بهترین دانشگاه هوش مصنوعی جهان در سال 2022

اگر مایل به تحصیل در برترین دانشگاه‌های هوش مصنوعی (AI) جهان هستید یا از روی کنجکاوی می‌خواهید بدانید که کدام از دانشگاه‌ها پیشرو رشته هوش مصنوعی در دنیا هستند کافیست تا انتهای مقاله همراه ما باشید. در این مقاله ما فهرستی از بهترین دانشگاه‌های هوش مصنوعی برای تحصیل در خارج از کشور تهیه کرده‌ایم.

در مقاله دیگر به معرفی بهترین دانشگاه هوش مصنوعی در ایران پرداختیم، برای مطالعه این مقاله بر روی لینک کلیک نماید.

فواید تحصیل در دانشگاه‌های برتر رشته هوش مصنوعی

تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها در سطح جهانی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد علاوه بر ایجاد فرصت‌های تحقیقاتی در زمینه هوش مصنوعی (AI) فاید دیگری هم دارد. مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی و علوم داده یکی از مشاغل رو به رشد و با پتانسیل زیاد در دنیا است از این جهت شرکت‌ها و سازمان‌های پیشرو در صنعت هوش مصنوعی همیشه به دنبال جذب فارق تحصیلان برترین دنشگاه‌های جهان هستند به دلیل فضای رقابتی بسیاری از شرکت‌ها برای جذب فارق تحصیلان پیشنهادات جذاب و چشمگیری را به دانشجویان ارائه می‌دهند. البته در کشور ایران با توجه به تعداد فارق تحصیلان هوش مصنوعی که اپلای کردن و کمبود نیروی متخصص دانشجویان هوش مصنوعی به راحتی قبل از فارق تحصیلی پیشنهاداتی از طرف شرکت‌های داخلی فعال در زمینه هوش مصنوعی در یافت می‌کنند.

دانشگاه هوش مصنوعی در خارج از کشور

لیست بهترین دانشگاه‌های جهان در هوش مصنوعی

این مقاله فهرستی از بهترین دانشگاه‎‌های جهان برای ادامه تحصیل در رشته‌ی هوش مصنوعی در سال 2022 را معرفی می‌کند.

1. دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته هوش مصنوعی در سال 2022 است. در دانشگاه هاروارد، شما اصول اولیه هوش مصنوعی را یاد خواهید گرفت، یکی از دیدگاه‌های که احتمالا یاد خواهید گرفت در مورد «چطور عدم قطعیت در هوش مصنوعی، نوع سنتی آن را گسترش و تعمیم می‌دهد» خواهد بود. موضوعاتی که یاد خواهی گرفت شامل: یادگیری نظارت شده، روش‌های طبقه‌بندهای ترکیبی و دسته بندی، شبکه‌های عصبی، الگوریتم ماشین بردار پشتیبان (Support Vector Machine)، توابع کرنل، تجزیه و تحلیل خوشه ای در یادگیری بدون نظارت، روش حداکثر احتمال، مدل گرافیکی احتمالاتی(PGM)، مدل پنهان مارکوف (Hidden Markov Model)، روش‌های استنتاج و نظریه یادگیری محاسباتی است. دانشجویان باید با حساب دیفرانسیل توابع چند متغیره، جبر خطی، نظریه احتمالات و نظریهٔ پیچیدگی محاسباتی (Computational complexity theory) احساس راحتی کنند. دانشجویان در دانشگاه هاروارد ملزم به تولید برنامه‌های غیر ضروری در پایتون خواهند بود.

2. دانشگاه استنفورد

شما در دانشگاه استنفورد بر روی مطالعه اصول، تکنیک‌ها و مطالب اساسی هوش مصنوعی تمرکز خواهید داشت. موضوعاتی مانند: منطق فازی، مدل‌های زبانی، روش‌های بازنمایی دانش و استدلال منطقی، رباتیک، یادگیری ماشینی، مدل‌سازی و استنتاج احتمالی، پردازش زبان طبیعی، آشنایی با کاربردهای هوش مصنوعی در حوزه‌هایی مانند زیست‌شناسی و پردازش متن.

3. دانشگاه آکسفورد

مدرک تحصیلات تکمیلی آکسفورد (PGDip) در هوش مصنوعی (AI) برای مدیران کسب و کارها طراحی شده تا به مدیران آگاهی فنی و مهارت‌های رهبری مورد نیاز دهد تا سازمان‌های پیشرو و در حال رشد به فناوری هوش مصنوعی مجهز کند.

4. دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج یک دوره کارشناسی ارشد راه‌اندازی کرده است موضوع این دوره در مورد اخلاق و استفاده مسئولانه از هوش مصنوعی است. دانشگاه کمبریج با هدف آگاه سازی رهبران و افراد فعال در حوزه فناوری راجع به نحوه‌ی استفاده سالم از هوش مصنوعی این دوره را برگذار می‌کند تا مدیران از خطرات احتمالی هوش مصنوعی آگاه شوند تا از هوش مصنوعی برای آسیب رساندن بشریت استفاده نشود. در دوره‌ی کارشناسی ارشد دانشگاه کمبریج مضوعاتی از قبیل: مسائل مربوط به حریم خصوصی، نظارت، عدالت، انصاف، سوگیری الگوریتمی، اطلاعات غلط، داده‌های بزرگ، نوآوری و پژوهش مسؤولانه و غیره تدریس می‌شود.

