پاسخگویی به سوالات مذهبی شما به کمک چت بات و چت با کارشناس مذهبی

پاسخگویی به سوالات مذهبی شما به کمک چت بات و چت با کارشناس مذهبی

چت با کارشناس مذهبی و یافتن پاسخ سوالات شرعی یکی از کارهایی است که کاربران ایرانی در اینترنت انجام می‌دهند. در این راستا وبسایت‌های بسیاری وجود دارند که کاربران به آن‌ها مراجعه کرده و پاسخ سوالاتشان را دریافت می‌کنند. اما به طور کلی روند پرسش و پاسخ و گرفتن اطلاعات تا حدودی پیچیده ای است که کار را برای کاربران سخت می‌نماید. این روند پیچیده می‌تواند به کمک چت‌بات‌های هوشمند تا حد زیادی ساده سازی شود. در این مقاله قصد داریم کاربرد چت‌بات‌های هوشمند را در وب‌سایت‌های احکام بررسی کنیم.

چت‌بات هوشمند چیست؟

چت بات ها در حقیقت یک سرویس مبتنی بر چت هستند که به مشتریان خدمات‌دهی می‌کنند و به پرسش‌های آن‌ها پاسخ داده و به مشتریان اطلاعات رسانی می‌کنند. چت بات‌ها قابلیت بارگذاری روی هر بستر مبتنی بر چت و پیام‌رسان را دارند .

مزیت اصلی چت بات‌ها آن است که به کمکشان، دیگر لازم نیست مشتریانتان برای رسیدن به اطلاعاتی مورد نیازشان به گفت‌و‌گوهای طولانی و خسته‌کننده بخش خدمات مشتریان مراجعه کنند. چت بات‌ها اطلاعات لازم را در زمانی کم به افراد می‌دهند و علاوه بر آن می‌توانند به خریدار شخصی، دوست و حلال مشکلات مشتریان شما تبدیل شوند.

به عنوان مثال در بخش بازاریابی چت بات‌ها می‌توانند مشتریان را به سمت اطلاعاتی که در جستجوی آن هستند راهنمایی کنند، به آنها الهام ببخشند یا در انتخاب محصولات به مشتریان کمک کنند و یا با خودکار کردن فرآیندهای لازم ، بهره‌وری کارمندان را افزایش دهند.

دو نوع چت بات وجود دارند که می‌توانند مکالمات انسانی را شبیه سازی کنند و بسته به نیازهای موجود می‌توان از آن‌ها استفاده کرد:

چت بات های مبتنی بر داده‌های از پیش تعیین شده (Script-based):

این نوع چت بات‌ها دارای چهارچوب به خصوصی برای کار کردن هستند. به این معنی که آن‌ها تنها می‌توانند به دستورات و سوال‌های از قبل طراحی شده پاسخ دهند و از یک اسکریپت و جریان از پیش تعریف شده پیروی می‌کنند. آن‌ها فقط به همان اندازه هوشمند هستند که شما آنها را می‌سازید. کاربرانی که از این نوع چت‌بات استفاده می‌کنند تنها می‌توانند سوال‌های محدودی بپرسند. چت‌بات‌های مبتنی بر اسکریپت اغلب به عنوان دستیار خرید یا برای کارهای ساده مانند پیشبینی وضعیت آب‌وهوا به کاربران سرویس ارائه می‌دهد.

چت بات های مبتنی بر هوش مصنوعی:

این نوع از چت بات‌ها مبتنی بر هوش مصنوعی هستند و با استفاده از یادگیری ماشین به جواب پرسش‌ها که ازشان می‌شود، می رسند. به این معنی که نیازی نیست سوال‌های کاربران شسته رفته و بسیار ساده باشد. آن‌ها قادرند سوال را تجزیه و تحلیل کنند و پس از درک پاسخ مناسب را ارائه دهند. نکته مثبت این چت بات‌ها یادگیری بیشتر با گذشت زمان است. آن‌ها می‌توانند بر اساس تاریخچه جست‌وجوی کاربران و یا لایک و دیس‌لایک‌هایشان در صفحات اجتماعی، محصولات مطابق سلیقه‌شان را به آن‌ها معرفی کنند.

