فیس بوک به مردم اجازه می دهد ادعا مالکیت تصاویر را داشته باشند

فیس بوک به مردم اجازه می دهد ادعا مالکیت تصاویر را داشته باشند

روزهای بازنشر تصاویر در اینستاگرام ممکن است به پایان رسیده باشد

 

فیس بوک

فیس بوک به مردم این امکان را می‌دهد تا کنترل بیشتری بر روی تصاویر متعلق به خود و جایی که خواهان نشر تصاویر هستند، داشته باشند.

در به روزرسانی سیستم عامل مدیریت حقوق خود، این شرکت امروز با شرکای خاصی کار می‌کند تا به آن‌ها قدرت ادعای مالکیت بر تصاویر را بدهد. سپس امکان نمایش آن تصاویر را از طریق سیستم عامل فیس بوک، از جمله اینستاگرام، تعدیل کند.

هدف این است که سرانجام این ویژگی برای همه قابل استفاده باشد، همانطور که در حال حاضر در مورد حقوق موسیقی و ویدیو کنترل‌های اجرا می‌شود.

 

استراتژی

فیس بوک شرکای خود را فاش نکرد. اما این مسئله می تواند بدین معنا باشد که اگر برندی مانند National  Geographic  عکس‌های خود را تحت قوانین حقوقی فیس بوک بارگذاری کرد، سپس می تواند مکان نمایش آنها را مانند صفحات اینستاگرام برندهای دیگر کنترل کند.

یعنی این شرکت می‌تواند اجازه دهد که تصاویر هنوز در حال نشر باشند و دستور یک حذف را صادر کند. پست متخلف را به طور کامل حذف می کند. یا از یک بلوک قلمرو استفاده می کند، به این معنی که پست هنوز هست اما در مناطقی که حق چاپ شرکت اعمال می شود قابل مشاهده نیست.

“ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که موارد استفاده را خیلی خوب از مجموعه شرکای مورد اعتماد، قبل از گسترش آن درک می‌کنیم. زیرا ، همانطور که می توانید تصور کنید، ابزاری مانند این، یک ابزار بسیار حساس و بسیار قدرتمند است. ما می خواهیم مطمئن شویم که اصولی را در دسترس داریم تا اطمینان حاصل شود که مردم می‌توانند از آن به طور ایمن و صحیح استفاده کنند”.

 

روش کار

دارنده حقوق تصویر برای ادعای حق چاپ خود، پرونده CSV را در مدیر حقوق فیس بوک بارگذاری می‌کند. این پرونده شامل تمام فراداده های تصویر است. آنها همچنین تعیین می‌کنند که کپی رایت در کجا اعمال می‌شود و می‌تواند مناطق خاصی را کنار بگذارد.

هنگامی که مدیر تأیید کرد که فراداده‌ها و تصویر با هم مطابقت دارند، سپس آن تصویر را پردازش می کند و مکان نمایش را کنترل می کند.

اگر شخص دیگری بخواهد مالکیت همان تصویر را ادعا کند، دو طرف می توانند چند بار در فرآیند بررسی قرار گیرند تا ادعا بررسی شود و در نهایت فیس بوک آن را به هرکسی که اولین پرونده را ارائه دهد واگذار می‌کند. اگر آنها بخواهند از این تصمیم تجدید نظر کنند، می توانند از فرم‌های گزارش IP IP استفاده کنند.

اینستاگرام

این به روزرسانی می تواند به طور بالقوه نحوه کار اینستاگرام را در حال حاضر تحت تأثیر قرار دهد، با حساب‌هایی که اغلب از همان تصویر استفاده می کنند و دارنده حقوق اصلی فرض شده را فقط به عنوان اعتبار نشان می کنند. اکنون این دارندگان حقوق می توانند بدون تاخیر پست را حذف کنند.

در نهایت، ممکن است سازندگان مجبور شوند برای جلوگیری از برداشتن پست ها، در عکاسی یا ایجاد تصویر سرمایه گذاری کنند. این ممکن است در نهایت همان چیزی باشد که اینستاگرام می خواهد: تبدیل شدن به مکانی برای اشتراک گذاری تصاویر اصلی در مقایسه با استفاده مجدد.

 

تماشای این موارد به ویژه با الگوهای رفتاری بسیار جالب خواهد بود.

آکسلگارد می گوید که آنها با یک گروه کوچک شروع می کنند تا “بیشتر بیاموزند و روش مناسب برای رسیدگی به موارد استفاده خاص مانند الگوهای رفتاری را کشف کنند.”

بخشی از این فرایند یادگیری به معنای تعیین میزان ویرایش ممکن است برای یک تصویر باشد، مانند الگوهای رفتاری، قبل از اینکه واجد شرایط “مطابق” با تصویر دارنده حقوق شود.

میم‌ها (یک ایده، رفتار یا مد که از فردی به فرد دیگر توسط سخنرانی‌ها، حالات رفتاری، رسانه‌ها یا سایر اشکال ارتباط منتقل می‌شود(، البته ، به طور مداوم ویرایش می شوند. بنابراین فیس بوک باید تعیین کند که آیا به مردم اجازه می‌دهد آن میم‌ها را حذف کنند.

 

حق کپی در اینستاگرام

حق کپی در اینستاگرام سال‌هاست که مورد توجه بوده و اخیراً این شرکت گفته است که وب سایت‌ها برای جاسازی پست‌های خود به مجوز عکاسان نیاز دارند. در گذشته، یک عکاسان جنجالی از افراد مشهور شکایت کردند. چرا که عکس‌های آن‌ها را، در حساب های خود بارگذاری کرده‌ بودند.

 

 

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/rY4Ys

به این مطلب امتیاز دهید

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

نظرات شما

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

بینایار

درک هوشمند ویدیو و تصویر

_ مطالب مرتبط _