چت بات چگونه رتبه سایت و تجربه کاربری را بهبود می‌بخشد؟ | 5 فواید چت بات در سئو

چت بات چگونه رتبه سایت و تجربه کاربری را بهبود می‌بخشد؟ | ۵ فواید چت بات در سئو

کسب و کارها همیشه تمایل دارند که در جستجو عبارات مختلفی رتبه خوبی داشته باشند تا بازدیدکنندگان بیشتری را جذب سایت کنند. به همین جهت بهینه سازی موتورهای جستجو از همیت به سزای برای صاحبان کسب و کار برخودارد است و اگر سئو وب سایت به درستی انجام شود در بسیاری از کلمات کلید به صدر نتایج جستجو خواهند رسید. یکی از مهمترین عوامل در سئو، زمان ماندگاری کاربر در سایت است و کاربر هر چه بیشتر در وب سایت بماند به صورت مستقیم بر روی تجربه کاربر و در نتیجه بر روی سئو وب سایت تاثیر گذار خواهد بود.

چت بات چیست و چه کاربردی دارد؟

چت بات‌ها برای اکثر شرکت‌ها، فراتر از یک ابزار مفید است. چت‌بات‌ها نرم افزار خودکاری ارتباط با مشتریان هستند چت بات می‌توانند به سؤالات ساده و تکراری پاسخ دهد و مشتریان را به سمت صفحات مختلفی هدایت کند یا آنها را ترغیب به خرید محصولات یا خدماتی شما بکند. علاوه بر این چت بات‌ها می‌توانند اطلاعات مشتریان را جمع آوری کنند و به تا بعداً از این سرنخ‌ها استفاده کنید.

چت بات در سئو

اصلی‌ترین کاربرد چت بات‌ها پاسخ گویی ۲۴ ساعت به مشتریان و صرفه جویی در وقت آنها است از سوی دیگر در بلند مدت، چت بات‌ها با تشویق مشتریان به خرید باعث افزایش فروش سایت و کاهش هزینه‌های پشتیبانی سازمان‌ها می‌شوند.

۱. زمان ماندن کاربر در سایت (Time on site)

هرچه بازدیدکنندگان زمان بیشتری را در صفحه فرود صرف کنند برای سئوی وب سایت بهتر است. گوگل می‌تواند ببیند که یک کاربر چه مدت در یک وب سایت بوده است و هر چه این زمان بیشتری باشد، گوگل فکر می‌کند این سایت محتوای بهتری به کاربر ارائه کرده است. پس از تکرار این قضیه گوگل وب سایت شما را در رتبه بندی نتایج جستجو بالاتر و از وب سایت‌های دیگر می‌برد. یک چت بات پیشرفت مانند باتاوا میتواند سوالات کاربران پاسخ دهد و در نتیجه کاربران زمان بیشتر در وب‌سایت می‌مانند و تجربه‌ای یکپارچه و کاربرپسند بهتری خواهد داشت.

۲. بهبود رتبه سایت

استفاده از ربات‌های چت باعث می‌شود تا کاربران سوالات خود را مستقیما از ربات بپرسند و پاسخ خود را در لحظه دریافت کنند و دیگر کاربر نیاز نیست برای دانستن پاسخ به سایت‌های دیگر برود. گوگل می‌فهمد که مشتری پاسخ خود را دریافت کرده است و این در سئوی سایت تاثیرگذار است همچنین احتمال اینکه کاربر در سایت نظر یا کامنت نیز بگذارد افزایش می‌یابد. این موارد باعث ارتقای جایگاه وب سایت شما در رتبه بندی گوگل خواهد شد.

۳. جمع آوری داده‌ها برای فروش

جمع آوری اطلاعات مشتریان مستقیماً بر سئو وب سایت شما در موتورهای جستجو تأثیر نمی‌گذارد، اما باعث بازگشت مشتری می‌شود و در نتیجه میزان فروش محصولات و خدمات افزایش می‌یابد. سایت کمپانی ورزشی نایک از یک چت برای راهنمایی مشتریان برای ایجاد یک سفارش شخصی سازی شده استفاده می‌کند که منجر به انجام خرید‌های بیشتر شده است.

