معرفی فارس آوا، نرم افزار تبدیل فایل صوتی ضبط شده به متن

امروز قصد داریم که یک نرم افزار تبدیل فایل صوتی ضبط شده به متن را به کاربرانی که به دنبال چنین محصولی هستند معرفی کنیم. اگر شما هم به یک نرم افزار تایپ صوتی نیاز دارید در ادامه با ما همراه باشید.

فناوری تبدیل گفتار به نوشتار یا صوت به متن چیست؟

تبدیل صوت به متن و به طور کلی تبدیل هر نوع فایل صوتی به فایل متنی، به کمک فناوری تبدیل گفتار به نوشتار انجام می‌شود. فناوری تبدیل گفتار به نوشتار در حقیقت فناوری شناخت زبان بر پایه هوش مصنوعی است که می تواند گفت و گوی شفاهی را به صورت اتوماتیک به نوشتار تبدیل کند. فناوری تبدیل گفتار به نوشتار قادر است تا هر نوع محتوای صوتی را به نوشته تبدیل کند. گفتار به نوشتار در حقیقت به نوعی فناوری بین رشته ای زبان شناسی-رایانه می باشد و از دل علوم زبان شناسی، کامپیوتر و الکترونیک پدید آمده است.

برای تبدیل فایل صوتی به متن نیز، باید آن فایل صوتی با هر فرمتی را به یک موتور تبدیل گفتار به نوشتار داد. این موتور گفتار به نوشتار تمامی فایل های صوتی که دریافت نموده را پس از پردازش های مورد نظر تبدیل به فرمت مورد نیاز خود می کند و سپس آن را در اختیار موتور تبدیل گفتار به متن قرار می دهد. در نهایت متن قابل ویرایش از محتوای فایل صوتی پس از پردازش‌های نهایی استخراج و به کاربر تحویل داده می‌شود.

تایپ صوتی فارسی چیست؟

فارس آوا چیست؟

نرم افزار فارس آوا یک نرم افزار با کیفیت برای تایپ صوتی در زبان فارسی است. نرم افزار فارس آوا کاملا بومی است و بر دانش متخصصان هوش مصنوعی کشور تکیه دارد و دارای دیتابیس وسیع 10 هزار ساعته می‌باشد. این نرم افزار بر روی دسکتاپ و گوشی هوشمند در دسترس است و به زودی نسخه‌ی مخصوص مشاغل خاص همانند وکلا و … آن نیز به بازار عرضه خواهد شد. این محصول از دقت و سرعت بالا در تبدیل گفتار به متن و تایپ صوتی برخوردار است و همچنین قابلیت بارگزاری انواع فایل‌های صوتی و تصویری را به کاربر می‌دهد.

در زبان فارسی تفاوت بین گفتار و نوشتار تا حدودی زیاد است. از طرفی دیگر برخی اصطلاحات و عباراتی در گفتار زبان فارسی وجود دارد که در نوشتار آن به کار نمی‌رود. زبان فارسی با گستره‌ی عظیمی که دارد، گویش‌ها و لهجه‌های متفاوتی را شامل می‌شود که یک نرم افزار تایپ صوتی با کیفیت در زبان فارسی باید همه‌ی آن‌ها را متوجه شود.

نرم افزار فارس آوا محصول شرکت عامر اندیش است که عملیات تایپ صوتی فارسی و تبدیل گفتار به نوشتار را در زبان فارسی انجام می‌دهد. فارس آوا امکان ارتباط کلامی انسان با کامپیوتر و یا موبایل را فراهم می کند. این نرم افزار با بهره گیری از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا تولید شده است و به دلیل جمع آوری بزرگ ترین دیتاست موجود در زبان فارسی و تمرکز ویژه روی این زبان، ضمن بهره مندی از تنوع گفتاری بسیار وسیع موفق شده است تا در رقابت با شرکت های بزرگی چون گوگل دارای ضریب دقت بالایی باشد.

کاربردهای به خصوصی فارس آوا به صورت خلاصه عبارت است از:

 • امکان استفاده در تمامی سیستم های عامل (Android, IOS, Mac, Windows, Linux)
 • امکان استفاده برای تمامی برنامه های تحت موبایل (تمامی پلتفرم‌ها)
 • امکان استفاده در برنامه هایی از قبیل دستیارهای شخصی هوشمند در موبایل
 • امکان استفاده های عمومی از قبیل : تایپ گفتاری و اجرای دستورات صوتی
 • امکان سفارشی سازی برای تشخیص دستورات خاص صوتی
 • امکان سفارشی سازی برای کاربردهای خاص و افزایش دقت
 • پردازش داده های حجیم گفتاری

تبدیل گفتار به نوشتار فارس آوا با وجود دیتابیس وسیعش قابلیت‌های منحصر به فردی دارد که به طور خلاصه عبارتند از:

 • تبدیل گفتار به متن فارسی با دقت و سرعت بالا
 • بهره مندی از آخرین تکنولوژی‌های یادگیری عمیق
 • تبدیل گفتار به متن بصورت همزمان (Real-Time)
 • تشخیص گفتار و صوت در محیط های نویزی
 • پشتیبانی از انواع لهجه ها و گویش ها
 • قابلیت تبدیل گفتار محاوره ای به متن
 • پشتیبانی از انواع فرمتهای صوتی و ویدیویی
 • تبدیل گفتار انگلیسی به متن انگلیسی
 • غیر وابسته به گوینده و عدم نیاز به آموزش برای هر فرد
 • ارائه API و SDK تبدیل گفتار به متن در قالب وب سرویس
 • ارائه پنل تحت وب برای آپلود کردن فایلها جهت پردازش
 • قابل نصب روی سرور مشتری و عدم نیاز اتصال به اینترنت
 • بهره مندی از دایره واژگان (فرهنگ لغت) بسیار وسیع

برای تبدیل فایل صوتی ضبط شده به متن در فارس آوا چه باید کرد؟

برای تبدیل یک فایل صوتی ضبط شده به متن در نرم افزار فارس آوا لازم نیست فرآیند بسیار پیچیده‌ای را پشت سر بگذارید. تنها کافی است فایل صوتی را، با هر فرمتی، در محصول فارس آوا بارگزاری کنید. سپس این محصول فایل مورد نظر را پردازش کرده و در نهایت متن خروجی آن را تولید کرده و به شما تحویل می‌دهد. شما نیز می‌توانید این فایل متنی را در هر فرمتی که مد نظر دارید دریافت نموده و از آن استفاده کنید.

مزایای فارس آوا چیست؟

استفاده از نرم افزار تبدیل گفتار به نوشتار فارس آوا قابلیت‌ها و مزایای متنوعی را به کاربر می‌دهد اما مهم‌ترین این قابلیت‌ها همان بی نیاز شدن از تایپ کردن می‌باشد. به کمک نرم افزار تبدیل گفتار به متن فارس آوا دیگر لازم نیست زمان‌های طولانی را پشت میز کامپیوتر بنشینید و کلمات را یکی یکی تایپ کنید بلکه تنها لازم است به کامپیوتر خود دیکته بگویید تا او به تایپ کردن بپردازد و در نهایت زمانی که متن تایپ شده را چک کردید غلط‌های تایپی در آن پیدا کنید. نرم افزاره تبدیل گفتار به نوشتار فارس آوا در لحظه هر آنچه را که می‌شنود با دقت زیاد به متن قابل ویرایش تبدیل می‌کند. به طور کلی قابلیت‌هایی که این تکنولوژی می‌تواند به کاربر بدهد عبارتند از:

سرعت

اولین مزیت و قابلیتی که استفاده از نرم افزار تایپ صوتی فارس آوا برای کاربر به همراه دارد سرعت می‌باشد. قدرت تایپ کلمات یک فرد عادی بین 38 تا 40 کلمه در دقیقه می‌باشد که این تعداد به صورت میانگین برابر است با 2400 کلمه در ساعت. اگر به جای روش‌های تایپ قدیمی از تایپ صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده شود این سرعت را می‌توان تا چیزی حدود 4 برابر افزایش داد. یعنی در هر دقیقه به صورت میانگین 150 کلمه.

دسترسی

از آنجایی که تایپ صوتی بر روی پلتفرم‌های متفاوتی در دسترس است و معمولا در گوشی‌های هوشمند جدیدی که در بازار وجود دارند نرم افزار word نیز بطور پیش فرض نصب شده است، در گوشی‌های هوشمند، تبلت، لپ تاپ، سیستم‌های کامپیوتر خانگی یا اداری و… نیز می‌توان از نرم افزار فارس آوا و نسخه‌های مختلف آن استفاده کرد. دیگر لازم نیست همانند روش‌های قدیمی یک جا نشسته و ساعت‌ها به تایپ کردن مشغول شوید.

دقت

قابلیت دیگری که استفاده از این نرم افزار تایپ صوتی فارس آوا به کاربر می‌دهد دقت بالا می‌باشد. یک تایپیست معمولی به صورت میانگین از هر 100 کلمه 8 کلمه را اشکال دارد. در صورتی که با استفاده از تبدیل گفتار به نوشتار فارس آوا میزان خطا تا حد زیادی کاهش میابد. زیرا به جای نوشتن کلمات با استفاده از کیبرد، کلمات مستقیما به سرویس هوش مصنوعی گفته شده و او نیز آن‌ها را به نوشته تبدیل کرده است.

برای آشنایی بیشتر با محصول فارس آوا و دریافت دمو رایگان به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

3.4/5 - (9 امتیاز)
لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/KE8Sh

به اشتراک بگذارید

12 پاسخ

 1. سلام ببخشید من چند روز پیش برای شما پیعام گذاشتم که نیاز فوری به تبدیل کننده ویس استاد به متن فارسی در اندروید دارم که شما گفتید در حال بارگذاری است می شود لطف کنید در همین چند روز تا جایی که آماده شده است را بارگذاری کنید با تشکر

  1. سلام، لطفا وارد سایت farsava.com بشید و یه اکانت ایجاد کنید و فایل صوتی استاد رو بارگذاری نمایید. همان جا خروجی متن رو مشاهده خواهید کرد.

 2. با سلام خدمت کارکنان سایت عامر اندیش و تشکر از زحمات شما بنده به دلیل احتیاج شدید به نرم افزار تبدیل کننده صوت صبط شده استادم به متن فارسی پیام گذاشتم لطفا بفرمایید آیا رایگان است و قابل استفاده در موبایل می باشد یا خیر با تشکر

  1. سلام شاهین جان
   اپلیکیشن فارس آوا در حال بروز رسانی است. در حال حاضر برای استفاده از تبدیل گفتار به نوشتار می‌توانید به پنل فارس آوا به آدرس زیر مراجعه کنید (با موبایل هم می‌توانید وارد پنل شوید)
   https://farsava.com/
   یک ساعت اول استفاده از پنل فارس آوا رایگان است.

  1. با سلام. اپلیکیشن فارس آوا در حال بروز رسانی است. در حال حاضر برای استفاده از تبدیل گفتار به نوشتار می‌توانید به پنل فارس آوا به آدرس زیر مراجعه نمایید.
   https://farsava.com/

 3. چجوری باید این نرم افزار رو دانلود کنیم
  من لینکی نمیبینم خواهشن کمکم کنین خیلی نیاز دارم!!

  1. با سلام. اپلیکیشن فارس آوا در حال بروزرسانی است و به همین دلیل لینک دانلود آن از روی سایت برداشته شده است. لطفا تا زمان انتشار نسخه به روزرسانی شده اپلیکیشن از پنل تبدیل گفتار به متن فارس آوا استفاده کنید.

  1. لینک دانلود نسخه اندروز محصول فارس آوا به دلیل اینکه در حال بروزرسانی هست از روی سایت برداشته شده. در آینده نزدیک حتما دوباره لینک دانلود محصول رو در سایت قرار می دهیم.

 4. 2
  1

  امکان بارگذاری فایل وجود نداره مثلا فایلی ک از قبل ضبط شده و اصلا جالب نیست
  شما گفتین این قابلیت داره اما نداره

  1. سلام به شما و ممنون از نظرتون. کاربر عزیز امکان بارگزاری صوت در پنل فارس آوا وجود داره و در صورتی که مشکلی در بارگزاری دارید میتونید با پشتیبانی تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _

پردازش گفتار

کاربرد پردازش گفتار در شرکت مایکروسافت

حوزه پردازش گفتار با استفاده از کورتانا در مایکروسافت امکان‌پذیر شد، شرکت مایکروسافت با استفاده از نرم‌افزار کورتانا (Cortana) می‌تواند گفتار را به متن تبدیل