افزایش فروش وب سایت با چت بات

چت ربات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی مکالمه‌ای برای اتوماسیون کردن فرآیند بازاریابی و فروش وب سایت فوق العاده هستند. چت بات‌ها می‌تواند مانند بازاریاب‌های تلفنی و اپراتورهای چت آنلاین با مشتریان تعامل داشته باشند و خدمات یا محصولات شما را به مشتری بفروشند. در این مقاله نحوه‌ی کار چت‌بات فروش را توضیح خواهیم داد و چندین روش برای استفاده از چت بات در کسب و کار را معرفی خواهیم کرد تا فروش خود را بدون مزاحمت یا آزار مشتریانش افزایش دهید.

چرا از ربات چت پشتیبانی و فروش استفاده کنیم؟

احتمالاً اصطلاح «چت بات» را شنیده اید. اما چت بات دقیقا چیه؟ ربات‌های چت به شما این امکان را می‌دهند که با مشتریان خود به صورت 24 ساعته و در روز 7 هفته در ارتباط باشید علاوه بر این هزینه استفاده از چت بات در بلند مدت بسیار کمتر از استخدام کارمند پشتیبانی است. یک چت بات هوشمند مانند «چت بات باتاوا» می‌تواند با صدها مشتری به صورت همزمان تعامل داشته باشد همچنین هر مکالمه را متناسب با موضوع مکالمه شخصی سازی کند و در لحظه به سوالات مشتری پاسخ دهد و اطلاعات متنی و تصویری را در اختیار مشتریان قرار دهد.

افزایش فروش وب سایت

ربات‌های گفتگوی به طور فزآینده‌ای دارند محبوب می‌شوند و تعداد کسب و کارهای که از چت بات استفاده می‌کنند رو به افزایش است. چت‌بات‌ها نحوه ارتباط کسب‌وکارها با مشتریان را تغییر داده است، چت بات‌ها این پتانسیل را دارند که همین کار را برای کسب و کار شما هم انجام دهند. چت بات‌ها می توانند به شما در افزایش فروش، درآمد و تعامل با مشتری کمک کنند. اگر قبلاً چت‌بات‌ها را در شرکت خود پیاده سازی نکرده‌اید، اکنون زمان آن است.

نقش چت بات‌ها در فروش

خدمات به مشتری یکی از حیاتی ترین جنبه‌های هر سازمان است که چت بات‌ها می‌تواند باعث بهبود ارائه خدمات مشتری در کسب و کار‌های بزرگ و کوچک شوند. وقتی مشکلی در محصول یا خدمات شما به وجود می‌آید و شما نمی‌توانید فوراً مشکل را بر طرف کنید، باعث ایجاد فشار به تیم پشتیبانی برای پاسخگویی به تمامی سؤالات خواهد شد، یک ربات چت می‌تواند برای پاسخ سریع و کارآمد به مشکلات وارد عمل شود. اطلاعات مشتریان را جمع آوری می‌کند. به عنوان مثال: برخی از سازمان‌ها از چت ربات‌های مکالمه‌ای برای تولید سرنخ‌های فروش از بازدیدکنندگان وب‌سایت استفاده می‌کنند، بدون اینکه نیاز به یک یا چند کارشناس پشتیبانی باشد.

چگونه چت بات باعث افزایش فروش خواهد شد؟

اکثر مشتریان هنگامی که خریدهای مهمی مانند اتومبیل یا خانه دارند ترجیح می دهند با یک کارشناس به صورت زنده صحبت کنند. این بدان معناست که اگر می‌خواهید مشتری‌ها از شما خرید کنند، نیاز به یک چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی دارید تا مکالمات را به گونه‌ای پیش ببرد که مشتری فکر کند با یک انسان دارد صحبت می‌کند. چت بات باتاوا با تقلید از رفتار انسان‌ها میتواند به سوالات مشتری‌ها مانند یک اپراتور انسانی پاسخ دهد به گونه‌ای که کاربر فکر کند یک کارشناس واقعی دارد سوال آن را پاسخ می‌دهد.

بسیاری از شرکت‌ها از چت ربات‌های هوش مصنوعی به عنوان روشی موثر برای تعامل با مشتریان و افزایش فروش استفاده می کنند. آنها می توانند:

  • پاسخ به سؤالات مربوط به محصولات یا خدمات
  • کمک به مشتریان تا به سرعت آنچه که نیاز دارند را پیدا کنند
  • حل کردن مشکلات، قبل از ایجاد آنها

مزایای استفاده از چت بات‌ها برای افزایش

چت‌بات‌ها به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا با مشتریان در کانال‌های مختلف در تعامل باشند و به کمک فضای مجازی، خدمات مشتری خود را بهبود بخشند. از چت بات‌ها می توان برای ارتباط با مشتریان در وب سایت، پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی استفاده کرد. اصلی ترین مزیت چت بات‌ها این است که کاربر برای دریافت پاسخ خود نیار به منتظر ماندن طولانی مدت ندارد و در عرض چند ثانیه پاسخ خود را دریافت می‌کند.

بهبود خدمات مشتریان

چت بات‌ها از دهه 90 میلادی وجود داشته‌اند اما اخیراً به دلیل پیشرفت‌های هوش مصنوعی (AI) محبوب شده‌اند. امروزه بیشتر شرکت‌های خارجی از چت بات‌ها برای پشتیبانی از مشتری و بازاریابی استفاده می‌کنند تا پایگاه مشتریان فعال (به گروهی از مشتریان گفته می‌شود که بارها از کالا یا خدمات یک کسب و کار را خریداری کرده باشند) خود را افزایش دهند و از سرنخ‌های برای افزایش فروش کمک گیرند. چندین شرکت بزرگ ایرانی با هدف بهبود خدمات به مشتریان از چت بات باتاوا در کسب و کار خود استفاده کرده‌اند.

کاربرد هوش مصنوعی مکالمه‌ای در چت بات

به زبان ساده هوش مصنوعی مکالمه‌ای به نرم افزار امکان درک و فهم زبان انسان‌ها و ادبیات عامیانه را می‌دهد. شرکت‌های توسعه دهنده چت بات از هوش مصنوعی مکالمه‌ای برای درک منظور مخاطب بهره می‌گیرند و به صورت مداوم نحوی پاسخگویی چت بات به سوالات را بررسی می‌کنند و از بازخورد مشتریان برای بهبود و تقویت چت بات کمک می‌گیرند.

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/RSgHF

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _