رشد 14.8% شهرهای هوشمند

یک شهر هوشمند به شهری گفته می شود که زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) خود را برای بهبود کیفیت زندگی، همراه با افزایش کارایی در عملیات و خدمات شهری، به طور کارآمد مستقر کرده و از این طریق نیازهای نسل حاضر و آینده را به لحاظ اقتصادی، اجتماعی تضمین می‌کند. این شهر جنبه‌های زیست محیطی نیز را در نظر دارد.

 یک شهر را تنها در صورت رعایت موارد زیر می‌توان هوشمند دانست:

  • حمل و نقل هوشمند ،
  • ساختمان‌های هوشمند ،
  • تاسیسات هوشمند و
  • خدمات شهروندی هوشمند

MarketsandMarkets  پیش بینی می‌کند اندازه بازار شهرهای هوشمند از 410.8 میلیارد دلار در سال 2020 به 820.7 میلیارد دلار تا سال 2025، با نرخ رشد سالانه (CAGR) 14.8٪ در دوره پیش بینی، رشد کند.

در میان مناطق متمرکز، بخش حمل و نقل هوشمند بالاترین رشد را در طی دوره مد نظر خواهد داشت

حمل و نقل بخشی مهم و اساسی در هر پروژه شهر هوشمند است. زیرا مهمترین عامل رشد سریع و پایدار اقتصاد است و به مردم امکان می‌دهد تا به سرعت از یک مقصد به مقصد دیگر سفر کنند. در کنار آن امکان ارائه کالاها و خدمات به طور موثر فراهم می‌شود.   راه حل‌های هوشمند حمل و نقل با در نظر گرفتن عوامل مختلف از جمله افزایش سریع جمعیت شهری و افزایش نگرانی‌های زیست محیطی، به پروژه‌های زیربنایی حمل و نقل موجود و جدید رونق اساسی می‌بخشد. سیستم‌های حمل و نقل برای شهرهای هوشمند طراحی و پیاده سازی شده‌اند و با ترکیب فناوری‌های پیشرفته سیستم عامل‌هایی را ارائه می‌دهند که اطلاعات آنلاین را در مورد جریان ترافیک و مسافران بصورت واقعی تحویل می دهند. این راه حل‌ها همچنین امکان نظارت موثر و تداوم حمل و نقل عمومی و همچنین حمل و نقل بار به داخل و خارج شهرها را فراهم می کند. در نتیجه باعث کاهش تأخیرها و کاهش هزینه‌های سربار، مانند تعمیر و نگهداری می‌گردد. آن‌ها همچنین امکان مدیریت بهتر شرایط اوج ترافیک و همچنین پیش بینی و آماده شدن برای دوره‌های ترافیکی سنگین و کم حجم را فراهم می‌کنند.  

انتظار می‌رود در میان منطقه متمرکز از ساختمان‌های هوشمند ، بخش خدمات به سرعت رشد کند

خدمات هوشمند ساختمان به مدیران ساختمان‌ها اجازه می‌دهد تا با حداقل تلاش ، راه حل‌های هوشمند ساختمان را برنامه ریزی و اجرا کنند. راه حل‌های ساخت هوشمند با کمک ارائه دهندگان خدمات حرفه ای می‌تواند بسیار موثر و کارآمد باشند. از مزایای به کارگیری خدمات ساختمان هوشمند می‌توان نیاز به اجرای راه حل‌های بهینه و در نتیجه بهبود عملکرد ساختمان، کاهش انرژی و کاهش هزینه‌های عملیاتی (OPEX) را نام برد. ماهیت پیچیده فن آوری‌های مختلف هوشمند مستقر در شهرها و نیاز به راه حل‌های سفارشی برای پیاده سازی راه حل‌های شهر هوشمند در شهرهای مختلف، تقاضای مشاوره و استقرار و خدمات یکپارچه سازی را برانگیخته است.  

