۷ مثال واقعی از کاربردهای چت بات هوشمند در بیزینس

این روزها که همه ما عادت داریم با پشتیبانی شرکت‌هایی که از آن‌ها محصولات و خدمات می‌گیریم صحبت کنیم، نوبت آن شده‌است که به‌طور تصادفی چت روبات‌ها با ما در تعامل باشند. شما به راحتی می‌توانید از این چت بات‌ها و دستیارهای هوشمند صوتی حتی بپرسید که بهترین رستوران نزدیک من کجاست و یا امروز آب و هوا چطور است. ما به مرور در حال اعتماد کردن به این روبات‌ها هستیم به صورتی که تمامی تصمیم‌های روزمره خود را به آن‌ها می‌سپاریم. شاید می‌پرسید که کاربردهای چت بات هوشمند چیست که این روزها مجبور به استفاده از آن‌ها در کسب و کار و بیزینس هستیم؟

فراگیری استفاده از ربات‌های هوشمند تنها به صنعت یا صنایع خاصی ربطی ندارد، بلکه شما می‌توانید در هر صنعت و بیزنسی از این نوع ربات‌ها استفاده کنید. کسب و کارها و بیزنس‌هایی که این روزها از ربات‌های هوشمند استفاده می‌کنند، تعدادشان نسبتاً زیاد است که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

شرکت بیمه لیموناد (Lemonade Insurance Company)

شرکت بیمه لیموناد، یک شرکت آمریکایی فعال در زمینه بیمه املاک و حوادث است که در شهر نیویورک مستقر است. این شرکت خدمات زیادی در این زمینه ارائه می‌کند که به بهبود فرایند کسب و کارها کمک می‌کند. صاحبان خانه و اراده دهندگان بیمه در لیموناد با کمک کاربردهای چت بات هوشمند اقدام به برقراری یک ارتباط بهتر و کم هزینه تر می‌کنند تا کیفیت خدمات به مشتریان افزایش پیدا کند.

این نوع از چت بات‌ها در این نوع کسب و کار می‌تواند به حفظ تجربه مثبت مشتریان کمک شایانی کند چرا که مشکلات نیروهای انسانی را ندارد و افراد می‌توانند به صورت ۲۴ ساعته از خدمات این نوع از ربات‌ها استفاده کنند. البته هدف این شرکت تنها بهبود تجربه مشتریان نبوده‌است، بلکه با استفاده از این ربات‌ها، شرکت بیمه قادر است که خدمات تجاری خود را نیز تا حد قابل قبولی افزایش دهد.

چت بات هوشمند، شرکت کاکیستو

کاکسیستو KAI شرکتی است که در این زمینه فعالیت‌های مختلفی در سال‌های ۲۰۱۶، ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ انجام داده‌است. طبق گزارشات این شرکت در سال ۲۰۲۰، وجود چنین فناوری‌های باعث شده‌است که امور مالی این شرکت افزایش چشمگیری پیدا کند و همین موضوع باعث سرمایه‌گذاری بیشتر در زمینه هوش مصنوعی شده‌است.

KAI در واقع سعی می‌کند که به افراد کمک کند تا امور مالی خود را به بهترین شکل ممکن کدیریت کنند و معاملات خوبی داشته باشد. فرقی نمی‌کند که کسب و کار بزرگ و یا کوچکی داشته باشید، نیازهای مالی شما را این شرکت پاسخگو است و با کمک کاربردهای چت بات هوشمند به شما کمک می‌کند تا یک برنامه‌ریزی دقیق مالی داشته باشید.

طبق آماری که خود این شرکت منتشر کرده‌است، حدود ۹۰ درصد مکالمات این شرکت بدون مداخلات انسانی انجام می‌شود و همین موضوع باعث بهبود فرایند تجربه مشتری و افزایش رضایت مندی آنان شده‌است. شما هم اگر احساس می‌کنید که نیاز به یک دستیار هوشمند برای کسب و کار خود دارید، نگاهی به محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی شرکت عامر اندیش هوشمند بیندازید!

