کاهش هزینه‌های حقوق اپراتور مرکز تماس

کاهش هزینه‌های حقوق اپراتور مرکز تماس

کاهش هزینه‌های حقوق اپراتور مرکز تماس

یکی از چالش‌هایی که کسب‌وکارهای بزرگ و رشد یافته با آن روبه‌رو هستند هزینه‌های سرسام آور مرکز تماس و پشتیبانی کسب‌وکار و سر و کله زدن با حقوق اپراتور مرکز تماس می‌باشد. در این مقاله می‌خواهیم راه‌هایی برای کاهش این هزینه‌ها معرفی کنیم و یک راه‌حل هوشمند پیش روی شما قرار دهیم.

هزینه‌های مراکز تماس

مرکز تماس یک کسب‌وکار مرکز مدیریت و ارتباط با مشتریان آن کسب‌وکار می‌باشد و جایی است که تماس‌های مشتریان و نیازهای آن‌ها پاسخگویی می‌شود. همین امر باعث شده اهمیت مراکز تماس بسیار زیاد شود و این مراکز به یک پل ارتباطی و هسته اصلی برای وصل کردن مشتری و کسب‌وکار به یکدیگر شود. برای مدیریت درست هزینه‌های مرکز تماس باید به میزان هزینه‌های کلی که یک مرکز تماس متحمل می‌شود توجه کرد.

مرکزیت و مهم بودن مرکز تماس کسب‌وکارها باعث شده تا به یک بخش پرهزینه تبدیل شوند. علاوه بر هزینه تامین ابزارها و وسائل مورد نیاز و فضای مرکز تماس، هزینه آموزش دادن نیرو‌های انسانی و سیستم‌های مدیریت مشتریان و مقدار هزینه از دست رفته در زمان‌های انتظار مشتریان نیز به آن اضافه می‌شود. با برخی از کسب‌وکارها برای رهایی از این هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری و کیفیت، به دنبال راهکارهای متفاوتی همانند برون سپاری هستند.

حقوق اپراتورهای مرکز تماس

از زمانی که یک مشتری تماس می‌گیرد تا زمانی که تماسش را قطع می‌کند، عامل اصلی که با او در ارتباط می‌باشد اپراتور مرکز تماس است. کیفیت پاسخگویی رابطه تنگاتنگی با میزان رضایت مشتری دارد و میزان رضایت مشتری نیز رابطه‌ی نزدیکی با شکوفایی کسب‌وکار شما دارد. به همین دلیل است که شغل اپراتورهای مرکز تماس اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

اپراتورهای مرکز تماس

به طور میانگین حقوق یک اپراتور مرکز تماس در ایران بین ۲ تا ۳ میلیون تومان می‌باشد. این میزان حقوق با توجه به تجربه‌ی اپراتور و فاکتورهای مهم دیگر ممکن است افزایش یا کاهش پیدا کند. یکی از نکاتی که در کسب‌وکارهای مختلف دیده می‌شود، آن است که برای مدیریت هزینه‌های مرکز تماس و مدیریت تماس‌ها اولین راه حلی که به آن می‌رسد افزایش یا کاهش تعداد اپراتورهای انسانی می‌باشد. در صورتی که راه‌حل‌های هوشمندانه دیگری هم وجود دارند که می‌توانند به کمک مدیران کسب‌وکار بیایند و علاوه بر سودآوری هزینه‌هایشان را نیز مدیریت کند و یا حتی کاهش دهد.

کاهش هزینه اپراتورهای مرکز تماس به کمک اپراتورهای هوش مصنوعی

یکی از راه‌های کاهش هزینه که مدیران کمتر به سراغ آن می‌روند، استفاده از تکنولوژی‌های جدید است. شاید دلیلش آن است که استفاده از تکنولوژی را مساوی با صرف هزینه‌های بیشتر تصور می‌کنند. اما مسئله‌ای که به آن توجه نمی‌شود آن است که تکنولوژِی‌های جدید به‌وجود می‌آیند تا کارها راحت‌تر انجام شود و اینکه شاید شما در ابتدا هزینه‌ای برای راه اندازی یک تکنولوژی در کسب‌وکارتان داشته باشید، اما در دراز مدت استفاده از آن در کسب‌وکارتان سودآوری بیشتری به همراه خواهد داشت.

یکی از این تکنولوژی‌ها که می‌تواند به شما در کاهش هزینه‌های مرکز تماستان کمک کند، هوش مصنوعی می‌باشد. هوش مصنوعی به طور کلی یعنی بتوان به یک ماشین آموزش داد تا همانند انسان فکر کند. البته رسیدن به سطحی که یک ماشین همانند انسان فکر و تصمیم گیری داشته باشد در حال حاضر یک رویا است، اما هوش مصنوعی که بتواند وظایف ساده را با دقت، سرعت و کیفیت انجام دهد در دسترس می‌باشد و شرکت‌ها می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند.

