چرا به اپلیکیشن خود قابلیت تایپ صوتی اضافه کنیم؟

با وجود پیشرفت هایی که تکنولوژی داشته، شاید بی راه نباشد اگر بگوییم که یکی از کارهایی که در سال های آینده از بین خواهد رفت تایپ کردن باشد. در سال های اخیر نوآوری های بسیاری در تکنولوژی و فناوری به وجود آمده است که تغییرات بسیاری را در عادت های افراد و نحوه استفاده آن ها از تکنولوژی به وجود آورده است. یکی از این تغییرات علاقه افراد به استفاده از دستورات صوتی، تایپ صوتی و هر چیزی که به جای تایپ از تبدیل صوت به متن استفاده کند، می باشد.

امروزه گجت هایی مثل الکسا و دستیار های هوشمندی مانند سیری و گوگل، باعث شده اند تا نحوه برخورد مردم با گوشی های هوشمند تا حدود زیادی تغییر کند. به همین دلیل اینکه می گوییم در آینده ای نزدیک تایپ کردن فراموش می شود یا اینکه حداقل دیگر ترجیح یا اجبار افراد نمی باشد، حرف بی راهی نیست. در همین راستا قطعا در آینده ترجیح افراد استفاده از اپلیکیشن هایی خواهد بود که به تایپ کمتری نیاز خواهد داشت.

speech-to-text-definition-660x330-min.jpeg

معمولا زمانی که افراد به دنبال تولید و ارائه محصولی هستند، یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشند، ترندها و علایق افرادی است که می خواهند از این محصول استفاده کنند. زمانی هم که قرار است محصولی که ارائه می دهند با تکنولوژی آمیخته باشد، این مسئله حساس تر و مهم تر می شود، چون نوآوری های بسیاری در این زمینه وجود دارد و شما باید هر روز به دنبال آپشن های جدیدی باشید که کاربران آن ها را می خواهند.

همان طور که از عنوان این مقاله پیداست ، ما می خواهیم در این مقاله بپردازیم به این موضوع که چرا باید به اپلیکیشن خود تایپ صوتی اضافه کنیم. در ابتدا بیایید ببینیم تایپ صوتی دقیقا به چه معناست؟

تایپ صوتی چیست؟

اگر بخواهیم توضیح ساده ای از تایپ صوتی بدهیم، می توانیم بگوییم توانایی است که بدون تایپ کردن بنویسیم. برای تایپ صوتی ما در حقیقت از فناوری تبدیل گفتار به نوشتار استفاده می کنیم که این فناوری از هوش مصنوعی بهره می گیرد تا آنچه که در یک گفت و گوی شفاهی می شنود را به متن تبدیل کند. پر واضح است که از تایپ صوتی و فناوری تبدیل گفتار به نوشتار می توان برای تمام کارهایی که لازمه آن نوشتن است، استفاده کرد.

speech-to-text-software.png

با این تفاسیر تایپ صوتی در واقع یعنی ما برای گوشی هوشمند یا هر وسیله ی هوشمندی که با آن کار می کنیم، دیکته بگوییم و او هر آن چه می شنود را به صورت متن تحویل دهد. می توان از تایپ صوتی برای استفاده های مختلفی در یک اپلیکیشن بهره برد و متناسب با نیازهای جامعه هدف و نظر تولید کننده اپلیکیشن کاربردهای مختلفی برای آن تعریف کرد.

چرا باید از تایپ صوتی استفاده کرد؟

با توجه به آنچه که تا الان گفته شد فهمیدیم که تایپ صوتی کاربردهای زیادی دارد و اگر بر روی اپلیکیشن خود قابلیت تایپ صوتی را اضافه کنیم، کاربرها آن را دوست خواهند داشت! اما این که کاربران فقط تایپ صوتی را دوست داشته باشند دلیل منطقی ای برای متحمل شدن هزینه برای اضافه کردن این قابلیت نمی شود. این حرف بسیار درست است. اما باید بگوییم که تایپ صوتی قرار نیست در آینده هم فقط یک قابلیت خوشایند بر روی اپلیکیشن شما باشد، بلکه قرار است تعیین کند که شما در میدان رقابت خواهید ماند یا نه. در ادامه تعدادی دلیل برای شما شرح می دهیم.

