Accenture و Intel از پروژه تحقیقاتی نوروموفیک در توسعه بازوی رباتیکی برای کودکان معلول حمایت کردند

شرکت‌های مختلف به کمک محققان دانشگاه آزاد اسرائیل برای توسعه و آزمایش بازوی رباتیک سوار شده بر ویلچر بیماران در مرکز توانبخشی کودکان بیمارستان ALYN همکاری کردند. نمونه اولیه بازوی رباتیک قبل از این به منظور کمک به بیماران آسیب دیده در ناحیه ستون فقرات در انجام کارهای روزانه طراحی شده است. محققان دانشگاه آزاد اسرائیل و بیمارستان ALYN با استفاده از بودجه و پشتیبانی فناوری Accenture و همچنین فناوری عصبی اینتل، این دستگاه را اصلاح کردند و آن را از نظر بالینی ارزیابی کردند. NEW YORK & SANTA CLARA، Calif & RA’ANANA اسرائیل و (WIRE BUSINESS)  Accenture (NYSE: ACN) و Intel از یک پروژه تحقیقاتی محاسبات عصبی به رهبری آزمایشگاه مهندسی Neuro-Biomorphic (NBEL) پشتیبانی کردند.

همکاری دانشگاه آزاد اسرائیل با بیمارستان ALYN ، مرکز برجسته توانبخشی کودکان و نوجوانان

این پروژه با کار در انجمن تحقیقات نورومورفیک Intel (INRC) تمرکز بر روی توسعه و آزمایش بازوی روباتیک سوار شده بر ویلچر با هدف کمک به بیماران در انجام کارهای روزمره دارد.

بازوی رباتیک

محققان Accenture Labs و Intel Labs برای ساخت بازوی رباتیک سوار برای صندلی چرخدار با کنترل‌های تطبیقی، با استفاده از الگوریتم توسعه یافته توسط پژوهش مغزی کاربردی (ABR) و سخت افزار محاسبات عصبی اینتل همکاری کردند.

کاربران ویلچری قادر خواهند بود به طور مستقل بازوی روباتیک را برای انجام کارهای روزمره که نیاز به قدرت و چابکی بازوها و دست‌ها دارد، مانند نوشیدن یک لیوان، با 50٪ خطای کمتر و بهبود 48٪ در راندمان انرژی نسبت به روش‌های کنترل سنتی استفاده کنند. این دستگاه در آزمایشات و ارزیابی بالینی بر بیمارانی در بیمارستان ALYN تست شده است. این بیماران بر روی صندلی‌های چرخ‌دار برقی و دچار اختلال حرکتی در اندام فوقانی خود هستند.

مزایای بازوی رباتیک

مطالعات نشان می‌دهد که بازوهای رباتیک سوار بر ویلچر باعث افزایش احساس استقلال برای کاربران می‌شود و این ابزارهای کمکی می‌توانند تا 41 درصد نیاز به مراقب توسط افراد دیگر را کاهش دهند. با این حال، امروز هزینه این دستگاه‌ها بسیار زیاد است و آن‌ها را برای بسیاری از افرادی که به این دستگاه‌ها احتیاج دارند غیرقابل دسترسی ساخته است.

الیزای عزرا تسور، محقق اصلی پروژه در دانشگاه گفت: “توانایی سلاح‌های روباتیک برای مردم، امروز به دلیل هزینه زیاد و مصرف زیاد انرژی محدود است”. وی گفت: “این بودجه از Accenture به همراه پشتیبانی اضافی از Intel و ABR به ما این امکان را می‌دهد تا بتوانیم اجرای کنترل‌های تطبیقی بر روی سخت افزار عصبی را با هدف بررسی نیاز به یک بازوی روباتیک مشترک، کاربر پسند و دقیق با کاهش چشمگیر بررسی کنیم.”

پیشرفت‌های این پروژه

توانایی یادگیری بلادرنگ تراشه نوروموفیک اینتل، Loihi ، پتانسیل کاهش هزینه‌های ایجاد آن و کارکردن دستگاه‌های کمکی را نشان می‌دهد. محققان با استفاده از یادگیری بلادرنگ سرویس Loihi، پیش‌بینی می‌كنند كه خواهند توانست كنترل تطبیقی را برای افزایش كاركرد بازو انجام دهند.

در عین حال از قطعات مقرون به صرفه‌ای استفاده می‌شود كه می‌توانند هزینه را بیش از 10 برابر كاهش دهند. از آنجا که Loihi دارای 1000 برابر انرژی بیشتر از پردازنده‌های هدف عمومی است، یک دستگاه مبتنی بر Loihi می‌تواند به شارژ کمتری نیاز داشته باشد و همین امر دستگاه را برای استفاده در زندگی روزمره ایده‌آل تر می‌کند.