راهکار مراکز تماس برای کاهش هزینه‌هایشان نیز می‌تواند استفاده از اپراتورهای هوشمند مرکز تماس باشد که بتوانند به کمک هوش مصنوعی به تعامل با کاربران پرداخته و به نیازهایشان پاسخ دهند. نکته مورد توجه آن است که همان طور که گفته شد هوش مصنوعی هنوز نمی‌تواند همانند انسان فکر کند و تصمیم گیری داشته باشد، اما می‌تواند در پاسخ به سوالات تکراری و انجام وظایف ساده بسیار خوب عمل کند. این امر می‌تواند تا حد زیادی به کمک اپراتورهای مرکز تماس بیاید.

می‌توان گفت که روزانه حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد تماس‌هایی که با یک مرکز تماس انجام می‌شود شامل محتواهایی تکراری است. این سوالات تکراری نیز دارای پاسخ‌هایی تکراری است که هوش مصنوعی به خوبی می‌تواند از پس آن‌ها بر بیاید. برای زمانی که سوال تکراری نباشد و یا نیاز به اطلاعاتی داشتته باشد که در مجموعه داده اپراتور هوش مصنوعی قرار نگرفته باشد، هوش مصنوعی کاربر را به اپراتور انسانی وصل می‌کند تا او پاسخگوی کاربر باشد.

به این ترتیب هزینه‌ای که برای اپراتور هوش مصنوعی می‌کنید یک بار است اما مدت‌های زیادی می‌توانید از آن استفاده کنید و علاوه بر آن با کاهشی که در هزینه‌های دیگر، شامل تماس‌های از دست رفته، خطوط اشغال، حقوق اپراتور مرکز تماس و… خواهید داشت در زمان کوتاهی چند برابر هزینه‌ای که داشته به شما سود رسانی خواهد کرد.

اپراتور هوش مصنوعی

هوشتل، کمک شما در کاهش هزینه‌های مرکز تماس

اگر به دنبال یک اپراتور هوشمند هستید که بتواند به کمک هوش مصنوعی پاسخگوی مشتریان شما در مرکز تماس کسب‌وکارتان باشد، ما هوشتل را به شما معرفی می‌کنیم. هوشتل یک ربات پاسخگوی هوشمند در مراکز تماس تلفنی است که می تواند جایگزین اپراتورهای انسانی شود و به صورت ۲۴ ساعته و به صورت اتوماتیک با استفاده از هوش مصنوعی پاسخگوی تماس مشتریان شما باشد. با استفاده از هوشتل دیگر نگران مرکز تماس خود نباشید.

هوشتل می تواند به صورت هوشمند صحبت های مشتری را شنیده و آن ها را تبدیل به متن کرده، سپس به پردازش متن های دریافتی پرداخته و در انتها پس از یافتن پاسخ مناسب، به مانند یک عامل انسانی آن را برای مشتری اعلام کند. هوشتل هیچگاه خسته نمی شود و از تمام خطاهای انسانی به دور است و با دقت به تماس های مشتریان شما پاسخ می دهد.

هوشتل به طور کلی دارای چنین قابلیت هایی می باشد:

 • بهره مندی از موتور تبدیل گفتار به متن سفارشی سازی شده
 • بهره مندی از موتور پردازش طبیعی متن
 • بهره مندی از موتور تبدیل متن به گفتار
 • ارائه خدمات ۲۴ ساعته به تماس گیرندگان
 • به صفر رساندن اشغالی خطوط تلفن در زمان های ترافیک بالا
 • کاهش مدت زمان انتظار کاربر برای پاسخگویی
 • سازگاری با تمامی مراکز تلفن روی بستر VOIP
 • درک سوالات مشتریان سازمان به منظور برقراری مکالمه هوشمند با کاربر برای رسیدن به پاسخ مناسب
 • انتقال تماس به یک اپراتور انسانی در صورت عدم یافتن جواب مناسب
 • نصب و راه اندازی در سازمان شما
 • برخوردار از آخرین تکنولوژیهای یادگیری عمیق
 • قابلیت درک مکالمات محاوره ای
 • امکان شخصی سازی نحوه پاسخگویی یا ارائه خدمت به تماس گیرندگان هر سازمان
 • کاهش ریسک پاسخگویی یا ارائه خدمت اشتباه

با توجه به همه آن چه که گفته شد، استفاده از هوشتل در بخش پشتیبانی از مشتریان و مرکز تماس شما، می تواند یک مزیت رقابتی بزرگ در بین رقبایتان برایتان به همراه داشته باشد و با ارائه خدمات بانکی به شیوه نوین تحولی در سیستم بانکداری کشور ایجاد کنید. با هوشتل می توانید سرآمد رقبایتان باشید و مشتریان به دنبال شما باشند.

برای استفاده از محصول هوشتل یا ارسال درخواست دمو به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/kbKtS

به این مطلب امتیاز دهید

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

نظرات شما

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

بینایار

درک هوشمند ویدیو و تصویر

_ مطالب مرتبط _