کاربرد هوش مصنوعی در زمینه درمان و پزشکی

کاربرد هوش مصنوعی در زمینه درمان و پزشکی

کاربرد هوش مصنوعی در زمینه درمان و پزشکی

همواره گفته شده که هوش مصنوعی قرار است زندگی انسان ها را راحت تر و بهتر کند. یکی از زمینه هایی که هوش مصنوعی می تواند بسیار کارآمد باشد و کیفیت زندگی انسان ها را بالاتر ببرد، خدمات درمان، سلامتی و پزشکی می باشد. به طور کلی استفاده از هوش مصنوعی در فرآیندهای درمانی و پزشکی و… باعث می شود که کمک بزرگی برای پزشکان و بیماران و همچنین برای بیمارستان هایی که از این فناوری استفاده می کنند، داشته باشیم.

کاربرد هوش مصنوعی در زمینه درمان و پزشکی

هوش مصنوعی کاربردهای بیشماری در زمینه پزشکی و درمان دارد. معنی این کاربرهای بیشمار آن است که از تشخیص ارتباط بین کدهای ژنتیکی گرفته تا استفاده از ربات های هوش مصنوعی برای عمل های جراحی دشوار، همه و همه در زمره کاربرهای هوش مصنوعی در زمینه پزشکی می باشد. هوش مصنوعی با همه این کاربردهایش توانسته دوره مدرنی را در خدمات درمان و سلامتی ایجاد کند و آن را به سطح دیگری ببرد.

در ادامه نمونه هایی از کاربرد هوش مصنوعی در زمینه پزشکی را بررسی می کنیم:

artificial-intelligence-applications-healthcare-min

استفاده از هوش مصنوعی برای تشخیص دقیق تر و کاهش خطاهای پزشکی

در سال ۲۰۱۵ دلیل ۱۰ درصد از مرگ و میرها در آمریکا تشخیص اشتباه بیماری و خطاهای پزشکی عنوان شد. به همین دلیل یکی از کارهای مهم هوش مصنوعی در زمینه درمان و پزشکی، می تواند کاهش خطاهای پزشکی و کمک به تشخیص درست بیماری ها باشد.

عدم اطلاع دقیق و کامل از سوایق بیماری افراد یکی از دلایل مهمی است که می تواند منجر به خطاهای پر هزینه و مرگ آور پزشکی شود. با توجه به همه این اطلاعات، هوش مصنوعی می تواند با سرعت بسیار زیادی یک بیماری را پیش بینی و یا تشخیص دهد. برای مثال در یک مطالعه، مدل هوش مصنوعی با استفاده از الگوریتم ها و یادگیری عمیق توانست در تشخیص مورد سرطان سینه بهتر از ۱۱ پاتولوژیست دیگر عمل کند.

artificial-intelligence-applications-healthcare-xtalpi-min

توسعه داروهای جدید مبتنی بر هوش مصنوعی

صنعت داروسازی همواره هزینه بسیار زیادی را برای تحقیق و توسعه دارد، که لازمه این تحقیقات هزارات ساعت زمان و هزارن نیروی انسانی می باشد که این موارد بودجه های سرسام آوری می طلبد. آمار نشان داده که انجام آزمایش های پزشکی بر روی هر دارو حدود ۲.۶ میلیارد دلار هزینه نیاز دارد، در حالی که تنها ۱۰ درصد از داروهایی که مورد آزمایش قرار می گیرند، قابلیت عرضه به بازار را دارند. با توجه به همه این موارد کمپانی های داروسازی با توجه به کاربردهای زیادی که هوش مصنوعی می تواند در این زمینه به همراه داشته باشد، به سمت استفاده از هوش مصنوعی رفته اند.

یکی از موارد مهمی که استفاده از هوش مصنوعی در تولید دارو منجر به موفقیتی چشمگیر شد در سال ۲۰۰۷ روی داد. در این سال، محققان تلاش کردند تا با استفاده از رباتی به نام آدام بر روی عملکرد مخمرها تحقیق و بررسی انجام دهند. آدام میلیاردها نقطه داده را در پایگاه داده های عمومی برای فرضیه در مورد عملکرد ۱۹ ژن درون مخمر، پیش بینی کرد و ۹ فرضیه جدید و دقیق را پیش بینی کرد. دوست ربات آدم ، به نام حوا ، فهمید که تریکلوزان ، که یک ماده اصلی در خمیر دندان‌ها است، می تواند با انگل های زاینده مالاریا مبارزه کند.

artificial-intelligence-healthcare-application-improve-experience-min

ساده و موثر کردن روند درمان برای بیماران با استفاده از هوش مصنوعی

در صنعت بهداشت و درمان، زمان برابر پول و سرمایه است. ارائه یک تجربه کارآمد به بیمار این اجازه را به بیمارستان ها ، کلینیک ها و پزشکان می دهد تا روزانه بیماران بیشتری را پذیرفته و درمان کنند.

در سال ۲۰۱۶ بیش از ۳۵ میلیون بیمار به بیمارستان های ایالات متحده مراجعه کردند که هر یک از آنها دارای بیماری متفاوت و پوشش بیمه ای متفاوتی هستند که شرایط مختلفی ایجاد می کند. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۶ با بررسی ۳۵۰۰۰ پزشک نشان داد که ۹۶٪ از شکایات بیمار در مورد عدم خدمات به مشتری ، سردرگمی در مورد کاغذ بازی‌ها و تجربیات منفی در مقابل ارائه خدمات است.
با استفاده از نوآوری های جدید هوش مصنوعی در صنعت بهداشت و درمان، می توان به تجربه بیمار بهبود بخشید و علاوه بر آن به پرسنل بیمارستان کمک کرد تا میلیون ها نقطه داده را سریع‌تر و مؤثرتر پردازش کنند.

artificial-intelligence-applications-healthcare-mining-data-min

جمع آوری و مدیریت داده ها و اطلاعات پزشکی با استفاده از هوش مصنوعی

یکی از مرزهای بعدی که قرار است توسط کلان داده‌ها فتح شود، بدون شک صنعت بهداشت و درمان خواهد بود. اطلاعات بسیار با ارزش بعضی اوقات در میان میلیون ها داده از بین می‌رود و این امر باعث می شود تا زیان های چند صد میلیارد دلاری به این صنعت وارد شود. علاوه بر آن، عدم توانایی در اتصال نقاط مهم داده‌ها، ایجاد داروهای جدید، تولید داروهای پیشگیری و روند تشخیص مناسب را کند می کند.
بسیاری از فعالان در صنعت بهداشت و درمان برای جلوگیری از این ضرر و زیان‌ها به هوش مصنوعی روی آورده اند. این فناوری توانایی آن را دارد که میلیون‌ها داده را در چند دقیقه تجزیه و تحلیل می کند و اطلاعاتی را از آن ها استخراج کند که برای بدست آوردن آن ها به صرف زمان زیادی نیازمند بوده‌ایم.

artificial-intelligence-applications-healthcare-robot-surgery-min

کمک گرفتن از ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی در جراحی

در سال‌های اخیر استفاده از ربات های در جراحی تا حدودی محبوب شده است. بیمارستان ها با استفاده از ربات‌ها در بسیاری از زمینه‌ها، اعم از روش‌های درمان حداقل تهاجمی تا عمل ‌قلب باز، از ربات ها بهره می‌برند. براساس گزارش یکی از کلینیک‌های آمریکا، ربات‌ها به پزشکان کمک می کنند تا روش‌های درمانی پیچیده را با دقت، انعطاف پذیری و کنترلی انجام دهند که فراتر از توانایی‌های انسانی می‌باشد.
روبات‌های مجهز به دوربین ، بازوهای مکانیکی و ابزار جراحی باعث افزایش تجربه ، مهارت و دانش پزشکان برای ایجاد نوع جدیدی از جراحی می شوند. جراحان این بازوهای مکانیکی را با استفاده از یک رایانه کنترل می کنند. این روبات به پزشک نمایی سه بعدی به همراه بزرگنمایی از محل جراحی در بدن بیمار را می دهد که این کار قبلا امکان‌پذیر نبوده و پزشکان در گذشته تنها بر قدرت چشمانسان متکی بودند. در نهایت این ربات می تواند جراح و اعضای کل تیم را هدایت کند.
جراحی های با کمک ربات‌ها ناشی از جراحی را کمتر کرده و پس از جراحی نیز بیمار درد کمتری را حس خواهد کرد. علاوه بر آن در جراحی هایی با کمک ربات‌ها، ازمان بهبودی بیمار نیز کاهش میابد.