Arie Melamed-Yekel، مدیر کل ALYNnovation در بیمارستان ALYN گفت: “ما اعتقاد داریم که توسعه بازوی روباتیک مبتنی بر محاسبات عصبی و روانی می‌تواند زندگی را برای معلولان تغییر دهد”. وی افزود: “این بازو می‌تواند تعامل با جامعه را آسان‌تر کند، استقلال فرد را تقویت کند و فرصت‌های شغلی جدیدی برای آن‌ها بوجود آورد. انتظار می‌رود پیشرفت و بهبود هزینه و عملکرد برای این بازار اختلال ایجاد کند. ما مفتخریم که این دانشگاه را به همراه اینتل و Accenture رهبری کردیم. “

کمک‌های Accenture و Intel

آزمایشگاه‌های Accenture و Intel تجربه خود را در زمینه محاسبات عصبی و هوش مصنوعی برای کمک به تیم تحقیقاتی دانشگاه آزاد در زمینه توسعه الگوریتم عصبی مورفوری و همچنین پشتیبانی از طراحی مطالعه در اختیار پژوهشگران قرار دادند. ادی لیونگوساری، رهبر رشد نوآوری فناوری و استراتژی و دانشمند اصلی پژوهش درAccenture ، گفت: “این پروژه تحقیقاتی نمایش قدرتمندی از تأثیرگذاری محاسبات عصبی مورفولوژیک در توسعه دستگاه‌های کمکی هوشمند ارزان قیمت است. دسترسی به این دستگاه‌ها، به ویژه برای این بیماران جوان، می‌تواند تأثیر عمیقی بر استقلال آن‌ها بگذارد و روند زندگی‌شان را بهبود بخشد. ما مشتاقانه منتظر هستیم تا با محققان دانشگاه،بیمارستان ALYN و Intel همکاری نزدیکی داشته باشیم و از تجربه فنی خود در جهت پیشرفت این فناوری برای کسانی که بیشترین نیاز را به آن دارند، استفاده کنیم.”

مایک دیویس، مدیر آزمایشگاه محاسبات نورومورفیک اینتل، افزود: «محاسبات نورومورفیک با توجه به نیازهای کم قدرت و توانایی یادگیری و انطباق با موقعیت‌های جدید در زمان واقعی، یک جاذبه طبیعی است. امیدواریم با همکاری اینتل و Accenture با دانشگاه و بیمارستان ALYN، توانایی‌های جدیدی را برای کودکان با مشکل تحرک ایجاد کرده و کیفیت زندگی بیماران را بهبود بخشیم”.

در صورت موفقیت آمیز بودن این پروژه، تیم تحقیقاتی قصد دارد چگونگی تولید بازوی کمکی رباتیک را برای بیماران و همچنین کاربردهای فناوری کنترل تطبیقی در ساخت انعطاف پذیر و اتوماسیون صنعتی بررسی کند. اینتل و Accenture همکاری خود را برای شناسایی و تأمین بودجه تحقیقات عصبی مورفولوژیک که پتانسیل پیشرفت در این زمینه را دارند، اعلام کرده‌اند.

درباره Accenture

Accenture یک شرکت پیشرو در زمینه خدمات حرفه‌ای جهانی است و طیف گسترده ای از خدمات را در زمینه استراتژی و مشاوره، تعامل، فناوری و عملیات با قابلیت‌های دیجیتالی در تمام این خدمات ارائه می‌دهد. این شرکت تجربه بی‌نظیر و قابلیت‌های تخصصی را در بیش از 40 صنعت، که توسط بزرگترین شبکه جهانی مراکز فناوری پیشرفته و عملیات هوشمند ساخته شده است، ترکیب کرده‌است. Accenture با حدود 513000 کارمند در بیش از 120 کشور جهان به مشتریان خدمات ارائه می‌دهد. این شرکت نوآوری مستمری را برای کمک به مشتریان در بهبود عملکرد و ایجاد ارزش پایدار در شرکت‌هایشان به ارمغان می آورد.

درباره اینتل

اینتل (Nasdaq: INTC) یک کمپانی پیشگام در عرصه صنعتی فناوری و تکنولوژی است و فناوری‌هایش در حال تغییر جهان هستند و پیشرفت جهانی را امکان پذیر و زندگی را راحت تر از قبل می‌کنند. با الهام از قانون مور، این شرکت به طور مستمر در پیشبرد طراحی و ساخت نیمه هادی‌ها می‌باشد و به دنبال کمک به رفع بزرگترین چالش‌های مشتریان است. با بارگزاری اطلاعات در فضای ابری ابر، شبکه، لبه و هر نوع دستگاه محاسباتی، شرکت اینتل از پتانسیل داده‌ها برای تحول بهتر تجارت و جامعه استفاده می‌کند.

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/N1sBi

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _

مقالات

هوش‌مصنوعی در صنعت مد و فشن

تا به امروز، استفاده از هوش‌مصنوعی در صنعت مد و فشن بیشتر متمرکز بر ساده‌سازی فرایندها و افزایش تبدیل فروش بوده است. مناطقی در این

پردازش تصویر
پردازش تصویر

اهمیت پردازش تصویر

انجام برخی از عملیات بر روی یک تصویر، اتخاذ یک تصویر پیشرفته، یا استخراج اطلاعات مفید از تصویر را پردازش تصویر گویند. تکنیک‌های پردازش تصویر