محدود کردن تقلب در امتحانات از راه دور به کمک هوش مصنوعی

محدود کردن تقلب در امتحانات از راه دور به کمک هوش مصنوعی

عصر گسترده‌ای از فراگیری راه دور که توسط بیماری همه گیر COVID-19 ایجاد شده نیاز به روش‌های آزمون آنلاین دارد که به طور موثر از تقلب، به ویژه در قالب تبانی بین دانش آموزان جلوگیری می‌کند. با نگرانی در مورد افزایش میزان تقلب در سراسر کشور، راه حلی که مشکل را برطرف کرده و در عین حال حریم خصوصی دانشجویان را نیز حفظ کند از ارزش ویژه‌ای برخوردار خواهد بود.

در تحقیقی که امروز منتشر شده، مهندسان موسسه پلی تکنیک Rensselaer نشان داده‌اند که چگونه یک استراتژی آزمایشی که آنها آن را تست آنلاین از راه دور می‌نامند می‌تواند به طور موثر توانایی دانش آموزان را برای دریافت کمک از یکدیگر کاهش دهد تا مطمعن باشیم که دانش‌آموزان در آزمون‌ها به صورت فردی شرکت می‌کنند.

جن وانگ، استاد مهندسی زیست پزشکی در Rensselaer و نویسنده این مقاله گفت : در امتحانات آنلاین از راه دور  دانش آموزان می‌توانند از طریق تلفن یا اینترنت با یکدیگر صحبت کنند و پاسخ‌ها را باهم تبادل کنند. ایده اصلی روش ما به حداقل رساندن این شانس از طریق بهینه سازی گسسته است که با کمک طبقه بندی میزان توانایی دانش آموزان انجام می‌شود.

در این استراتژی هنگامی که یک آزمون آنلاین از راه دور انجام می‌شود، دانش آموزان سوالات یکسانی را دریافت می‌کنند اما در زمان‌های مختلف بسته به سطح مهارت آنها. به عنوان مثال، دانش آموزان با بالاترین سطح تسلط ، سوال‌ها را پس از پاسخ سایر گروه‌های دانشجو به این سوالات دریافت می‌کنند.

وانگ گفت : این روش انگیزه دانشجویان را برای کمک به دیگران کاهش می‌دهد  زیرا کسانی که قبلا سوالات را پاسخ داده‌اند توانایی کمتری نسبت به کسانی که در حال پاسخگویی هستند دارند. برای تعیین ترتیب سوالات هر دانش آموز، سطح صلاحیت آنها با استفاده از معدل یا نمرات میان ترم آنها برآورد می‌شود.

طبق آزمایشات آماری و نظرسنجی‌های پس از امتحان، ثابت شده که این روش در مقایسه با روش‌های آزمون معمولی‌ می‌تواند به کاهش میزان تقلب بین دانش‌آموزان بیانجامد.

وانگ گفت : به عنوان یک مزیت اضافی، وقتی دانش آموزان می‎دانستند که تبانی امکان پذیر نیست، انگیزه‌ی بیشتری برای مطالعه مطالب کلاس داشتند. وانگ و همکارانش امیدوارند که بتوانند این نوآوری آموزشی را با سایر دانشگاه‌ها به اشتراک بگذارند.

او افزود : ما قصد داریم یک بستر خوب ایجاد کنیم تا سایر موسسات بتوانند به راحتی از این روش استفاده کنند.

 

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/U8r2V

به این مطلب امتیاز دهید

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

نظرات شما

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

بینایار

درک هوشمند ویدیو و تصویر

_ مطالب مرتبط _