کاربرد های پردازش تصویر در کسب و کار ها

کاربرد های پردازش تصویر در کسب و کار ها

کاربرد های پردازش تصویر در کسب و کار ها

پردازش تصویر یکی از فناوری های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. تا چند سال پیش و در گذشته ای نه چندان دور استفاده از فناوری پردازش تصویر به مسائل امنیتی و دولتی و برخی از مسائل تحقیقاتی محدود می شد. اما چند سالی است که فناوری پردازش تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی به استفاده عموم نیز رسیده است. اگر تا چند سال پیش مردم فقط در فیلم های علمی و تخیلی شاهد این فناوری بوده اند، با وجود پیشرفت تکنولوژی در عرصه زندگی فردی و اجتماعی انسان ها، امروزه کاربرد های آن را به طور ملموس تری در زندگی خود حس می کنند. عملیاتی مانند باز کردن قفل گوشی های هوشمند نیز از کاربرد های پردازش تصاویر می باشند. امروز می خواهیم به این مسئله بپردازیم که فناوری پردازش تصاویر جدا از همه ی کاربرد هایی که می تواند داشته باشد، چه کمکی می تواند به کسب و کار ها بکند و چه چالش هایی را در کسب و کار ها حل کند.

پردازش تصویر چیست؟

پردازش تصویر به عنوان زیر مجموعه ای از پردازش سیگنال دیجیتال می باشد که دارای کاربرد ها و مزایای مختلفی در زمینه های مختلف می باشد. پردازش دیجیتال امروزه در حقیقت به پردازش تصویر دیجیتالی گفته می شود که به کمک دانش کامپیوتر، برنامه نویسی و هوش مصنوعی انجام می شود.

پردازش تصویر یکی از کاربرد ها و زیر مجموعه های هوش مصنوعی است که همان طور که از نام آن پیداست بر روی تصاویر دیجیتالی پردازش انجام می دهد و بر اساس آموزش های از پیش تعیین شده خروجی های معینی را نمایش می دهد. امروزه کاربرد های فناوری پردازش تصویر به صورت متنوع در زمینه های فنی، صنعتی، علمی، امنیتی، پزشکی و … باعث شده که بسیار مورد توجه واقع شود.

پردازش تصویر به کمک هوش مصنوعی

در پردازش تصویر، ورودی شامل تصویر است و با انجام یک سری عملیات بر روی آن، خروجی داریم که شامل مجموعه ای از نشان های ویژه یا متغیر های مربوط به تصویر می باشد. این خروجی ها می توانند شامل موارد زیر باشند:

 1. نمایش و چاپ تصویر
 2. ویرایش تصویر
 3. بهبود تصویر
 4. کشف و تشخیص یک ویژگی خاص در تصویر
 5. فشرده سازی تصویر.

چرا باید از هوش مصنوعی در پردازش تصاویر استفاده کرد؟

واضح است که استفاده از هوش مصنوعی قرار است به ما انسان ها کمک کند تا کارها را بهتر و راحت تر انجام دهیم. استفاده از هوش مصنوعی در پردازش تصویر، به هر منظور و کاربردی، قرار است به ما کمک کند تا عملیات پردازش تصویر را با دقت، سرعت و کیفتی بی مثال انجام دهیم.

کاربرد های پردازش تصویر در کسب و کار ها چیست؟

همان طور که گفته شد، فناوری پردازش تصویر با کاربرد های متنوعش امروزه راه خود را به استفاده عموم باز کرده است و منفعت های بسیاری را برای کسانی که از آن ها استفاده می کنند به همراه دارد. پر واضح است که اکثر کسب و کار های مختلف نیز برای برخورداری از منافع مختلف این فناوری خود را به آن مجهز کنند. در ادامه به سه مورد از چالش های مهم درون سازمانی کسب و کار ها و راهکار های فناوری پردازش تصویر برای این چالش ها می پردازیم.

