معرفی 9 ربات پاسخگوی خودکار برتر 2020 در مراکز تماس خارجی

تکنولوژی چت‌بات به سرعت در حال پیشرفت است، ولی تنها به اندازه ارزش ارائه شده، خوب است.

بهترین راه برای تشخیص بهترین ربات‌ پاسخگوی خودکار (چت‌بات‌) 2020، ارزیابی فوایدشان در شرایط واقعی زندگی است. یک چت‌بات می‌تواند مدرن به نظر رسد ولی هیچ ارزشی را به مشتری ارائه نکند. اگر استفاده از یک‌ چت‌بات بسیار سخت و پیچیده باشد و یا کمک‌کننده نباشد، احتمال ضرر شرکت‌ بسیار زیاد خواهد بود.

در این مقاله، ما لیستی از 9 چت‌بات را در صنایع مختلف گردآوری کردیم که در شمار بهترین چت‌بات‌های 2020 به حساب می‌آیند. علت انتخاب آنان ویژگی‌های زیر بوده است:

  • سودمندی: حل مشکلاتی که از پیش موجود بوده و مشتریان و سازمان‌ها با آن به نحوی دست به گریبان بوده‌اند؛ و ارائه راه‌حل هوشمندانه برای این مشکلات.
  • قابلیت مکالمه: دارای قابلیت مکالمه درست شبیه انسان، با همان اندازه از شوخ‌طبعی‌هایی که انسان‌ها دارند و درک همه انواع اصطلاحات و لهجه‌ها.
  • استفاده آسان: استفاده از آن آسان و ساده باشد و طراحی آن کاربرپسند باشد.

با توجه به نکات فوق، معرفی 9 ربات پاسخگوی خودکار برتر در سال 2020 می‌پردازیم.

Hello Fresh’s Freddy

چت‌بات freddy یک چت‌بات مناسب برای رستوران‌ها و مراکز خدمات تحویل غذاست.

چت‌بات فردی Freddy، یک پیام‌رسان فیسبوک است که به مشتریان در سفارش غذای دلخواه خود کمک می‌کند. اگر غذای خاصی مد نظر کاربر باشد و یا غذای وی حاوی مواد خاصی باشد، فردی Freddy می‌تواند آنچه مدنظر مشتری است، برای وی جست‌وجو نماید. زمانی که غذا آماده تحویل باشد، فردی مشتری را از طریق ارسال پیامک خبردار خواهد کرد. این چت‌بات همچنین از طریق آزمون‌هایی که محتوای همگی آنان، غذاست، سعی در تعامل بیشتر با مشتری دارد.

معرفی 9 تا از بهترین ربات پاسخگوی خودکار 2020 در مراکز تماس خارجی
معرفی 9 تا از بهترین ربات پاسخگوی خودکار 2020 در مراکز تماس خارجی

ربات پاسخگوی خودکار Freddy از همان ابتدا به کاربر اعلام می‌کند که یک انسان نیست، ولی به کاربر اجازه اتصال به نیروی انسانی در خدمات مشتری را می‌دهد.

Freddy برای نظارت حجم بالای پیام‌های فیسبوک و بهبود زمان پاسخگویی تولید شد. استفاده از این ربات هوشمند در مراکز تماس رستوران‌ها، باعث رشد 47% در پیام‌های ورودی و کاهش 76% در زمان پاسخگویی به درخواست مشتری شده است.

Capital One’s Eno

چت‌بات Eno باعث تقویت رابطه مشتری در بانک‌ بسیار معتبر Capital One (جز 11 بانک بزرگ در ایالات متحده) شده است. موفقیت این ربات هوشمند تا حدی است که اپلیکیشن موبایل آن نیز تولید شده است. این چت‌بات، مشتریان را در خصوص تراکنش‌های مشکوک، شارژهای تکراری و هزینه‌های غیرمعمول بالا آگاه می‌گرداند.

استفاده از این ربات پاسخگوی خودکار در مراکز تماس این بانک بزرگ و معتبر آمریکایی، مشتریان را قادر ساخته تا 7 روز هفته و در 24 ساعت شبانه‌روز از طریق وب‌سایت، اپلیکیشن موبایل یا پیامک، مانده حساب بانکی و یا آخرین تراکنش‌های مالی خود را چک نموده و یا گزارش‌های مربوط به خرابی و مشکلات کارت‌های بانکی را با بانک در میان گذارند.

معرفی 9 تا از بهترین ربات پاسخگوی خودکار 2020 در مراکز تماس خارجی
معرفی 9 تا از بهترین ربات پاسخگوی خودکار 2020 در مراکز تماس خارجی

Eno، همچنین اگر مشتری یک صورت‌حساب را بیش از یکبار پرداخت نماید، به وی هشدار می‌دهد. کار و پول زیادی از طریق این چت‌بات به وقوع پیوسته است. این ربات هوشمند بالغ بر 2200 جمله، اصطلاح و ایموجی را درک می‌کند. Eno قابلیت سخن گفتن با مشتری را نیز دارد. از این چت‌بات، خارج از سیستم بانک‌داری استفاده نمی‌شود؛ ولی رباتی بسیار هوشمند و حرفه‌ای، کمک‌کننده است و لحن و تن بسیار آرام و متین دارد.

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این چت‌بات، بازدید تراکنش‌های کارت اعتباری مشتریان بانک Capital One در طول یکسال گذشته است. اگر تراکنش‌های مشتریان سطح قابل قبولی داشته باشد، Eno به آنان کمک‌های خیرخواهانه‌ای ارائه می‌دهد. در سال 2019، Eno در حدود 2 میلیارد دلار به مشتریان خود (با کسر مالیات) کمک‌های خیرخواهانه نمود.

ربات پاسخگوی خودکار در مرکز تماس سازمان بهداشت جهانی WHO

اطلاعات نادرست به ویژه در ایام بحرانی مانند شرایط پاندمیک کنونی به سرعت در سراسر جهان پخش می‌شوند. در حالیکه همچنان نفوذ ویروس کووید-19 به سراسر جهان ادامه دارد، جمعیت زیادی از افراد مجبور به ماندن در خانه‌هایشان هستند و بنابراین، افراد زیادی به دنبال کمک و یافتن پاسخ های آنلاین‌اند.

سازمان بهداشت جهانی از طریق ربات پاسخگوی خودکار WHO به مردم از طریق دادن اطلاعات صحیح در مورد سلامتی و انواع بیماری‌ها، کمک می‌کند. این ربات اختصاصی واتس‌اپ برای ارائه اطلاعات صحیح و موثق درباره ویروس کرونا طراحی شده است.

کاربران می‌توانند از چندین گزینه، استفاده از کیبورد و دستورات ایموجی برای یادگرفتن پیرامون ویروس‌ها و اثرات آنان استفاده نمایند.

معرفی 9 تا از بهترین ربات پاسخگوی خودکار 2020 در مراکز تماس خارجی
معرفی 9 تا از بهترین ربات پاسخگوی خودکار 2020 در مراکز تماس خارجی

برای شروع، کاربران باید نرم‌افزار واتس‌اپ را بر روی گوشی‌های خود نصب نمایند. از آنجا یک پیام ساده، مانند “hi” یا “hello” به شماره +41 79 781 87 91 ارسال کنند تا امکان دسترسی رایگان به این ربات هوشمند را داشته باشند.

این چت‌بات، یک چت‌بات سخن‌گو نیست ولی هر هفت روز هفته و 24-ساعت شبانه‌روز در دسترس است و به صورت پیوسته با آخرین اخبار و تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا به‌روزرسانی می‌شود. این چت‌بات به زبان انگلیسی است ولی به زودی زبان‌های عربی، چینی، فرانسوی، روسیه‌ای و اسپانیایی نیز بدان اضافه خواهند شد.

 Amtrak’s Julie دیگر ربات پاسخگوی خودکار برتر در سال 2020

Amtrak’s Juile برای بهبود خدمات آنلاین سلف سرویس (self-service) برای بیش از 375000 بازدیدکننده روزانه وب‌سایت‌ها ایجاد شده است. جولی می‌تواند پرسش‌ها را جواب داده و در نقل و انتقالات مالی به مشتریان کمک کنند، بنابراین، مشتریان نیازی به تماس یا ایمیل به آژانس مربوطه نخواهند داشت.

ربات هوشمند جولی جدیدترین نوآوری مشتری‌پسند شرکت Amtrak است و یک سرویس دستیار صوتی بسیار موفقی است.

کاربران می‌توانند با جولی در مورد اطلاعات بوک کردن هتل و پرواز، FAQ-ها، اطلاعات مربوط به ایستگاه‌ها و جاده‌ها و همچنین در مورد اجاره یا رزرو هتل یا اتومبیل صحبت کنند.

معرفی 9 تا از بهترین ربات پاسخگوی خودکار 2020 در مراکز تماس خارجی
معرفی 9 تا از بهترین ربات پاسخگوی خودکار 2020 در مراکز تماس خارجی

همچون نیروی انسانی، جولی پس از جواب دادن به مشتری از وی سوال می‌کند که آیا پرسش دیگری دارد یا خیر.

با اینکه چت‌بات جولی تنها در مرکز تماس Amtrak.com موجود است ولی مانعی بر سر راه موفقیت آن نشده است. خدمات راه‌آهن مسافرتی افزایش 30% در هر رزرو و افزایش درآمد 50% در سال با استفاده از این ربات پاسخگوی خودکار هوشمند را تجربه کرده است. نیاز به گفتن نیست که این چت‌بات سالانه حدود 5 میلیون پرسش را پاسخ می‌دهد.

جولی تاکنون موفق به دریافت جوایز بسیار متعدد مانند جایزه دستاورد سالانه جهانی هوش مصنوعی برای بهترین برنامه کاربردی هوش مصنوعی شده است.

ربات هوشمند QMQ

چت‌بات QMQ یک راه‌حل مبتنی بر هوش مصنوعی و برای استفاده در کسب‌وکارهاست. این چت‌بات که در سال 2019 تولید شد برای کاهش حجم کاری آژانس‌های خدمات مشتری و مراکز تماس در سراسر صنایع طراحی شده است.

مهم‌ترین شرکت‌هایی که از این ربات پاسخگوی خودکار قدرتمند استفاده می‌کنند، EMP وbaby Walz  هستند که از راه‌حل‌های سریع و هوشمندانه این ربات قدرتمند نهایت استفاده را می‌برند.

این چت‌بات با کمک اتصال به مرکز دانش QMQ و استفاده از هوش مصنوعی به هر درخواستی پاسخ می‌دهد و تعامل بیشتری بین مشتریان و نیروهای انسانی مراکز تماس برقرار می‌سازد.

معرفی 9 تا از بهترین ربات پاسخگوی خودکار 2020 در مراکز تماس خارجی
معرفی 9 تا از بهترین ربات پاسخگوی خودکار 2020 در مراکز تماس خارجی

این ربات پاسخگوی خودکار ، همچنین توانایی اندکی سخن و درک منظورهای مشتریان را دارد. با اینکه QMQ به موتور پیشرفته درک زبان طبیعی (Natural Language Understanding- NLU) مجهز است، ولی از همان ابتدا برای مشتری مشخص می‌سازد که یک ربات است، نه یک انسان. برای تنظیم این چت‌بات، نیازی به آموزش یا ساختار ویژه‌ای ندارید. همین ویژگی آن است که باعث محبوبیتش در میان کاربران نسبت با دیگر ربات‌های هوشمند شده است.

این ربات هوشمند قابل اجرا بر روی پلتفرم‌هایی مانند پیام‌رسان فیس‌بوک، واتس‌اپ و تلگرام است و در عین حال می‌تواند بر روی وب‌سایت شما نیز اجرا و نصب شود.

KLM’s BB دیگر ربات پاسخگوی خودکار برتر در سال 2020

BB، مخفف بات آبی (Blue bot) است که به مسافران خط هوایی KLM برای یافتن مقاصد جدید مسافرتی، بوک کردن هوایپما و بسته‌بندی چمدان‌هایشان یاری می‌رساند. این ربات‌ هوشمند بر روی پیام‌رسان فیسبوک و دستیار گوگل به خوبی کار می‌کند.

KLM ربات هوشمند BB را برای کمک و رسیدگی به حجم زیادی از درخواست‌های آژانس‌ها که از طریق شبکه‌های اجتماعی آنان را دریافت می‌کرد، نیز تولید کرد.

ربات پاسخگوی خودکار BB، یک ربات حرفه‌ای، دوستانه، مفید و حیرت‌انگیز است که از طریق درک زبان طبیعی (NLU) با مشتری ارتباط برقرار ساخته و حتی گاهی با وی شوخی نیز می‌کند.

معرفی 9 تا از بهترین ربات پاسخگوی خودکار 2020 در مراکز تماس خارجی
معرفی 9 تا از بهترین ربات پاسخگوی خودکار 2020 در مراکز تماس خارجی

BB  می‌تواند در کل پروسه برنامه‌ریزی و رزرو کمک کند، ولی اگر مشکلی پیش آید، می‌تواند مکالمه‌های صورت گرفته را در هر زمان به آژانس مربوطه ارسال دارد. قبل از سفر، BB  شرایط آب‌وهوایی را بررسی می‌کند و براساس آن به مشتری‌ها پیشنهاد می‌دارد که چه بپوشند و یا چه با خود بیاورند، مانند چتر، لباس اضافی و غیره.

Askbenji

AskBenji اولین ربات هوشمند برنامه‌های کمک‌های رایگان فدرال به دانش‌آموزان است. این ربات هوشمند برای دانشجویان دانشگاه آریزونا ساخته شد که به آنان در کمک‌ هزینه‌های تحصیلی یاری می‌رساند.

بنجی (Benji) تنها بر روی SMS قابل دسترسی است که به صورت هوشمندانه‌ای جمعیت اصلی را هدف قرار می‌دهد. دانشجویان برای استفاده از خدمات رایگان به راحتی می‌توانند به شماره 8171-786-602 پیام ارسال دارند.

معرفی 9 تا از بهترین ربات پاسخگوی خودکار 2020 در مراکز تماس خارجی
معرفی 9 تا از بهترین ربات پاسخگوی خودکار 2020 در مراکز تماس خارجی

بنجی یک ربات پاسخگوی خودکار مکالمه‌ای مبتنی بر کلیدواژه است. کاربران می‌توانند هر آنچه که می‌خواهند تایپ کنند و بنجی براساس کلیدواژه‌های سامان‌بندی شده به آنان پاسخ می‌دهد. وقتی بنجی منظور کاربر را متوجه نشود، از کاربر درخواست می‌کند که سوال خود را مجددا تکرار نماید یا به وی می‌گوید سوالات وی را متوجه می‌شود ولی برای پاسخگویی به اطلاعات بیشتری نیاز دارد. بسیاری از دانشجویان در درک چگونگی عملکرد FAFSA، کمک هزینه‌های تحصیلی و وام‌ها مشکل دارند. این‌ها دلایلی‌اند که باعث آفرینش بنجی شده است. دانشجویان لینک‌های پیچ‌های مربوط به درخواستشان را دریافت می‌دارند و بدین وسیله از صرف زمان زیاد برای جست‌وجو از طریق وب‌سایت ASU بی‌نیاز خواهند شد.

ربات پاسخگوی خودکار Lark، دیگر چت‌بات برتر در سال 2002

راه‌حل‌های تکنولوژی می‌توانند برای افراد پیر و سالخورده سخت و پیچیده باشند ولی لارک (Lark) در این راستا، گام‌های موفقیت‌آمیزی برداشته است.

