شرکت Nuki قفل دری تولید کرد که از فناوری تشخیص چهره BioID کمک می‌گیرد

شرکت Nuki در یک پست وبلاگی اعلام کرد که امکان استفاده از قفل درب‌های الکترونیکی هوشمند با استفاده از تشخیص بیومتریک صورت و تشخیص زنده بودن از طریق ادغام با BioID را فراهم کرده است.

خانه های هوشمند

سازگار با سیستم خانه‌های محبوب هوشمند از آپل، گوگل و آمازون، Nuki از هر محیط خانه هوشمندی حمایت می‌کند. حتی می تواند با پروتکل خانه‌های هوشمند Zigbee و Z-Wave در هنگام استفاده از یک مرکز پشتیبانی ارتباط برقرار کند. قفل درب هوشمند از طریق یک رابط وب و یک حساب Nuki Web برای یکپارچه سازی فناوری کنترل می‌شود. این شرکت می گوید،  API Nuki رابط واسط مفیدی برای شرکت‌ها است.

مزیت Nuki

سرویس شرکت Nuki به مدیریت چندین قفل هوشمند با کنترل دسترسی بیومتریک کمک می‌کند و استفاده از آن آسان است. باعث افزایش امنیت قفل درب می شود. سرویس تشخیص بیومتریک صورت BioID با تشخیص زنده بودن، یک لایه امنیتی اضافه شده برای محافظت در برابر تقلب در تشخیص چهره است. متناسب با سناریوهای دسترسی کنترل شده، تشخیص زنده بودن، تصاویر را بر اساس بافت و ویژگی‌های سه بعدی تجزیه و تحلیل می‌کند.

این مزیت باعث می‌شود از جعل عکس و فیلم، حتی با استفاده از وسائلی مانند ماسک‌های سیلیکونی جلوگیری شود. برنامه تشخیص چهره BioID مستقیماً به نرم افزار متصل می شود، بنابراین تنها برنامه شرکت Nuki نیست که برای کنترل قفل درب هوشمند استفاده می‌شود.

Nuki Combo از Nuki Smart Lock و Nuki Bridge ساخته شده است که از طریق API وب سایت Nuki ارتباط برقرار می کند و تا زمانی که روند احراز هویت تشخیص چهره موفقیت آمیز باشد، از باز شدن درب جلوگیری می‌کند.

روند کار

برای باز کردن درب با استفاده از برنامه Nuki و تشخیص چهره BioID ، کاربر باید یک فرایند ثبت نام را طی کند که در آن تصاویر صورت به یک الگوی بیومتریک تبدیل می‌شود و کاربر یک شماره شناسه منحصر به فرد دریافت می‌کند. سپس کاربر با شماره شناسه منحصر به فرد در برنامه BioID ثبت می‌شود و هنگامی که دکمه باز کردن قفل درب فشرده می شود، هم فرآیند تشخیص چهره و هم تشخیص زنده بودن شروع می شود.

در طی فرآیند باز کردن درب، دو سلفی گرفته می شود. به سرور BioID ارسال می شوند. به الگوهای بیومتری تبدیل می شوند. با الگویی که در ابتدا ثبت کرده اند، مطابقت داده می‌شود. اگر تطبیق تأیید شود، سرور BioID از API Nuki وب برای تأیید فرمانی به Nuki Bridge  ارسال می‌کند. در حال حاضر، هیچ برنامه متناسب با BioID ایجاد نشده است. زیرا ادغام نیاز به مدیریت گسترده کاربر برای اعتبار سنجی و تنظیم سیاست دارد.

در حالی که Nuki  رابط فنی برای یکپارچه سازی سیستم خانه‌های هوشمند با API وب خود را دارد، این شرکت اشاره کرده است که رمزگذاری انتها به انتهایش، از امنیت ایجاد شده توسط شرکت خانه‌های هوشمند مجزا است.

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/XeM15

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _

هوش مصنوعی و پایتون
هوش مصنوعی

برنامه نویسی هوش مصنوعی با پایتون

در این مقاله قصد داریم برنامه نویسی هوش مصنوعی با پایتون را بررسی کنیم و ببینیم که استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون در برنامه

درخواست شما با موفقیت ارسال شد.

ضمن تشکر بابت ارسال پیام، در سریع‌ترین زمان ممکن کارشناسان شرکت عامراندیش درخواست شما را بررسی خواهند نمود.