انواع چت بات‌ها | چت‌بات ساده، هوشمند و ترکیبی

در حال حاضر، چت بات‌ها را می‌توان به طور کلی به سه نوع دسته بندی کرد. این سه نوع از نظر پیچیدگی فنی متمایز می شوند.

1. چت ربات‌های ساده

چت بات‌های ساده که به آنها ربات‌های مبتنی بر قانون نیز می‌گویند. چت بات‌های ساده معمولا قابلیت‌های محدودی دارند این بدان معناست که ربات بر اساس گزینه‌های از پیش تعیین‌شده سوالاتی را مطرح می‌کند و مشتری می‌تواند از بین گزینه‌ها سوال خود را انتخاب کند تا ربات پاسخ پرسش را برای کاربر بفرستد. ساخت و آموزش چت بات‌های مبتنی بر قانون کاری بسیار ساده است این نوع از چت بات‌ها برای گفتگوهای ساده مناسب هستند.

چت بات سفارش پیتزا

چت بات سفارش پیتزا:

وقتی مشتری برای سفارش پیتزا با یک ربات چت تعامل کند. از اندازه پیتزا گرفته تا مواد استفاده شده در پیتزا مشخص هستند همچنین آدرس و روش پرداخت فرم‌های هستند که توسط مشتریی تکمیل می‌شود. تمام مراحل سفارش یک پیتزا منطقی است و فقط مشتری برای تکمیل سفارش خود بر روی موارد مورد نظر کلیک کند.

2. چت بات‌های هوشمند

چت ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی برای شبیه سازی تعاملات نزدیک به انسان با مشتریان طراحی شده‌اند. چت بات‌های هوشمند عمومی می‌توانند با کاربران مکالمات آزادانه داشته باشند و قصد، زبان و احساسات کاربران را درک کنند. این چت بات‌ها برای درک صحبت‌های کاربران نیاز به برنامه نویسی پیشرفته دارند، پیاده سازی و اجرای چت باتی که بتواند مقصود سوالات کاربران به درستی درک کند کاری بسیار سخت است. برای اینکار چت بات نیاز دارد داده‌های زیادی را آموزش ببیند.

چت بات هوشمند عمومی

دستیاران مجازی

دستیارهای مجازی نسخه اصلاح شده چت ربات‌های هوشمند هستند. برای مثال سیری از هر تعامل انسانی درس می‌گیرد و خود را بهبود می‌بخشد. از چت بات‌های عمومی می‌توان در دامنه‌های مختلف سوال بپرسید و جواب خود را دریافت کنید.

3. چت بات‌های ترکیبی

این چت‌بات‌ها ترکیبی از چت بات‌های ساده و هوشمند هستند. اکثر کسب و کارها به چت بات‌های نیاز دارند که حد وسط چت بات‌های ساده و هوشمند باشند. یعنی نیاز به چت بات‌های دارند که هوشمندتر از چت بات ساده باشند و از چت بات‌های هوشمند ساده‌تر و اختصاصی‌تر باشند. چت بات‌های ترکیبی وظایفی مبتنی بر قانون دارند و می‌توانند هدف پرسش کاربر را درک کنند. این قابلیت چت بات‌های هیبریدی را به ابزاری متعادل برای برقرار ارتباط با مشتریان تبدیل می‌کند.

چت بات پزشکی

چت بات پزشکی

چت بات‌هایی که به تشخیص بیماریی کمک می‌کنند، این ربات‌ها قابلیت‌های چت بات‌های ساده و هوشمند را با هم ادغام کرده‌اند. بازدیدکنندگان می‌توانند سؤالات مربوط به سلامت خود را بیان کنند و ربات می‌تواند با درخواست علائم در قالبی مبتنی بر قانون، شرایط احتمالی را محدود کند. همچنین بازدیدکنندگان می‌توانند به عقب بروند، گزینه‌های مختلف را انتخاب کنند تا زمانی که ربات وضعیت بیمار را محدود کند و دستوری را برای بیماران تجویز کند.

چت بات اختصاصی باتاوا

چت بات اختصاصی باتاوا

باتاوا ترکیبی از چت‌بات هوشمند و ساده است که به سازمان‌ها کمک می‌کند تا سوالاتی که نیاز درگیر کارشناسان پشتیبانی ندارند را به صورت اتوماتیک پاسخ دهند. باتاوا میتواند به سوالات کاربران به صورت متن، صوتی، ویدئو، ارجاع به لینک و یا ترکیبی از این موارد به دلخواه کارفرما پاسخ دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر به لندینگ چت بات باتاوا مراجع کنید.

4/5 - (1 امتیاز)
لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/VrrHU

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _

راهنمای کامل در مورد دستیار شخصی هوشمند
پردازش گفتار

راهنمای کامل در مورد دستیار شخصی هوشمند

دنیای امروزی بسیار پیچیده‌تر و متفاوت‌تر از حتی چند سال قبل است. فناوری‌ها و نوآوری‌های متفاوتی که امروزه ما را اجاظه کرده باعث شده سبک

پردازش گفتار

استفاده از دستیار هوشمند در اپلیکشن‌ها

استفاده از دستیارهای هوشمند صوتی، مانند الکسا، سیری، کورتانا، و دستیار گوگل روز به روز در حال افزایش است. آمارها نشان می‌دهد که حداقل از

درخواست شما با موفقیت ارسال شد.

ضمن تشکر بابت ارسال پیام، در سریع‌ترین زمان ممکن کارشناسان شرکت عامراندیش درخواست شما را بررسی خواهند نمود.