هوش مصنوعی در بیمه: دوست یا دشمن؟

هوش مصنوعی در بیمه: دوست یا دشمن؟

در طول پنج سال گذشته شاهد فعالیت اساسی قابل‌توجهی در میان طیف وسیعی از بخش‌های خدمات مالی بوده‌ایم و مطالعات نشان داده که سرمایه‌گذاری در حوزه fintech افزایش چشمگیری داشته است.

تا همین اواخر، یکی از بخش‌های خدمات مالی که تا حدی خارج از این مسیر بوده است و سرمایه گذاری زیادی در حوزه هوش مصنوعی نکرده است، بیمه اموال و خسارت بوده که یک صنعت تریلیونی و در حال رشد است. اما سرمایه گذاری­‌ها در این بخش در حال افزایش است. Oliver Wyman اسپانسر کنفرانس InsureTech Connect که در ماه اکتبر برگزار شد شرکت‌های صنعتی، مبتکران و سرمایه­‌گذاران را برای بحث در مورد فن‌آوری‌های جدید که چگونه از داده‌های بزرگ و بازارهای آنلاین گرفته تا پهبادها و هوش مصنوعی می‌تواند چهره صنعت بیمه را تغییر دهد، گرد هم آورد.

در Omidyar Technology Ventures به تاثیر هوش مصنوعی در بیمه نیز پرداخته شده است. در طی کنفرانس InsureTech Connect این شرکت دیدگاه گروهی از کارآفرینانی را که پیشگام استفاده از هوش مصنوعی در بیمه هستند را اصلاح کرد و قصد دارد بینش‌هایی را که در مورد فرصت‌های تجاری کوتاه‌مدت و بلند­مدت و مسیر پذیرش گسترده هوش مصنوعی در بیمه ارائه داده است را به اشتراک بگذارد. این گروه شامل Adam Cassady در Tyche و Chris Cheatham در Risk Genius و در نهایت Chris Augeri در Drive Spotter و Adithya Raghunathan در Captricity بود.

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/Hd2BA

به اشتراک بگذارید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

نظرات شما

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _

اخبار هوش مصنوعی

آیا هوش مصنوعی جهش ویروسی را پیش‌بینی می‌کند؟

زیست شناسان از الگوریتمی محاسباتی برای مدل‌سازی استفاده کردند تا پیش‌بینی کنند که چگونه ویروس‌ها برای فرار از سیستم ایمنی بدن تکامل پیدا می‌کنند. ویروس‌ها