امنیت محیط کار

یکی از چالش هایی که کسب و کار های مختلف در درون سازمان خود با آن رو به رو هستند، حفظ امنیت محیط کار می باشد. این حفظ امنیت می تواند هم در مواجهه با عوامل خارجی مانند ورود افراد متفرقه و خارجی به سازمان و یا در مورد عوامل داخلی مانند اعمال کارمندانی باشد که منجر به مشکل زایی شود. به کمک پردازش تصویر می توان ورود و خروج افراد مختلق به درون سازمان را به خوبی کنترل نمود. علاوه بر آن می توان با آموزش دادن الگوریتم های هوش مصنوعی به کار رفته در سیستم پردازش تصویر، اعمال مختلف کارمندان را زیر نظر گرفت تا در صورت ایجاد مشکل و یا مشاهده عملی مشکل زا، آن را تشخیص داده و به شما هشدار دهد تا بدین ترتیب بتوانید امنیت محیط سازمانی خودتان را بهبود ببخشید.

حفاظت از حریم شخصی کارمندان

با توجه به آن چه که گفته شد می توان از هوش مصنوعی و پردازش تصویر و ماژول های مختلف آن کمک گرفت تا در صورت مشاهده هر نوع تجاوز به حریم شخصی کارمندان و ایجاد مشکل و خطری برای آن ها، اقدام به رفع مشکل و آن خطر نمود.

کنترل و پایش کارمندان

به کمک پردازش تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی و ماژول های مخختلف آن، می توان پایش و کنترل کارمندان را به خوبی انجام داد. هوش مصنوعی می تواند علاوه بر ورود و خروج کارمندان، اعمال آن ها را نیز درک نماید و به شما کمک کند تا میزان کیفیت کار و کار مفید آن ها را بسنجید و همینطور مدیرانی که از راه دور با مجموعه ای همکاری دارند می توانند به خوبی کارمندان مختلفی که در مجموعه حضور دارند را پایش و کنترل نمایند.

بینایار، یار شما برای پردازش تصویر

اگر شما هم بنا بر تمام دلایلی که گفته شد و یا هر دلیل دیگری نیاز دارید تا از هوش مصنوعی در پردازش فایل های تصویری سازمان و یا کسب و کارتان بهره مند شوید، محصول بینایار شرکت عامر اندیش هوشمند با قدرت و دقت بالا به شما کمک می کند. فریم ورک بینایار به فهم و آنالیز هوشمند محتوای ویدیویی و تصویری براساس آخرین تکنیک های هوش مصنوعی و یادگیری عمیق می پردازد. این محصول مجموعه ای از آنالایزرهای مختلف ویدیو و تصویر است که هر کدام از آنالایزرهای آن بر اساس به روزترین تکنیک های یادگیری ماشین قادر به تحلیل ویدیو های موجود می باشد. نهایتاً با در کنار هم قرارگرفتن نتایج تحلیل این آنالایزرها، تمام محتوای قابل فهم ویدیو استخراج می شود.

بینایار، یار پردازش تصویر

قابلیت ها و توانایی های بینایار به شرح زیر می باشد:

 • استفاده از مجموعه ای کامل از آنالایزرهای هوشمند
 • قابلیت ترکیب آنالایزرهای دلخواه
 • مبتنی بر جدیدترین تکنیک های یادگیری عمیق
 • ارائه سرویس ها و آنالایزرها در قالب یک فریم ورک نرم افزاری پیشرفته
 • قابلیت تحلیل نتایج آنالایزرها بصورت جداگانه و ترکیبی
 • قابلیت پردازش فایل های ویدیویی حجیم
 • قابلیت پردازش آنلاین و آفلاین
 • پردازش آنلاین ویدیوهای چندین دوربین مختلف به صورت همزمان
 • امکان مدیریت و گزارش گیری کامل از همه پردازش ها
 • توسعه و تولید بصورت کاملاً بومی در داخل کشور
 • قابلیت بهینه سازی الگوریتم های یادگیری ماشین مبتنی بر شرایط بومی کشور
 • دقت و سرعت بالا
 • قابل شخصی سازی براساس نیاز سازمان ها
 • نصب و راه اندازی درون سازمانی
 • قابلیت افزودن آنالایزرهای جدید برای طیف وسیعی از نیازها و درخواست ها
 • ایجاد قابلیت استفاده از محصول تحت پلت فرم های مختلف

چنانچه می خواهید از محصول بینایار استفاده کنید و یا اینکه درخواست دمو محصول را دارید به اینجا مراجعه کنید.

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/uTncT

به این مطلب امتیاز دهید

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

نظرات شما

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

بینایار

درک هوشمند ویدیو و تصویر

_ مطالب مرتبط _