بازیگران اصلی شهرهای هوشمند

در بازار شهرهای هوشمند، بازیگران اصلی و نوظهور بازار شامل سیسکو سیستم (ایالات متحده(، ) IBMایالات متحده) ، زیمنس AG )آلمان) ، مایکروسافت (ایالات متحده) ، هیتاچی (ژاپن)، اشنایدر الکتریک (فرانسه) ، هواوی (چین(، Intel (ایالات متحده) ، NEC  (ژاپن) ، GE  (ایالات متحده) ، فوجیتسو (ژاپن) ، Oracle )ایالات متحده) ، SAP) SEآلمان) ، اریکسون (سوئد) ، ABB (سوئیس) ،  Honeywell(ایالات متحده)،  Google (ایالات متحده(، AWS (ایالات متحده(، )AT & Tایالات متحده) ، نوکیا (فنلاند) ، وودافون (انگلیس)، ایترون (ایالات متحده) ، وریزون (ایالات متحده) ، ) Accentureایرلند) ، TCS (هند) و علی بابا (چین) است. تسلط شدید در بازار

زیمنس

زیمنس یکی از شرکت‌های پیشگام ارائه دهنده راه حل‌های شهرهای هوشمند است. این شرکت از تخصص اتوماسیون و دیجیتال سازی خود در اینترنت اشیا در بازار شهرهای هوشمند استفاده می‌کند. طیف گسترده ای از محصولات زیمنس برای ارائه مزایای بی نظیر ارزش افزوده، خدمات پیشرفته و هوشمند مبتنی بر داده را به مشتریان خود است.    
    محصولات زیمنس شامل وسایل نقلیه ریلی، اتوماسیون ریلی، سیستم‌های مدیریت ترافیک جاده ای و سیستم‌های پارکینگ و عوارض هوشمند است. راه حل‌های هوشمند و حرکت هوشمند، در دسترس بودن زیرساخت‌ها را افزایش می‌دهند. توان مصرفی را بهینه می‌کنند. از تجربه خوب مسافر اطمینان حاصل می‌کنند. بخش حرکت این شرکت با استفاده از پیشرفته ترین راه حل‌های مبتنی بر IT ، نیاز روزافزون صنعت حمل و نقل را برطرف می‌کند. در مارس 2020 ، زیمنس و NEC برای تولید وسایل دیجیتال با هم همکاری کردند. این همکاری با هدف ارائه راه حل نظارت و تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی برای سرعت بخشیدن به دیجیتالی سازی تولید از طریق MindSphere ، سیستم عامل اینترنت مبتنی بر ابر و اینترنت اشیا (IoT) از شرکت زیمنس و فناوری تجزیه و تحلیل متغیر NEC (SIAT) بود.

سیسکو

سیسکو جای مستحکمی در بازار دارد که در پروژه‌های مختلف شهر هوشمند، در سطح جهانی، سهام عمده ای دارد. این شرکت نمونه کارهای ویژه و هوشمند راه حل‌های متصل به پروژه‌های مختلف شهر هوشمند را ارائه می‌دهد. این شرکت به ارائه راه حل‌های نوآورانه به مشتریان خود متعهد است. بنابراین، این شرکت سرمایه‌های هنگفتی را در فعالیت‌های تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کرده است. زیرساخت‌های ارتباطات متصل سیسکو برای شهرها، طرح‌های شبکه ای معتبری را ایجاد می‌کند. این شبکه‌ها چند سرویس را ایجاد می‌کنند، که به ویژه برای شهرهای هوشمند و جاده‌ها طراحی شده است.    

Cisco Smart + Connected City Lighting

چراغ‌های LED را به دستگاه‌های هوشمند مجهز به حسگر تبدیل می‌کند که می‌توانند داده‌ها را در زمان واقعی ضبط و انتقال دهند.  

 

Cisco Smart + Connected City Parking

خدمات پارکینگ هوشمند را ارائه می‌دهد که از طریق فناوری مانند Wi-Fi عمومی، دوربین‌های ویدئویی، تجزیه و تحلیل ویدئو و مدیریت پارکینگ با سنسور، مشکلات پارکینگ یک شهر را برطرف می‌کنند.  

سیسکو برای حمل و نقل شهری

ضمن تولید طیف گسترده ای از اطلاعات مربوط به تراکم ترافیک، تعداد واقعی وسایل نقلیه را با قابلیت تنظیم و طبقه بندی وسایل نقلیه فراهم می‌کند. در فوریه 2020 ، سیسکو و کانکسین برای رشد شهرهای هوشمند در انگلیس با Quantela همکاری کردند. شبکه بزرگراه شفیلد آخرین فناوری شهر هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا در انگلستان است. این راه حل بر روی پلتفرم CityOS ساخته شده است. بهترین قابلیت‌های نژادی از راه حل‌های  Cisco Kinetic و Atlantis smart city  از Quantela را گرد هم آورده است.      
4.9/5 - (7 امتیاز)
لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/KGG5J

به اشتراک بگذارید

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _