معرفی نرم افزار پلاک خوان ایرانی

معرفی نرم افزار پلاک خوان ایرانی

معرفی نرم افزار پلاک خوان ایرانی

نرم افزار پلاک خوان یک نرم افزار کاربردی در مسائل امنیتی سازمان‌ها و خدمات شهری است. این نوع نرم افزار به کمک هوش مصنوعی و تکنولوژی پردازش تصویر پلاک‌های ماشین‌های موجود در یک مکان، خیابان، بزرگراه، ورودی ساختمان یا یک شهرک مسکونی و… را تشخیص می‌دهد و آن‌ها را ثبت می‌نماید. از این نرم افزار می‌توان برای کنترل عبور و مرور ماشین‌ها، ثبت تخلف رانندگان و… استفاده نمود. در این مقاله قصد داریم تا یک نرم افزار پردازش تصویر با کیفیت ایرانی را معرفی کنیم. این نرم افزار که بینایار نام دارد، دارای ماژول‌های مختلفی می‌باشد که پلاک خوانی نیز یکی از قابلیت‌های آن است.

پردازش تصویر چیست؟

پردازش تصویر به عنوان زیر مجموعه ای از پردازش سیگنال دیجیتال می باشد که دارای کاربرد ها و مزایای مختلفی در حوزه‌های متفاوت است. پردازش دیجیتال در حقیقت همان پردازش تصویر دیجیتالی است که به کمک دانش کامپیوتر، برنامه نویسی و هوش مصنوعی قابل اجرا است. پردازش تصویر یکی از کاربرد ها و زیر مجموعه های هوش مصنوعی است که همان طور که از نام آن پیداست بر روی تصاویر دیجیتالی پردازش انجام می دهد و بر اساس آموزش های از پیش تعیین شده خروجی معینی را به همراه اطلاعات بخصوصی به نمایش می گذارد. امروزه کاربرد های فناوری پردازش تصویر به صورت متنوع در زمینه های فنی، صنعتی، علمی، امنیتی، پزشکی و … باعث شده که بسیار مورد توجه و استفاده افراد مختلف واقع شود.

در پردازش تصویر، ورودی شامل محتوایی تصویری است که با انجام یک سری عملیات بر روی آن، خروجی داریم که شامل مجموعه ای از نشان های ویژه یا متغیر های مربوط به تصویر می باشد. این خروجی ها می توانند شامل موارد زیر باشند:

  • نمایش و چاپ تصویر
  • ویرایش تصویر
  • بهبود تصویر
  • کشف و تشخیص یک ویژگی خاص در تصویر
  • فشرده سازی تصویر.
  • و…

نرم افزار پلاک خوان چیست؟

همان طور که گفته شد یکی از کاربردهای پردازش تصویر در بخش امنیت و نظارت بر اجرای قوانین است که این امر به کمک ماژول‌های مختلف پردازش تصویر مانند تشخیص چهره، پلاک خوان و… انجام می‌شود. شهرهای مدرن برای کنترل و نظارت بر روی شهروندان از ماژول‌های مختلف پردازش تصویر به خوبی بهره برداری می‌کنند. قبل از استفاده از چنین تکنولوژی‌هایی کنترل و نظارت بر شهر و ردیابی تخلفات و مجرمان بسیار سخت بود اما در حال حاضر به کمک سخت افزارهای پیشرفته‌ای که به طور گسترده در شهرها استفاده می‌شود و هم چنین به کمک نرم افزارهای هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی کنترل در سطح گسترده و وسیعی با دقت بالایی انجام می‌گیرد.

یکی از کاربردهای پردازش تصویر که به کنترل و نظارت بر اجرای قوانین در شهرها و ردیابی تخلفات کمک بسیاری می‌کند، نرم افزارهای پلاک خوان هستند. یک نرم افزار پلاک خوان از فناوری تشخیص تصویر و هوش مصنوعی برای شناسایی وسائل نقلیه توسط پلاک آن‌ها استفاده می‌کند. تشخیص در این نرم افزارها در سه مرحله رخ می‌دهد: تشخیص حرکت، تشخیص پلاک و شماره پلاک و در نهایت ردیابی اطلاعات پلاک در دیتابیس.

