کاربرد چت با روانشناس آنلاین تلگرام رایگان برای مشاورها

کاربرد چت با روانشناس آنلاین تلگرام رایگان برای مشاورها

کاربرد چت با روانشناس آنلاین تلگرام رایگان برای مشاورها

قبل از این در مورد کاربرد چت بات‌های مشاوره آنلاین بر روی وبسایت صحبت کردیم. اما این بار می‌خواهیم تا در مورد استفاده از چت بات برای چت با روانشناس آنلاین تلگرام رایگان صحبت کنیم. منظور از آن نیز استفاده از چت باتی در بستر تلگرام برای پاسخگویی به سوالات روانشناسی افراد است. در مقاله امروز می‌خواهیم به دو سوال پاسخ دهیم. اول اینکه آیا می‌توان از چت بات‌های هوشمند در بستر تلگرام استفاده کرد و دیگر آن که آیا یک چت بات هوشمند می‌تواند به سوالات روانشناسی پاسخ دهد؟ برای فهمیدن جواب این دو سوال در ادامه با ما همراه باشید.

چت بات‌های هوشمند چه هستند؟

در ابتدا بیایید ببینیم که منظور از چت بات هوشمند چیست و تفاوت آن با سایر چت بات‌هایی که تا به حال در تلگرام فعالیت می‌کردند چیست. چت بات ها در حقیقت یک سرویس مبتنی بر چت هستند که به افراد خدمات‌دهی می‌کنند و به پرسش‌های آن‌ها پاسخ می‌دهند و یا کار اطلاعات رسانی را انجام می‌دهند. چت بات‌ها قابلیت بارگذاری روی هر بستر مبتنی بر چت و پیام‌رسان را دارند .

چت بات‌ها در کل دو نوع هستند؛ دسته اول که مبتنی بر داده‌های از پیش تعیین شده هستند. این نوع چت بات‌ها دارای یک چهارچوب و قواعد خاص هستند که میزان هوشمندی آن‌ها محدود به همین چهارچوب است. این نوع چت بات‌ها برای فعالیت از یک سری داده‌ها و قوانین و قواعد از پیش تعیین شده پیروی می‌کنند. واضح است که این نوع چت بات‌ها تنها به همان اندازه‌ای هوشمند هستند که سازنده آن از پیش تعیین می‌کند. این نوع چت بات‌ها توانایی پاسخ گویی به هیچ نوع سوالی که خارج از داده‌هایشان باشد را ندارند. حتی این نوع از چت بات‌ها در درک صحبت‌های محاوره‌ای یا صحبت‌هایی که خارج از لحن رسمی یا قرار دادی آن باشند، دچار مشکل می‌شود و در هنگام تعامل با آن‌ها صحبت کاربر باید شسته و رفته و ساده باشد.

نوع دوم چت بات‌ها، چت بات‌ها دارای هوش مصنوعی هستند. این نوع از چت بات‌ها مبتنی بر هوش مصنوعی هستند و با استفاده از یادگیری ماشین به جواب پرسش‌های کاربران می رسند. در تعامل با این نوع چت بات‌ها دیگر نیازی نیست سوال‌های کاربران شسته رفته و بسیار ساده باشد. آن‌ها قادرند صحبت‌ها و سوال را تجزیه و تحلیل کنند و پس از درک پاسخ مناسب را ارائه دهند. نکته مثبت این چت بات‌ها یادگیری بیشتر با گذشت زمان است. آن‌ها می‌توانند بر اساس تاریخچه جست‌وجوی کاربران و یا لایک‌های آن‌ها در صفحات اجتماعی و… متوجه علایق کاربر شوند.

منظور از صحبت ما در این مقاله نوع دوم چت بات‌ها است. چت بات‌هایی هوشمند هستند که به کمک هوش مصنوعی می‌توانند به تعامل با کاربر و پاسخ دهی به سوالات آن‌ها بپردازند، بگونه‌ای که متوجه صحبت‌های کاربران شوند. استفاده از این نوع چت بات‌ها در هر زمینه‌ای ممکن است. علاوه بر آن که چت بات‌ها هم می‌توانند به عنوان یک بات پاسخگو به کار روند و هم می‌توانند یک دستیار هوشمند در زمینه‌های مختلفی مانند آب و هوا، خرید، اخبار و… باشند.

آیا چت بات هوشمند می‌تواند به سوالات روانشناسی پاسخ دهد؟

در این جا دو مبحث مطرح می‌شود. یک بحث آموزش داده و اطلاعات روانشناسی و دیگری مبحث درک احساسات و عواطف انسان‌ها. هوش مصنوعی در حال حاضر در سطحی است که می‌تواند از اطلاعات و داده‌های مختلف برای آموزش خود در تصمیم گیری و حل مسئله استفاده کند، اما نمی‌تواند آن‌ها را برای درک احساسات و فهمیدن حالات احساسی استفاده کند. به عبارتی دیگر اگر بخواهیم در زمینه روانشناسی مثال بزنیم، هوش مصنوعی می‌تواند به کمک اطلاعاتی که آموزش دیده به سوالات در این حوزه پاسخ دهد اما نمی‌تواند به درمان و حل مسائل روانشناسی بپردازد، زیرا برای این کار نیاز دارد تا بتواند احساسات انسانی را درک و تجربه کرده باشد.

در مورد استفاده از چت بات هوشمند در حوزه روانشناسی هم مسئله به همین شکل است. شما می‌توانید از یک چت بات هوشمند که مبتنی بر هوش مصنوعی است استفاده کنید و داده‌های روانشناسی را به او آموزش دهید تا بتواند به سوالاتی که در این مورد از او پرسیده می‌شود جواب دهد. اما نمی‌توانید انتظار این را داشته باشید که همانند یک مشاور روانشناس بتواند مشکلات کاربران را بفهمد و آن را حل کند. اما استفاده از این چت بات‌های هوشمند به عنوان یک دستیار در حوزه روانشناسی که به پاسخگویی در زمینه روانشناسی می‌پردازد و اطلاعات مورد نیاز را به کاربران می‌دهد، می‌تواند بسیار کاربردی باشد و مزایای زیادی را برای کاربر داشته باشد.

مزایای استفاده از چت بات هوشمند چیست؟

برای افرادی که در حوزه روانشناسی فعالیت می‌کنند استفاده از یک چت بات هوشمند در پیام رسان‌هایی مانند تلگرام، واتساپ و… مزیت‌های زیادی خواهد داشت. به طور کلی در هر پیام رسانی که امکان آن را داشته باشد که یک چت بات با آن ادغام شود، می‌توانیم چت بات هوشمند داشته باشیم. مزایای استفاده از این چت بات ها هم بسته به هر نوع کسب و کار و یا حوزه ای بسیار متنوع خواهد بود اما در ادامه به برخی از مزایای برجسته آن در حوزه روانشناسی می‌پردازیم.

دسترسی و ارائه اطلاعات ۲۴ ساعته

مزیت اصلی استفاده از چت بات‌ها دسترسی آن‌ها است. کاربر هر جا که باشد و در هر ساعت از شبانه روز می‌تواند به چت بات‌ها مراجعه کند و پاسخ سوال‌هایش را دریافت کند. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های چت بات هوشمند نیز توانایی ارائه اطلاعات به صورت ۲۴ ساعته است. به طور کلی کاربر در هر مکان و زمانی که قرار دارد می‌تواند به یک چت بات دسترسی داشته باشد.

پاسخ به پرسش‌های کاربران در هر لحظه

چت بات‌ها هوشمند پرسش‌ها و صحبت‌های کاربران را درک کرده و می‌توانند به آن‌ها پاسخ دهند. در زمینه روانشناسی نیز، کاربران هر زمانی که به اطلاعات روانشناسی نیاز داشتند و یا نیاز داشتند که به سوال آن‌ها پاسخ داده شود می‌توانند به چت بات‌های هوشمند مراجعه کنند و از آن‌ها کمک بگیرند.

نوبت دهی

مشاورانی که چت بات‌های هوشمند یکی از راه‌های ارتباطی آن‌ها با مراجعه کنندگانشان است، می‌توانند از این چت بات‌ها برای نوبت دهی هم استفاده کنند. به این صورت که کاربر می‌تواند با مراجعه چت بات و تعیین روز و ساعت از چت بات بخواهد که برای او یک نوبت تعیین کند.

آیا در ایران می‌توان چت بات هوشمند داشت؟

شاید هوش مصنوعی در ایران نوپا باشد و به تازگی شرکت‌های مختلفی به تولید محصولات هوش مصنوعی روی آورده باشند، اما خوشبختانه در سال‌های اخیر محصولات بسیار با کیفیتی به بازار عرضه شده‌‌اند که نیازهای کسب و کارهای مختلف را به خوبی پاسخ می‌دهند. یکی از آن‌ها، باتاوا محصول شرکت عامر اندیش هوشمند است. این محصول یک دستیار هوشمند سازمانی است که می‌تواند کاربردهای متنوعی داشته باشد. یکی از این کاربردها خدمات چت بات هوشمند است. اگر به چنین محصولی نیاز دارید می‌توانید با مراجعه به صفحه تماس با ما فرم درخواست دمو رایگان را پر کرده و برای ما ارسال نمایید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/00vw0

به اشتراک بگذارید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

نظرات شما

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _

شبیه‌سازی مغز انسان
مقالات

شبیه‌سازی مغز انسان در هوش مصنوعی

شبیه‌سازی مغز انسان مدلی مناسب برای هوش مصنوعی است؟ شبیه‌سازی مغز انسان در هوش مصنوعی رویایی است که بسیاری از دانشمندان در سر دارند. اما