چت‌بات چه کاربردی برای وب‌سایت‌های دینی دارد؟

وب‌سایت‌های دینی و وب‌سایت‌هایی که کاربران برای پرسش سوالات شرعی و اطلاع از احکام به آن‌ها مراجعه می‌کنند، معمولا سازوکارشان برای پاسخ به کاربر تا حدودی طولانی و پیچیده است. زیرا زمانی که کاربران به این سایت‌ها مراجعه می‌کنند باید پاسخ سوالات خود را در بین مطالب نوشته شده در آن سایت جست‌وجو نمایند و یا اینکه در فرم سوالات اطلاعات خود را وارد کرده و برای مدیریت سایت ارسال نموده و برای گرفتن پاسخ انتظار بکشند.

با استفاده از چت‌های هوشمند به راحتی می‌توان بسیاری از جست‌وجوهای اضافه را حذف نمود و روند رسیدن کاربران به سوالاتشان را بسیار سریعتر کرد. چت‌بات‌های هوشمند می‌توانند به کمک اطلاعاتی که از قبل به آن‌ها داده شده است به کاربران پاسخ دهند و آن‌ها را راهنمایی کنند. در ادامه به تعدادی از کاربردهای این چت‌بات‌ها در وب‌سایت‌های احکام می‌پردازیم.

پاسخگویی به سوالات پرتکرار

بسیاری از کاربرانی که به چنین و‌بسایت‌هایی مراجعه می‌کنند دارای سوالات مشابهی هستند. این کاربران همان‌هایی هستند که از میان مطالب نوشته شده در وبسایت پاسخ خود را پیدا کنند. برای چنین مواقعی، که تعداد زیادی از کاربران را شامل می‌شود، می‌توان از چت‌بات‌ها کمک گرفت. با آموزش این اطلاعات به چت‌بات‌های هوشمند، آن‌ها می‌توانند به پرسش‌های مشابه کاربران با دقت بالا و به سرعت پاسخ دهند.

مستند کردن پرسش‌های کاربران

در صورتی که نیاز داشته باشید، چت‌بات‌ها می‌توانند پرسش‌ها و پاسخ‌ها ردو بدل شده بین کاربر و چت‌بات را به صورت متن به شکل مستند در بیاورند. مدیران سایت از این طریق می‌توانند نحوه کارکرد چت‌بات‌ها را مشاهده کنند و بر پاسخدهی آن‌ها نظارت داشته باشند.

باتاوا، چت‌باتی کاربردی

اگر به چت‌بات هوشمند نیاز دارید ما باتاوا را به شما معرفی می‌کنیم. باتاوا، یک دستیار هوشمند سازمانی صوتی است که از آخرین تکنولوژی های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برخوردار است. این محصول به طور اختصاصی برای زبان فارسی تولید شده است و می تواند زبان فارسی را به طور کامل پردازش و درک نماید. باتاوا قابلیت آن را دارد که متناسب با نیازهای سازمان ها و کسب و کارهای مختلف شخصی سازی شود. باتاوا قادر است با کمک از داده های اطلاعاتی که از قبل آموخته، پاسخی درست به سوالاتی که از او می شود ارائه دهد.

همان طور که گفته شد متناسب با نیاز کسب و کار و یا سازمان، باتاوا قابلیت شخصی سازی دارد. اگر شما در کسب و کارتان نیاز به چت باتی عمومی دارید که به صورت 24 ساعته پاسخگوی مشتریان و یا مراجعه کنندگانتان باشد، باتاوا می تواند این کار را برای شما انجام دهد. باتاوا محصولی بسیار ضروری برای کسب و کارهاست که می توانید با هزینه کم، پاسخگوی نیازهای مشتریانتان باشد به طوری که دیگر نیازی به نیروی انسانی نداشته باشید.

