وب سایت رسمی کاخ سفید برای اطلاع رسانی آخرین اختراعات هوش مصنوعی

وب سایت رسمی کاخ سفید برای اطلاع رسانی آخرین اختراعات هوش مصنوعی

کاخ سفید وب‌سایتی برای ارائه به روزرسانی‌های رسمی در مورد ابداعات هوش مصنوعی ملی دولت ایالات متحده راه‌اندازی کرده است.
در ۱ام ژانویه ۲۰۲۱، لایحه ابداع هوش مصنوعی ملی ۲۰۲۰ تبدیل به قانون شد. این لایحه، دولت فدرال را موظف می‌کند تا با یک تلاش هماهنگ و منسجم، به تحقیقات و سازگاری تکنولوژی‌های هوش مصنوعی سرعت بخشد. وبسایت جدید AI.gov یک منبع مرکزی برای عموم مردم فراهم می‌کند تا از چگونگی نحوه استفاده ی هوش مصنوعی در سراسر ایالات متحده برای غلبه بر مشکلاتی نظیر تغییرات آب و هوایی، همه‌گیری COVID-19 و تهدیدهای امنیتی آگاه شوند.

وب‌سایت AI.gov

مقالات خبری از کارگزاران ارشد فدرال، همچون معاون مامور ارشد تکنولوژی ایالات متحده لین پارکر، روی این سایت منتشر شده‌اند. همچنین سندهای معتبری نیز از جمله مستندات استراتژی، اصول اخلاقی و اعلانات بین‌المللی همچون توافقنامه همکاری تحقیق و توسعه هوش مصنوعی ایالات متحده – انگلستان در این سایت منتشر شده‌اند.
پارکر در مصاحبه با Axios اظهار داشت: «این سایت، منبعی است که برای محققان ساکن در سراسر کشور، امکان دسترسی به محاسبات و اطلاعاتی که به منظور انجام تحقیقات مدرن نیاز دارند را فراهم می‌آورد.»
فراهم آوردن چنین منبعی، می‌تواند به اعتمادسازی در مقابل نگرانی‌های عمومی در مورد چالش‌های کنترل هوش مصنوعی، کمک کند.
کاخ سفید در وبسایت جدیدش نوشت: «ایالات متحده مدت‌هاست که قهرمان و مدافع ارزش‌های اصلی آزادی، تضمین رعایت حقوق بشر، هویت فردی، نقش قانون، حقوق حریم شخصی،  احترام به مالکیت معنوی و فراهم آوردن فرصت برای همه افراد بوده تا بتوانند رویاهایشان را دنبال کنند. تکنولوژی‌های هوش مصنوعی، توسعه‌های ملی و استفاده‌ها، باید بازتاب کننده این ارزش‌های بنیادین باشد و وقف کمک به مردم شوند. ایالات متحده، برای همکاری با متحدانش در سطح جهان و دستیابی به این اهداف، ارزش قائل است.»

آمریکا مصمم است تا بتواند رهبری جهانی در زمینه هوش مصنوعی را از آن خود کند. در جولای ۲۰۱۷، شورای عالی چین طرح توسعه هوش مصنوعی نسل جدید” را منتشر کرد تا یک صنعت هوش مصنوعی داخلی به ارزش ۱۵۰ میلیارد دلار در چند سال آینده ایجاد کند و تا سال ۲۰۳۰ تبدیل به قدرت برتر هوش مصنوعی شود.
در پایان سال ۲۰۱۹، اعداد و ارقام به دست آمده از تحقیقات وب سایت ABI، نشان دادند که ایالات متحده پس از، از دست دادن مقام اول در سال گذشته، رتبه اول سرمایه‌گذاری بر روی هوش مصنوعی را از چین ربود. ABI معتقد است که ایالات متحده به ۷۰ درصد سهم سرمایه‌گذاری‌های جهانی روی هوش مصنوعی دست خواهد یافت.
وبسایت AI.gov می‌گوید: «پیشتاز بودن چندین دهه ایالات متحده در تحقیقات و توسعه هوش مصنوعی (R&D) منجر به ظهور تکنولوژی‌های مدرن و دگرگون کننده‌ شده است که در حال بهبود بخشیدن به کیفیت زندگی، رشد صنایع نوآور، قدرت دادن به کارگران و افزایش امنیتی ملی هستند.»

۶ اصل کلیدی که به منظور موفق شدن استراتژی هوش مصنوعی ایالات متحده در این وبسایت لیست شده‌اند به این شرح می‌باشند:

  1. نوآوری
  2. هوش مصنوعی قابل اعتماد پیشرفته
  3. آموزش و پرورش
  4. زیرساخت
  5. کاربردها
  6. همکاری بین‌المللی

دفتر ابداعات هوش مصنوعی ملی (NAIIO) که در دفتر سیاست علوم و تحقیقات (OSTP) کاخ سفید واقع شده است، مسئول اداره وبسایت AI.gov است. 

می‌توانید از طریق این لینک به وبسایت هوش مصنوعی جدید کاخ سفید دسترسی پیدا کنید. 

در مقاله دیگر به موضوع اعمال هوش مصنوعی در زیرساخت‌های نظامی توسط ارتش ایالات متحده آمریکا پرداختیم برای مطالعه این مقاله بر روی لینک مورد نظر کنید.

منبع: artificialintelligence-news

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/j7jeL

به این مطلب امتیاز دهید

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

نظرات شما

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

بینایار

درک هوشمند ویدیو و تصویر

_ مطالب مرتبط _