نرم افزار پلاک خوان ایرانی بینایار چیست؟

محصول بینایار، عملیات پردازش تصویر به کمک هوش مصنوعی انجام می‌دهد و یکی از محصولات هوشمندی است که توسط شرکت عامر اندیش هوشمند به بازار عرضه شده است. بینایار دارای ماژول‌های متفاوتی است که شامل تشخیص تصویر، تشخیص چهره، نویسه خوان نوری، پلاک خوان و… می‌باشد. فریم ورک بینایار به فهم و آنالیز هوشمند محتوای ویدیویی و تصویری براساس آخرین تکنیک‌های هوش مصنوعی و یادگیری عمیق می‌پردازد.

این محصول مجموعه‌ای از آنالایزرهای مختلف ویدیو و تصویر است که هر کدام از آنالایزرهای آن بر اساس به روزترین تکنیک‌های یادگیری ماشین قادر به تحلیل ویدیوهای موجود می باشد. نهایتاً با در کنار هم قرارگرفتن نتایج تحلیل این آنالایزرها، تمام محتوای قابل فهم ویدیو استخراج می شود.

مزایای نرم افزار پلاک خوان بینایار چیست؟

نرم افزار پلاک خوان بینایار مزایای بسیاری دارد. در ادامه برخی از این مزایا را به شما معرفی می کنیم.

افزایش امنیت

مهمترین مزیت نرم افزارهای پلاک خوان افزایش امنیت است. استفاده از این نرم افزار معمولا برای کارهای کنترل ترافیک و عبور و مرور ماشین‌ها استفاده می‌شود. این نرم افزار برای تشخیص پلاک متخلفان و ماشین‌های مختلف به منظور بازرسی، تحقیقات، مراحل قانونی و… استفاده می‌شود. از این نرم افزار هم چنین به منظور ایمنی جاده‌ها و تشخیص وسائل نقلیه سرقت شده نیز استفاده نمود.

 

کنترل و نظارت هوشمند

از این نرم افزار می‌توان برای کنترل و نظارت استفاده نمود. این نرم افزارها به صورت اتوماتیک پلاک وسائل نقلیه در حال عبور را ضبط کرده و در صورت مشاهده تخلف آن را نیز به حافظه می‌سپارد. این مسئله کمک بسیاری به کنترل و نظارت بر مسائل ترافیکی می‌کند و بینش‌های زیادی را برای قوه نظارت کننده از مسائل راهنمایی و رانندگی به همراه خواهد داشت.

بی نیازی به نیروی انسانی

به کمک نرم افزار پلاک خوان بینایار دیگری نیازی به عامل انسانی برای کنترل عبور و مرور وسائل نقلیه و ضبط دستی پلاک‌ها و به طور کلی تمامی فرآیندهایی که به منظور کنترل ترافیک به صورت دستی انجام می‌شد، نمی‌باشد. تمام این کارها به تنهایی توسط نرم افزار هوشمند به صورت موثر و بهینه قابل اجرا است.

 

ضبط ویدئو از صحنه تخلفات

نرم افزار پلاک خوان این قابلیت را دارد که از صحنه‌ تخلف یک وسیله‌ نقلیه ویدئو ضبط کند و این مسئله بخصوص برای بخش کنترل ترافیک برای برخوردهای قانونی و اعمال جریمه و… بسیار کاربردی خواهد بود. هم چنین از دوربین‌های دارای این قابلیت برای سیستم های مدیریت ترافیک نیز استفاده می‌شود.

 

این ها تنها بخشی از مزایای ماژول پلاک خوان بینایار می‌باشد. برای آشنایی بیشتر با محصول و درخواست دمو رایگان می‌توانید به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و فرم درخواست دمو را برای ما ارسال نمایید.

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/OeRxk

به این مطلب امتیاز دهید

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

نظرات شما

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

بینایار

درک هوشمند ویدیو و تصویر

_ مطالب مرتبط _