چت بات نایک

در صورتی که مشتری مراحل تکمیل سفارش خود را نیمه تمام گذارد چت بات با ارائه گزارشی از خروجی‌های اطلاعات به شما در پیگیری سفارش انجام نشده کمک خواهد کرد. این اطلاعات باید در مدت ۲۴ ساعت مورد استفاده قرار گیرد در غیر این صورت احتمال اینکه مشتری نیاز خود را از طریق محصول دیگری برطرف کرده باشد یا اسم سایت شما را فراموش کرده باشد وجود دارد.

۴. پاسخگویی ۲۴ ساعته

هزینه وجود یک مرکز تماس بیست و چهار ساعته برای اکثر شرکت‌ها بسیار گران است. آموزش نیروهای پشتیبانی زمان می‌برد، حقوق و دستمزد نیرو پشتیبانی، فضای اداری و فزیکی، تجهیزات سخت افزاری و غیره، همه هزینه‌های راه اندازی مرکز پشتبانی و ارتباط با مشتربان است. تصور کنید خارح از ساعت کاری سوالی برای شما به وجود آمده است ولی سایت مورد نظر در این ساعت اپراتوری برای پاسخ دادن به سوالات مشتریان ندارد، احتمال اینکه کاربر در زمان دیگری به سایت برگردد و سوال خود را بپرسد بسیار کم است خصوصا اگر اون فرد قبلا از خدمات شرکت شما استفاده نکرده باشد. یک چت بات همیشه آماده پاسخ دادن به سوالات و پرسش‌های مشتریان می‌باشد.

شرکت عامر اندیش علاوه بر توسعه چت بات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی دو محصول دیگر برای مراکز تماس توسعه داده است:

  1. ربات پاسخ دهنده تلفن‌های مرکز تماس
  2. نرم افزار آنلایز مکالمات اپراتورهای مراکز تماس

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصول به صفحه هوشتل (مرکز تماس هوشمند) مراجعه کنید.

۵. مقیاس پذیری چت بات

زمانی که سئو وب سایت بهبود پیدا کند تعداد مشتریان شما بیشتر خواهد شد و سوالات بیشتری از تیم پشتیبانی پرسیده خواهد شد و برای پاسخ دادن به تمامی سوالات نیاز به استخدام نیروی جدید خواهید داشت چت بات‌ها بر خلاف چت زنده یا تماس تلفنی قابلیت مقایس پذیر دارد و کسب و کار شما ملزم به استخدام کارشناسان بیشتری نخواهد بود یا اینکه ساعات کاری تیم پشتیبانی خود را طولانی‌تر کنید. کسب وکارهای حرفه‌ای در هر زمانی آماده پاسخگویی به نیازهای مشتریان خود هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چت بات فارسی مبتنی بر هوش مصنوعی باتاوا بر روی لینک کلیک نمایید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/1LTeY

به اشتراک بگذارید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

نظرات شما

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _

چت‌بات‌های احساسی
اخبار هوش مصنوعی

چت بات های هوش‌مصنوعی با قابلیت درک احساسات: آیا چت‌بات‌ها می‌توانند احساس همدلی را منتقل سازند؟

چگونه چت بات ها می‌توانند ویژگی انسانی را برای ایجاد یک فضای گفتگوی دلسوزانه برای کاربران خود پیاده سازند؟ مشاغل باید چت‌بات‌ها را آماده سازند

راهنمای کامل در مورد دستیار شخصی هوشمند
پردازش گفتار

راهنمای کامل در مورد دستیار شخصی هوشمند

دنیای امروزی بسیار پیچیده‌تر و متفاوت‌تر از حتی چند سال قبل است. فناوری‌ها و نوآوری‌های متفاوتی که امروزه ما را اجاظه کرده باعث شده سبک

معرفی 5 چت بات هوشمند معروف در دنیا
چت بات

معرفی ۵ چت بات هوشمند معروف در دنیا

چت بات‌ها برنامه‌های کامپیوتری ویژه‌ای است که از هوش مصنوعی استفاده می کند تا با افراد گفتگو داشته باشند، یا برنامه نویسان چت بت‌ها را