند. همچنین ۶۴ درصد اظهار داشتند که انگیره‌ی استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین نسبت به سایر اقدامات فناوری اطلاعات طی ۱۲ ماه گذشته افزایش یافته و به یکی از اولویت های آن‌ها تبدیل شده است. با وجود افزایش آمار بیکاری در سراسر جهان برای چندین سال در شرکت‌هایی که در زمینه گسترش هوش مصنوعی و یادگیری ماشین فعالیت می‌کنند شنیدن این خبر که ۷۶ درصد از شرکت‌ها تعداد کارکنان تیم‌های خود را کاهش نداده‌اند دلگرم‌کننده است و اما خبر بهتر این است که این شرکت‌ها ۲۷ درصد افزایش نیروی کاری خود را گزارش کرده‌اند.

۴۳ درصد از مشاغل اذعان داشتند که ابتکارات در حوزه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین بیش از آن‌چه فکر می‌کردند مهم است و تقریبا همه معتقدند که ابتکارات در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین باید به عنوان اولویت اصلی قرار داشته باشد. طبق اطلاعات بدست آمده از نظرسنجی در حال حاظر بهبود اتوماسیون فرآیند و بهبود تجربه کاربری دو زمینه اصلی برای سرمایه گذاری در هوش مصنوعی هستند. گرچه تاکنون همه خبرها خوب بوده است، اما بسیاری از شرکت‌ها با مشکلاتی در زمینه استفاده از هوش مصنوعی روبرو هستند که هنوز به آن‌ها پرداخته نشده است.

دولت همچنان بزرگترین چالش برای استفاده از هوش مصنوعی است که شرکت‌ها با آن روبرو هستند. ۵۶ درصد از مشاغل  قوانین دست و پا گیر مربوط به دولت‌ها برای استفاده از هوش مصنوعی را به عنوان یک مشکل بزرگ گزارش کرده‌اند. انطباق با مقررات امری حیاتی است اما می‌تواند بسیار گیج کننده باشد، به ویژه با مقررات مختلفی که نه تنها بین کشورها وجود دارد بلکه حتی در ایالات مختلف باهم تفاوت دارند. ۶۷ درصد از سازمان‌ها گزارش کرده‌اند که برای به کارگیری سیستم‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین باید از مقرراتی بسیار سخت پیروی کنند.

چالش مهم بعد از مشکلات حوزه دولت‌ها، استقرار و چالش‌های سازمانی است. ادغام هوش مصنوعی و نیروی انسانی مشکلی اساسی است که توسط ۴۹ درصد از مشاغل گزارش شده است. با این حال، ممکن است نتایج کمی امیدبخش باشد. اکثر سازمان‌ها هنگام استفاده ازهوش مصنوعی در کنار نیروی انسانی بهبود نتایج را گزارش می‌دهند که می‌تواند برای سایر شرکت‌ها انگیزه‌بخش باشد. همچنین این گزارش ادعا می‌کند که سازمان‌هایی که از هوش مصنوعی در کنار نیروی انسانی استفاده می‌کنند به طور متوسط ​​ ۲۱ درصد هزینه‌ی کمتری برای راه‌اندازی زیرساخت‌ها دارند.

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/PoSUF

به این مطلب امتیاز دهید

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

نظرات شما

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _