هواپیما، دوربین و هوش مصنوعی؛ ترکیبی برای مهار COVID-19

هواپیما، دوربین و هوش مصنوعی؛ ترکیبی برای مهار COVID-19

با افزایش تعداد کشته‌های همه‌گیری COVID-19 و امیدهای جهان به واکسن‌های موثر، یک سوال مهم وجود دارد که واقعا چه کار دیگری بجز صبر کردن برای نجات جانمان در این بیماری همه گیر می‌توانیم انجام دهیم؟

برای مثال یونیسا (UniSA) بجای صبر کردن و منتظر ماندن اولین فناوری جهان را طراحی کرد که مهندسی هواپیماهای بدون سرنشین، دوربین‌ها و هوش مصنوعی را برای کنترل علائم حیاتی سلامتی افراد از راه دور ترکیب می‌کند.

در سال ۲۰۲۰ دانشگاه ایالتی آلاباما با همکاری قدیمی ترین تولید کننده هواپیمای بدون سرنشین تجاری جهان یعنی کمپانی Draganfly Inc ، برای توسعه یک فناوری نوین که از راه دور علائم اصلی COVID-19 مانند تنفس، ضربان قلب، دما و سطح اکسیژن خون را تشخیص می‌دهد همکاری کرده است.

طی چند ماه، این فناوری از هواپیماهای بدون سرنشین به دوربین‌های امنیتی و ایستگاه‌های عمومی منتقل شد و توانست علائم حیاتی را  برای شناسایی COVID-19 در مدت ۱۵ ثانیه اسکن کند و در ادامه توسعه دهندگان نرم‌افزار فاصله اجتماعی را هم به این ترکیب اضافه کردند.

در سپتامبر ۲۰۲۰ دانشگاه ایالتی آلاباما اولین موسسه آموزش عالی در جهان شد که با استفاده از این فناوری علائم COVID-19 را در کارمندان و دانشجویان خود پایش و فاصله اجتماعی را برای آنها اعمال کرد و به این ترتیب اطمینان حاصل کرد که یکی از پایین‌ترین میزان آلودگی‌ها به COVID-19 را نسبت به سایر دانشگاه‌های ایالات متحده دارد.

کوینتون تی راس جونیور، رئیس دانشگاه ایالتی آلاباما (ASU) این نرم‌افزار را لطف خدا توصیف می‌کند. همکاری بین یونیسا (UniSA) و شریک آنها که در صنعت هواپیمای بدون سرنشین در آمریکای شمالی فعالیت می‌کند به رفع بالقوه تهدید شماره یک بشریت و گسترش هرچه بیشتر بهداشت کمک می‌کند و دوره جدیدی از سلامتی از راه دور را آغاز کرده است.

 

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/LoR7l

به این مطلب امتیاز دهید

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

نظرات شما

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

بینایار

درک هوشمند ویدیو و تصویر

_ مطالب مرتبط _