The-most-accurate-speech-to-text-app-of-2019-way-with-words-min.jpg

تایپ صوتی یک ترند خواهد شد

همان طور که قبلا نیز به آن اشاره کردیم، با پیشرفت تکنولوژی و قوی تر شدن موتورهای تبدیل گفتار به نوشتار، و هم چنین تغییراتی که در سبک زندگی مردم ایجاد شده ، در آینده ای نزدیک تایپ صوتی قطعا یک ترند خواهد بود و یکی از مواردی که برای ساخت اپلیکیشن ها باید در نظر بگیریم. اما شاید بپرسید به چه دلیل و چرا؟ جواب ما هم این خواهد بود که به اطرافتان بیشتر توجه کنید. هر چه بیشتر می گذرد مردم بیشتر به دنبال چیزهایی هستد که زمان کمتری از آن ها بگیرد. در حال حاضر افراد به دنبال چیزی هستند که سریع تر بدست بیاید و حوصله آنچه که وقت زیادی بگیرد را ندارند. حالا با این اوصاف به چیزی فکر کنید که افراد روزانه زمان زیادی را صرف آن می کنند. بله درست است، تایپ کردن. با وجود مصرف زیاد از شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها و… افراد زمان زیادی را برای تایپ کردن، حالا چه به منظور پیام دادن یا نوشتن و سرچ کردن و… ، صرف می کنند. حالا فکر کنید یک روزی محصولی به چنین افرادی ارائه دهید که این حجم از صرف وقت را برای آن ها کاهش دهد. یقینا چنین محصولی محبوبیت زیادی پیدا خواهد کرد. با توجه به اینکه در حال حاضر هم تایپ صوتی در میان بسیاری از افراد محبوب است.

افراد بیشتر تمایل دارند تا ابزارهایی که از voice بهره می برند را استفاده کنند

به این موارد توجه کنید:

  • بر اساس گفته گوگل، 20 درصد سرچ ها از طریق voice انجام می شوند.
  • 65 درصد کسانی که از آمازون اکو و گوگل هوم استفاده می کنند گفته اند که دیگر نمی خواهند به دوران قبل از استفاده از آن ها باز گردند.
  • 31 درصد از کاربران در دنیا حداقل هفته ای یک بار از تکنولوژی مربوط به voice استفاده می کنند.
  • 7 درصد از افراد بالغ در آمریکا از voice برای سرچ استفاده می کنند.
  • تا سال 2020 نصف تمام جست و جوهای آنلاین در دنیا بر اساس voice خواهد بود.
  • و…

اگر بخواهیم موارد بالا را ادامه دهیم، قطعا به لیستی بالغ بر 30 تا 40 مورد می رسیم. تمام این آمارها نشان می دهد افراد تمایل پیدا کرده اند تا از voice برای انجام کارهایی مانند سرچ، نوشتن، انجام دستورات صوتی و… استفاده نمایند. همه این ها در کر آنچه که در مورد قبلی گفته شد، نشان می دهد که تجهیز صوتی اپلیکیشن ها به فهم صوتی دستورات، در آینده ای نه چندان دور، نه تنها یک ترند و یک مزیت رقابتی بلکه به یک ضرورت تبدیل خواهد شد.

صرفه جویی در زمان افراد با استفاده از تایپ صوتی

همانطور که گفته شد یکی از مزیت های بزرگ تایپ صوتی صرفه جویی در زمان و وقت افراد است. قطعا افراد به استفاده از اپلیکیشنی که در زمان آن ها صرفه جویی کند علاقه بیشتری نشان خواهند داد.

