ربات بالا رونده از درخت Amaran _ برداشت نارگیل دیگر آسان شد

ربات بالا رونده از درخت Amaran _ برداشت نارگیل دیگر آسان شد

این ربات خطرات ناشی از بالا رفتن انسان‌ها از درخت برای چیدن نارگیل را کاهش می‌دهد.

نارگیل میوه‌ای خوشمزه و مفید است. مواد غذایی زیادی از این میوه خوشمزه تهیه می‌شود. اما برداشت این میوه کار ساده‌ای نیست.
برداشت کنندگان این محصول، باید از درخت‌هایی تا ارتفاع ۱۵ متر یا بیشتر بالا روند، تا بتوانند یک دسته نارگیل بچینند. این بالا رفتن از درخت، جان بسیاری را تاکنون به خطر انداخته است.

 

Amaran

گروهی از محققین هندی، رباتی را به نام Amaran طراحی کرده‌اند. این ربات می‌تواند نیاز به برداشت کننده‌های انسانی را کاهش دهد.
محققان ربات درخت نوردی را، در مقاله ای در آخرین شماره معاملات IEEE / ASME در مکاترونیک منتشر شده است، توصیف می کنند.
آنها همراه با آزمایشات آزمایشگاهی، توانایی Amaran در برداشت نارگیل را با یک فرد با سابقه ۵۰ سال در این زمینه مقایسه کردند.
این فرد در مقایسه با ربات سرعت بهتری داشت. اما استقامت ربات بهتر بود.

 

طرز کار ربات

برای صعود، Amaran به جسمی حلقه‌ای شکلی تکیه می‌کند که به اطراف درختانی با قطر مختلف می پیچد. این ربات دارای یک ماژول کنترل، یک هدایتگر، یک واحد مدیریت نیرو و یک رابط ارتباطی بی سیم است.
این ربات هشت چرخ دارد. این چرخها به ربات اجازه حرکت به سمت بالا و پایین را میدهند. همچنین این ربات میتواند در اطراف تنه درخت چرخش کند.
Amaran توسط یک فرد در پایین درخت هدایت می‌شود.
هنگامی که Amaran به هدف خود نزدیک می شود، یک واحد کنترل کننده متصل به یک بازوی رباتیک با ۴ درجه قدرت، دسته نارگیل را می‌گیرد.
به عنوان یک ویژگی ایمنی، اگر باتری اصلی Amaran از بین برود، واحد پشتیبان شروع به کار می‌کند و به ربات کمک می‌کند تا به زمین برگردد.

ویژگی‌های Amaran

راجش کانان مگالینگام، استادیار دانشگاهAmrita Vishwa Vidyapeetham ، در جنوب هند، می گوید:
“تیم وی از سال ۲۰۱۴ روی Amaran کار کرده‌اند. این ربات از نظر اندازه منحصر به فرد هستند و از دسته های نارگیل و برگ‌ها یک تراز بندی منحصر به فرد دارد. ساخت یک ربات عالی یک کار بسیار چالش برانگیز است.”
هنگام آزمایش ربات در آزمایشگاه، مگالینگام و همکارانش دریافتند که Amaran در صورت اتصال به تنه تا ۳۰ درجه نسبت به محور عمودی قادر به بالا رفتن از درختان است.
Megalingam می‌گوید که بسیاری از درختان نارگیل، به ویژه تحت شرایط خاص محیطی، در چنین زاویه‌ای رشد می‌کنند.

مقایسه ربات با نیروی انسانی

در مرحله بعدی، محققان Amaran را در مزرعه آزمایش کردند و توانایی آن را در برداشت نارگیل با داوطلب انسانی مقایسه کردند.
طول درختان از ۶.۲ تا ۱۵.۲ متر بود.
برداشت یک درخت توسط انسان حدود ۱۱.۸ دقیقه زمان نیاز داشت.
برداشت یک درخت توسط Amaran 21.9 دقیقه زمان می‌برد. ۱۴ دقیقه از این زمان به استقرار ربات در پایه درخت، قبل از شروع کار، مربوط بود.
اما مگالینگام خاطرنشان کرد که Amaran می‌تواند در یک روز مشخص درختان بیشتری را برداشت کند.
برای مثال، یک نیروی انسانی در روز حدود ۱۵ درخت را می‌تواند برداشت کند. اما ربات تا ۲۲ درخت در روز را هم برداشت کرده است.
پیشرفت‌های آینده در این رباط، سرعت صعود و قابلیت برداشت را بهبود خواهد بخشید.

 

سخن آخر

مگالینگام می گوید: “هدف نهایی ما تجاری سازی این محصول و کمک به کشاورزان نارگیل است.” “در ایالت کرالا ، فقط ۷۰۰۰ بالا رونده آموزش دیده درخت نارگیل وجود دارد، در حالی که به حدود ۵۰،۰۰۰ فرد آموزش دیده نیاز است.
در سایر ایالت‌های هند مانند تامیل نادو، آندرا و کارناتاکا، که در آنها تعداد زیادی نارگیل کاشته می شود، وضعیت به همین منوال است”.
وی همچنین اذعان داشت که هزینه فعلی ربات مانعی برای استقرار گسترده تر است. اما خاطرنشان کرد که اعضای جامعه می‌توانند برای تقسیم هزینه‌ها و استفاده از ربات با هم همکاری کنند.
از همه مهمتر، بیان کرد که “برداشت نارگیل با استفاده از Amaran خطری برای زندگی انسان ندارد. هر شخص آموزش دیده می تواند Amaran را عملیاتی کند. معمولاً فقط کارگران مرد این کار درخت نوردی را انجام می دهند. اما فارغ از جنسیت، قدرت بدنی و مهارت‌ها، هر کس می تواند Amaran را اداره کند. “

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/psyUT

به این مطلب امتیاز دهید

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

بینایار

درک هوشمند ویدیو و تصویر

_ مطالب مرتبط _