Neuralink از پیشرفت‌‌هایش در ارتباط با پیوند هوش مصنوعی به مغز انسان سخن خواهد گفت!

Neuralink از پیشرفت‌‌هایش در ارتباط با پیوند هوش مصنوعی به مغز انسان سخن خواهد گفت!

استارتاپ Neuralink با بنیانگذاری ایلان ماسک، بنیانگذار کمپانی‌های بزرگی مانند تسلا و اسپیس ایکس، در مورد ارائه اطلاعاتی در مورد پیشرفت این استارتاپ در پیوند چیپ‌های هوش مصنوعی و مغز انسان در ماه آینده خبر داد. در این رابطه ابلان ماسک در یک توییت بیان کرد:

مدیر عامل این شرکت افزود: “اطلاعات جالبی در مورد پروژه داریم که ظرف چند ماه اعلام می‌کنیم، این مسئله بسیار بزرگتر از هر چیز دیگری است که افراد احتمالاً به آن فکر می کند”.

Neuralink در ژوئیه سال گذشته رویدادی را در سانفرانسیسکو برگزار کرد گه در آن اعلام کرد که قصد دارد الکترودها را وارد مغز میمون‌ها و انسان‌ها کند تا بتواند به آن‌ها کمک کند تا کنترل کامپیوترها را به عهده بگیرند.

در این پروژه “رشته”هایی که در الکترودها طراحی شده که در مغز، در نزدیکی نورون‌ها و سیناپس‌ها کار گذاشته می‌شود. این الکترودها توسط یک ربات جراح در مغز کاشته می‌شوند. رشته‌های موجود در این الکترود اطلاعات منتقل شده را بر روی حسگر به نام N1 را ضبط می‌کنند.

البته این  توضیحات صرفا یک نسخه بسیار ساده از کارکرد نسبتاً پیچیده این پروژه است. در طول رویداد برگزار شده، نووالینک نشان داد که فناوری این شرکت قبلاً با موفقیت در مغز موش صحرایی کارگزاری شده است و قادر به ثبت اطلاعات منتقل شده توسط سلول‌های عصبی آن موجود می‌باشد.

در آن رویداد، ماسك اعلام کرد كه می خواهد نورولینك به زودی آزمایشات انسانی خود را آغاز كند. نورولینک پس از رویداد سال گذشته در سکوت خبری بود و حساب کاربری توییترش از آن زمان تاکنون هیچ توییتی ایجاد نکرده است. اما اکنون، به نظر می‌رسد، این شرکت آماده است تا پیشرفت قابل توجهی را با همگان به اشتراک بگذارد.

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/jKbob

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _

8 بانوی پیشرو در حوزه هوش مصنوعی

این یک حقیقت ساده است که حوزه هوش مصنوعی بیشتر تحت تسلط مردان است . با توجه به مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۸ تنها

هوش مصنوعی در ایران
مقالات

هوش مصنوعی در ایران

عبارت هوش مصنوعی (AI) ممکن است برای شما یادآور داستان‌های علمی و تخیلی یا روبات‌ها باشد. امروزه دیگر هوش مصنوعی یک رویا نیست. هوش مصنوعی