UfLHB5jH8PVO1RtPu88DDQ.png

کمک به افرادی که نمی توانند به خوبی بنویسند با استفاده از تایپ صوتی

این نکته بسیار مهم است. زیرا که باعث می شود چند دسته از افراد که نمی توانند به خوبی از اپلیکیشن های مخصوص گوشی های هوشمند بهره ببرند به سراغ اپلیکیشن شما خواهند آمد. این سه مورد شامل افرادی است که توانایی خواندن و نوشتن ندارند، کودکانی است که نمی توانند بخوانند و بنویسند و دیگر افراد کم توانی که قابلیت تایپ کردن را ندارند. با فعال کردن و استفاده کردن از این قابلیت بر روی اپلیکیشن خود، می توانید کاری کنید که این افراد بتوانند با فراغ بال و خیالی راحت به سراغ اپلیکیشن شما بیایند.

ایجاد تجربه کاربری فوق العاده

همه ی آنچه که تا به الان گفته شد در نهایت منجر به یک تجربه کاربری عالی می شود. توجه به نیاز افراد و علایق آن ها، توجه به اینکه قرار است از چه چیزی استفاده کنند و تمایل دارند چه چیزی را به کار ببرند، توجه به اینکه زمانی که از اپ شما استفاده می کنند حوصله شان سر نرود و حس نکنند زمانشان را هدر داده اند، توجه به همه ی کاربرانی که قرار است از اپلیکیشن شما استفاده کند، همه و همه باعث می شود که تجربه کاربری بسیار عالی برای فردی که از اپلیکیشن شما استفاده می کند به ارمغان بیاورد و نه تنها خود او مشتری و طرفدار پر و پا قرص شما شود بلکه این تجربه عالی باعث شود که خود او اپلیکیشن شما را به دیگران معرفی کند.

فارس آوا، کمک شما برای استفاده از تایپ صوتی

با گفتن همه این ها شاید حالا که تمایل پیدا کرده اید تا از قابلیت تایپ صوتی در اپلیکیشن خود استفاده کنید، چیزی که فکر شما را درگیر خود کرده است، آن باشد که چگونه این قابلیت را پیاده سازی کنید. خوب جواب ساده است. شما دو راه پیش رویتان دارید. یکی اینکه خودتان اقدام کنید به تولید محصول بر اساس هوش مصنوعی و هزینه های سنگین تولید و جمع آوری دیتا را متقبل شوید و یا اینکه از سرویس های هوش مصنوعی که شرکت دیگری ارائه می دهد و کیفیت قابل قبولی دارد استفاده کنید.

ما در شرکت عامر اندیش محصولات هوش مصنوعی در حوزه پردازش متن، تصویر و صدا تولید می کنیم. محصول فارس آوا، یک نرم افزار برای تبدیل گفتار به متن در زبان فارسی است که امکان ارتباط کلامی انسان با کامپیوتر و یا موبایل را فراهم می کند. این نرم افزار با تکیه بر دانش هوش مصنوعی و با بهره گیری از آخرین تکنولوژی های روز دنیا تولید شده است و به دلیل جمع آوری بزرگ ترین دیتاست موجود در زبان فارسی و تمرکز ویژه روی این زبان، ضمن بهره مندی از تنوع گفتاری بسیار وسیع موفق شده است تا در رقابت با شرکت های بزرگی چون گوگل دارای ضریب دقت بالایی باشد.

محصول فارس آوا علاوه بر آنچه که گفته شد قابلیت تبدیل متن به گفتار و استخراج کلمات کلیدی را نیز دارا می باشد. چنانچه می خواهید از محصول فارس آوا استفاده کنید و یا اینکه تقاضای دموی این محصول و یا محصولات دیگر شرکت را دارید، می توانید به اینجا مراجعه نمایید.

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/lHQcb

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _

پردازش تصویر

قوانین تکنولوژی تشخیص چهره در استرالیا

فناوری تشخیص چهره به طور فزاینده‌ای در سراسر استرالیا استفاده می‌شود. گفته می شود که کوئینزلند و استرالیا غربی در حال حاضر در دوربین‌های مدار

درخواست شما با موفقیت ارسال شد.

ضمن تشکر بابت ارسال پیام، در سریع‌ترین زمان ممکن کارشناسان شرکت عامراندیش درخواست شما را بررسی خواهند نمود.