باتاوا دارای این قابلیت های به خصوص می باشد:

  • قابلیت درک متن محاوره ای
  • قابلیت انتقال ارتباط به اپراتورهای انسانی در صورت نیاز
  • ارائه پاسخ مناسب در قالب متن، تصویر، ویدئو، نقشه و …
  • بهره مندی از دایره واژگان (فرهنگ لغت) بسیار وسیع (بالای 270 هزار لغت)
  • مهم تر از همه اینکه باتاوا محصولی بومی است که در داخل کشور، متناسب با نیازهای داخلی تولید شده و توسعه داده شده است. کسب و کارهای داخلی در هر زمینه ای و سازمان های مختلف می توانند از این دستیار هوشمند متناسب با نیازهایشان در بخش های مختلف استفاده نمایند.

اگر می خواهید از محصول باتاوا استفاده کنید و یا درخواست دموی محصول را دارید به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

دستیار هوشمند سازمانی باتاوا، یک دستیار صوتی است که با استفاده از آخرین روش‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در زبان فارسی، به راحتی برای کاربردهای مختلف در سازمانها قابل شخصی‌سازی است. باتاوا به سازمانها کمک میکند تا برای ارتباط 24 ساعته و کم هزینه با مشتریان و یا مراجعه‌کنندگانشان، دیگر نیازی به پاسخگوهای انسانی نداشته باشند و بتوانند با استفاده از داده‌های اطلاعاتی که از قبل آموخته‌اند پاسخی متناسب به مشتریان ارائه دهند. باتاوا دارای دو محصول جانبی به نام‌های نابینایار و اردکک نیز می‌باشد.

اردکک یکی از سرویس‌های پردازش زبان فارسی است که موجودیت‌های اسمی در متن را استخراج می‌کند. موجودیت‌هایی همچون زمان، مکان، نام اشخاص و غیره. به طور مثال فردی تقاضای خرید دو بلیط قطار برای اولین دوشنبه بهمن از مشهد به تهران را دارد. اردکک قادر است تا تاریخ، تعداد بلیط، مبدا و مقصد موردنظر را فهمیده و آن را استخراج نماید.

* استفاده در وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌ها به عنوان یک کانال ارتباطی با کاربران * نوآوری در پاسخگویی به سوالات مراجعین و مشتریان * کارایی بالا در پاسخگویی و ارائه خدمت 24 ساعته و بدون خستگی * امکان شخصی‌سازی نحوه پاسخگویی یا ارائه خدمت به مراجعین و مشتریان * کاهش هزینه‌های ارائه خدمت و پاسخگویی به سوالات مراجعین و مشتریان * کاهش ریسک پاسخگویی یا ارائه خدمت اشتباه * بالابرنده کاربردپذیری نرم افزار، وباپلیکیشن یا اپلیکیشن‌های موبایل * دریافت سفارش محصولات و خدمات از کاربران * ارائه پیشنهادات خرید به کاربرانی که قصد خرید محصول خاصی را دارند

* شرکتها و سازمانهایی که خدمات آنلاین ارائه میدهند * دارندگان وبسایتها و پرتالهای سازمانی که به دنبال برقراری ارتباط بهتری با بازدیدکنندگان سایتشان هستند * تولیدکنندگان محصولات نرم افزاری اعم از نرم افزارهای تحت دسکتاپ، وب یا موبایل برای بالابردن کاربردپذیری محصولاتشان

5/5 - (1 امتیاز)
لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/gJSx3

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _

الگوی گفتاری هوش مصنوعی
پردازش گفتار

الگوی گفتاری هوش مصنوعی

الگوی گفتاری هوش مصنوعی : ماشین‌هایی که گفتار انسان را درک می‌کنند در اوایل تحول هوش مصنوعی، پژوهشگران متوجه قدرت و امکانات دستگاه‌هایی شدند که

robot-hand-with-a-computer
مقالات

سوپر هوش مصنوعی (Artificial Super Intelligence)

همه ی ما به تدریج در دنیای دیجیتال به استفاده روزمره از هوش مصنوعی در زندگی، بدون اینکه متوجه باشیم، عادت کرده ایم. از دستیارهای