هوشتل، اپراتور هوشمندی که ارائه خدمات به مراجعه‌کنندگان در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها را متحول خواهد کرد!

با استفاده از هوشتل، اپراتور هوشمند مرکز تماس شرکت عامر اندیش هوشمند، می توانید بخش پشتیبانی از مراجعه کنندگان، نوبت دهی، دادن اطلاعات لازم به آن ها را اتوماسیون کرده و علاوه بر کاهش هزینه ها، خدماتی کاربردی ارائه دهید. هوشتل با استفاده از هوش مصنوعی قادر است تا صحبت‌ها و سوالات مراجعه‌کنندگان شما را به درستی درک کرده و پاسخ مناسب آن‌ها را ارائه دهد.

چنانچه تمایل دارید تا از هوشتل در مراکز درمانی خود استفاده نمایید یا درخواست دمو محصول را دارید، به اینجا مراجعه نمایید.

* فارس‌آوا (تبدیل گفتار به متن) و دو محصول جانبی به نام‌های تبدیل متن به گفتار (TTS) و استخراج کلمات کلیدی(KWS) * باتاوا (دستیار هوشند سازمانی) و دو محصول جانبی به نام‌های نابینایار و اردکک * بینایار (فهم و درک هوشمند تصویر و ویدئو) * هوشتل(اپراتور هوشمند مرکز تماس) * فوتمن (دستیار هوشمند فوتبالی)

تمرکز اصلی شرکت بر روی تولید محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی است. محصولات اصلی شرکت شامل پردازش گفتار، تحلیل تصویر، ویدئو، چت‌بات هوشمند و تحلیل متن، و اپراتور هوشمند مرکز تماس است که تمامی این محصولات با آخرین فناوریهای روز دنیا و مبتنی بر یادگیری ماشین و یادگیری عمیق تولید شده‌اند.

* کسب مجوز دانش‌بنیان برای دو محصول تبدیل گفتار به متن (فارس‌آوا) و پردازش هوشمند تصویر و ویدئو (بینایار) از کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان * کسب تاییده از مرکز تحقیقات مخابرات ایران جهت پردازش گفتار در پروژه ملی جویشگر بومی برای محصول فارس‌آوا * کسب مجوز اعتبار سنجی ساماندهی * رتبه‌بندی و احراز صلاحیت توسط سازمان برنامه و بودجه کشور (رتبه ۶) * حضور دو محصول فارس‌آوا و باتاوا در بین ۳۰ استارت‌آپ برتر بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ (۱۳۹۷) * حضور بین ۲۰ شرکت خلاق پنجمین نمایشگاه صنعت بومی سایبری * عضو فعال سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران

شماره تلفن ۰۲۱۲۲۸۴۷۶۹۳ شماره فکس: ۰۲۱۲۲۸۵۲۳۰۱ ایمیل پشتیبانی: info@amerandish.com ایمیل واحد بازاریابی: marketing@amerandis.com ایمیل واحد فروش: sales@amerandish.com ایمیل واحد فنی: technical@amerandish.com اینستاگرام: amerandish توئیتر: amerandishCo لینکدین: amerandish آپارات: amerandishhooshmand آدرس: تهران، پاسداران، خیابان بوستان دوم، پلاک ۱۰ واحد ۱۴

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/voP3B

به این مطلب امتیاز دهید

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

نظرات شما

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

بینایار

درک هوشمند ویدیو و تصویر

_ مطالب مرتبط _