این ربات هوشمند برای کمک به افرادی که با مشکلاتی نظیر دیابت، فشار خون بالا و دیگر مشکلات جسمانی دست به گریبان‌اند، ایجاد شده و بر وضعیت سلامت جسمانی آنان نظارت دارد.

با این اطلاعات، لارک می‌تواند تشخیص دهد که کاربران به چه عادات سالمی نیاز دارند تا به نتایج معناداری در مورد وضعیت سلامتی خود رسند.

معرفی 9 تا از بهترین ربات پاسخگوی خودکار 2020 در مراکز تماس خارجی
معرفی 9 تا از بهترین ربات پاسخگوی خودکار 2020 در مراکز تماس خارجی

لارک یک ربات پاسخگوی خودکار متنی است که همانند انسان مکالمه می‌کند. این ربات، شخصیت دوستانه، مهربان و طناز دارد که باعث تعامل هر چه بیشتر سالخوردگان شده است. براساس گفته‌های مدیرعامل لارک، جولیا هو، رویکرد مکالمه‌ای لارک به سالخورگان نوعی احساس و انرژی اجتماعی می‌دهد که با سلامت آنان به سختی گره خورده است.

چت‌بات لارک توسط دانشگاه هاروارد و استنفورد توسعه یافته و توسط مرکز کنترل بیماری‌ها برای برنامه پیشگیرانه جلوگیری از دیابت مورد استقبال شدید قرار گرفت. این چت‌بات، به عنوان یکی از 10 اپلیکیشن برتر اپل در سال 2015 معرفی شد.

لارک یک چت‌بات رایگان است که ارائه دهندگان خدمات بهداشتی می‌توانند به سادگی از طریق موبایل یا وب‌سایت بدان دسترسی داشته باشند.

دیگر ربات پاسخگوی خودکار برتر، Andy-English Speaking bot

اندی به کسانی که سعی در آموختن زبان انگلیسی دارند، از طریق تمرین‌های ساده و مکالمات غیررسمی کمک می‌کند. این ربات هوشمند زبان انگلیسی به صورت طبیعی و بسته به سطح زبان کاربر، با جملات ساده سخن می‌گوید.

یادگیری زبان جدید کاری سخت است ولی اندی با سوال پرسیدن از کاربر و به کمک پایان باز ، سعی در ادامه گفت‌وگو با کاربر را دارد. اندی می‌تواند مشکلات گرامری کاربر، املا و تلفظ نادرست وی را اصلاح نماید. ولی برخی از چنین ویژگی‌هایی تنها در نسخه پولی آن قابل دسترس است.

معرفی 9 تا از بهترین ربات پاسخگوی خودکار 2020 در مراکز تماس خارجی
معرفی 9 تا از بهترین ربات پاسخگوی خودکار 2020 در مراکز تماس خارجی

اندی نمونه بارز استفاده از هوش مصنوعی برای آن دسته از افرادی است که قصد یادگیری زبان خارجه از طریق تمرین را دارند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که این ربات هوشمند، در اپل استور، رنکینگ 4.7 را از کاربران دریافت کرده است و جز چت‌بات‌های هوشمندی طبقه‌بندی می‌شود که به صورت عالی کار می‌کند.

برای دسترسی به ورژن مویایل یا تبلت می‌توانید به Google Play و یا اپل استور مراجعه نمایید. این ربات پاسخگوی خودکار همچنین قابل دسترسی در تلگرام نیز هست.

5/5 - (1 امتیاز)
لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/bdYZU

به اشتراک بگذارید

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _

ظرفیت‌های هوش مصنوعی
اخبار هوش مصنوعی

ظرفیت‌های هوش مصنوعی

ظرفیت‌های هوش مصنوعی : وقتی AI زندگی‌ها را نجات می‌دهد با قدرت محاسباتی عالی و ظرفیت‌های هوش مصنوعی ، سری هُوایی اطلس (Huawei Atlas) از

درخواست شما با موفقیت ارسال شد.

ضمن تشکر بابت ارسال پیام، در سریع‌ترین زمان ممکن کارشناسان شرکت عامراندیش درخواست شما را بررسی خواهند نمود.