هتل بین‌المللی ماریوت و استفاده از کاربردهای چت بات هوشمند

کاربردهای چت بات هوشمند
کاربردهای چت بات هوشمند در هتل ماریوت

از جمله دیگر برندهای مطرح دنیا که از چت بات هوشمند استفاده می‌کنند، می‌تواند هتل بین‌المللی ماریوت باشد که از طریق شبکه‌های اجتماعی خود با مشتریان ارتباط برقرار می‌کند و با کمک هوش مصنوعی پاسخگوی مشتریان خود است. این شرکت به اعضای خود دسترسی به بیش از اطلاعات ۴۶۰۰ هتل را می‌دهند تا افراد بتوانند تا قبل از سفر خود، یک تحقیق جامع و کامل در مورد این موضوع داشته باشند.

همچنین این شرکت امکانی را فراهم کرده‌است که در آن مشتریان قادر هستند بر اساس سلیقه خود از مجله الکترونیکی این شرکت، پیشنهاداتی برای محل اقامت سفر دریافت کنند، اما این فرایند چگونه امکان‌پذیر شده‌است؟ بله درست حدس زدید، هوش مصنوعی و امکانات بی نظیر آن باعث توسعه این کسب و کار شده‌است.

املاک و مستقلات اوقیانوس (Ocean) و بهبود تجربه کاربری با کمک چت بات هوشمند

یکی دیگر از برندهای فعال در زمینه املاک و مستغلات که از کاربردهای هوش مصنوعی برای کسب و کار خود استفاده می‌کند، Ocean است که از این طریق توانسته به مشتریان خود در شبکه‌های اجتماعی کمک کند تا یک رابطه قوی و قدرتمند داشته باشند. در این زمینه مدنظر بگیرید که اگر این شرکت به صورت سنتی قصد پاسخگویی به مشتریان خود را داشت، احتمالاً باید تعداد بسیار زیادی مشتری استخدام کند.

چت بات هوشمند شرکت املاک و مستغلات اقیانوس، مانند دیگر چت بات‌ها قادر است که نیاز مشتریان را تجزیه و تحلیل کند و به آن‌ها در کشف یک جواب صحیح کمک کند. شما می‌توانید با کمک این ربات به ضروری‌ترین اطلاعاتی که نیاز دارید، دسترسی داشته باشید. جالب است بدانید که خدمات این شرکت توسط بیش از ۱۰۰۰ مشتری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از جمله کاربردهای چت بات هوشمند برای این کسب و کار، کاهش هزینه‌های خرید مشتری، افزایش رضایت مندی مشتریان و … بوده‌است. به نظر شما آیا کسب و کار شما هم می‌تواند با کمک این ربات‌ها، یک فضای ایمن و رضایت مند برای مشتریان خود ایجاد کند؟

رستوران فیبی (Feebi) و استفاده از کاربردهای چت بات هوشمند

یکی دیگر از برندهای مطرح که اقدام به استفاده از چت بات‌های هوشمند کرده‌است، رستوران فیبی است که با این ویژگی توانسته بدون دخالت انسانی، اکثر نیازها و خدمات مشتریان خود را با کمک هوش مصنوعی هندل کند. جالب است بدانید که سیستم رزرواسیون این رستوران به صورت مستقیم با این ربات در تماس است و کمک می‌کند که مشتریان قادر باشند، بدون هیچ دغدغه و مشکلی از خدمات رستوران استفاده کنند.

از کاربردهای چت بات هوشمند برای این رستوران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پاسخ دهی به سفارشات مشتریان
  • اعلام زمان افتتاحیه
  • پاسخ دهی به سوالات متداول
  • رزرو میز و یا صندلی
  • و …

به صورت کلی این ربات قادر است که به حدود ۹۰ درصد سوالات مشتریان پیرامون رستوران را به خوبی پاسخگو باشد.

Woebot، ربات هوشمند درمانی

کاربردهای چت بات هوشمند

ووبوت در ابتدا یک الگوریتم هوشمند بود که با کمک مسنجر فیس بوک یادگرفته بود که چگونه اقدام به بررسی حال و اوضاع کاربران کند. به مرور ووبوت قادر به بررسی حال و هوای کاربر و ردیابی آن بوده‌است. این نوع از خدماتی که توسط این شرکت به کاربران خود داده می‌شود، معمولاً توسط افراد معمولی به سختی قابل دسترسی است به همین علت افرادی که به داشتن یک سبک زندگی سالم اهمیت می‌دهند، می‌توانند از چت بات هوشمند ووبوت استفاده کنند.

البته باید در نظر بگیرید که از کاربردهای چت بات هوشمند ووبوت این بوده‌است که بسته به تشخیص خود برای روحیه کاربران و نیازهای آنان، اقدام به ارسال فیلم و پیام می‌کند! شاید روزی برسد که این چت بات هوشمند، قادر باشد که تمامی نیازهای ما را پاسخگو باشد و نیازی به مراجعه حضوری به پزشکان نداشته باشیم.

شرکت بهداشت بابل و استفاده از خدمات چت بات هوشمند

کاربردهای چت بات هوشمند

از جمله برندهای مطرح دنیا که از این چت بات هوشمند استفاده می‌کند و کمک می‌کند تا شما مبتنی بر نیاز خود خدمات پزشکی دریافت کند، شرکت Babylon Healthcare است که می‌تواند نیازهای شما را به خوبی تشخیص دهد. این شرکت با ایجاد یک گفت و گوی متقابل به شما کمک می‌کند تا به بهترین متخصص بهداشتی ارتباط برقرار کنید و یا خودتان نیازتان را برطرف کنید.

از جمله کاربردهای چت بات هوشمند برای این کسب و کار، ایجاد یک دسترسی ۲۴ ساعته به بیماران است که قادر باشند از مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی در سریع‌ترین زمان ممکن، برخوردار باشند. امکان دسترسی شبانه‌روزی در تمام ایام هفته، باعث توسعه کسب و کار این شرکت شده‌است، اما چالش‌های امنیتی هم برای آن ایجاد کرده‌است که در سال ۲۰۱۹ برای آن حاشیه ساز شد.

کاربردهای چت بات هوشمند برای کسب و کار من چیست؟

اگر باتوجه به بخش‌های بالا هنوز متوجه نشدید که چت بات‌های هوشمند برای شما چه مزایایی ایجاد می‌کنند، باید این موضوع را در نظر بگیرید که این ربات‌ها بسته به نیازها و خواسته‌های شما قادر هستند که به کاهش هزینه‌های شرکت شما تا حد زیادی کمک کنند و همین‌طور از خطاهای نیروهای انسانی شما بکاهند.

اگر شما هم به دنبال یک محصول ایرانی هوشمند هستید که قادر باشید، خدمات مورد نیاز شما را برای یک پشتیبانی قدرتمند کسب و کار در نظر بگیرد، می‌توانید از باتاوا استفاده کنید. باتاوا که یک محصول کاملاً بومی است، مورد اعتماد برندهای ایرانی بوده‌است. در این زمینه هرگونه سؤالی که دارید، می‌توانید در بخش نظرات با ما و دیگر کاربرانی که این مقاله را مطالعه کرده‌اند به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)
لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/nXLfZ

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _

چت مشاوره آنلاین رایگان
مقالات

تماس با اپراتور هوشمند مرکز تماس

تا به حال در مورد اپراتورهای هوشمند مرکز تماس و کاربردها و مزایای آن‌ها صحبت کرده‌ایم. اما امروز می‌خواهیم به این مسئله بپردازیم که در

درخواست شما با موفقیت ارسال شد.

ضمن تشکر بابت ارسال پیام، در سریع‌ترین زمان ممکن کارشناسان شرکت عامراندیش درخواست شما را بررسی خواهند نمود.