5. کالج دانشگاهی لندن

شما در رشته کارشناسی ارشد علوم داده و یادگیری ماشین دانشگاه کالج لندن مهارت‌های آماری مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک مهندس یادگیری ماشین خواهید آموخت، مانند: مهارت‌های محاسباتی و آماری در یادگیری ماشینی را برای حل مسئله مبتنی بر داده، یادگیری عمیق، تجزیه و تحلیل داده در مقیاس بزرگ (بیگ دیتا)، بازیابی اطلاعات، مدل‌سازی زبان طبیعی، امور مالی و بیوانفورماتیک (یک دانش بین رشته‌ای است که تکنیک‌های موجود در علوم کامپیوتر، ریاضی، ژنتیک، شیمی و زیست شناسی را بهم تلفیق می‌کند) را یاد خواهید گرفت.

6. دانشگاه کارنگی ملون

رشته کارشناسی ارشد هوش مصنوعی گرایش علوم کامپیوتر، شما در این دانشگاه با کاربردهای بالقوه برنامه‌های هوش مصنوعی آشنا خواهید شد و می‌توانید با توسعه و پیاده سازی راه حل‌های هوش مصنوعی مشکلات بزرگ سازمان‌ها و شرکت‌ها را برطرف کنید. دانشجویان با تشکیل تیم‌هایی بر روی پاسخگوی به نیازهای بازار و پیاده‌سازی سیستم‌های هوش مصنوعی کار می‌کنند. دانشگاه کارنگی ملون یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل هوش مصنوعی در سال 2022 است.

7. دانشگاه دلاویر در نیوآرک

کالج مهندسی دلاویر یک مدرک کارشناسی در علوم کامپیوتر با تمرکز بر روی دروس هوش مصنوعی، ربات‌های هوشمند و علوم شناختی ارائه می‌کند. برخی از دوره برخی از دروس روان شناسی و زبان شناسی نیز تدریس می‌شود.

8. دانشگاه ادینبورگ انگلستان 

دانشگاه ادینبورگ از قدیم بر روی هوش مصنوعی تمرکز کرده و پروژه تحقیقاتی پیشگامانه‌ای در صنعت هوش مصنوعی انجام داده است. هدف دانشگاه ادینبورگ ارائه دانش عملی به داشنجویان در زمینه طراحی و ساخت سیستم های هوشمند است تا بتوانند مهارت‌های خود را در زمینه‌های مختلف شغلی به کار گیرند.

9. دانشگاه صنعتی نانیانگ سنگاپور

رشته کارشناسی ارشد علوم در هوش مصنوعی (MSAI) برای دانشجویانی ایجاد شده است که مایل به توسعه، طراحی و پیاده سازی سیستم‌های هوش مصنوعی هستند و در عین حال به دنبال درک عمیقی از هوش مصنوعی برای مدیریت پروژه و سیاست گذاری توسعه سازمان می‌باشند. این دانشگاه بر تئوری، تکنیک‌ها و ابزارهای هوش مصنوعی برای حل مشکلات دنیای واقعی با انواع محدودیت‌ها تاکید دارد.

10. موسسه فناوری ماساچوست یا دانشگاه MIT‌ 

دانشگاه ام‌آی‌تی دارای یک بخش علوم مغز و شناختی (BCS) است که هدف آن مهندسی معکوس ذهن انسان با مطالعه مغز در تمام سطوح، از مولکول‌ها تا سیناپس‌ها، نورون‌ها، مدارها و غیره است. این دپارتمان دارای برنامه های تحقیقاتی در مقاطع تحصیلات تکمیلی، کارشناسی، دکترا و حتی یک برنامه تحقیقاتی تابستانی است. اگر می خواهید بخشی از تیمی باشید که به بر روی شبکه‌های عصبی برای شکست دادن بیماری های تخریب کننده حافظه مانند آلزایمر کار می‌کنند باشیذ، این دانشگاه مناسب شما است. در آزمایشگاه هوش مصنوعی دانشگاه MIT اولین هوش مصنوعی احساسی به نام Kismet توسعه یافت شد.

سلب مسئولیت: اطلاعات ارائه شده در این مقاله از ترجمه و گردآوری مطالب دیگر نوشته شده است و ترتیب اسم دانشگاه‌ها نشان از رتبه بندی آنها نیست. برای ادامه تحصیل در هر کدام از این دانشگاه‌ها، تحقیقات بیشتری را انجام دهید.

3.7/5 - (3 امتیاز)
لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/RddVI

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _

مرکز تماس همراه اول
مقالات

کاربردهای هوشتل در مرکز تماس همراه اول

مرکز تماس همراه اول به عنوان یک اپراتور ارائه دهنده خدمات تلفن همراه، روزانه مشغول ارائه خدمات مختلف، از جمله ارائه اطلاعات، پشتیبانی از مشتریان،

درخواست شما با موفقیت ارسال شد.

ضمن تشکر بابت ارسال پیام، در سریع‌ترین زمان ممکن کارشناسان شرکت عامراندیش درخواست شما را بررسی خواهند نمود.