استفاده از هوش مصنوعی در فوتبال و روند شکل گیری اپلیکیشن فوتمن

استفاده از هوش مصنوعی در فوتبال و روند شکل گیری اپلیکیشن فوتمن

استفاده از هوش مصنوعی در فوتبال و روند شکل گیری اپلیکیشن فوتمن

در سال‌های اخیر استفاده از دستیارهای هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی در میان کاربران بسیار محبوب شده است. به همین دلیل شرکت‌های مختلف به ساخت دستیارهای هوشمند با عملکردهای مختلف روی آوردند. شاید بیراه نباشد اگر بگوییم یکی از کاربردهای جذاب این زمینه می‌تواند استفاده از هوش مصنوعی در فوتبال و ساخت دستیار هوشمندی برای فوتبال دوستان باشد. فوتبال ورزشی پرهیجان و جذاب است که دوست‌داران زیادی در سراسر دنیا دارد. فوتبال امروزه نه تنها یک ورزش است بلکه با وجود میلیون‌ها طرفدار در سراسر دنیا به یک صنعت تبدیل شده است و تولید محصولاتی برای این طرفداران باید مورد نظر کسب و کارها قرار بگیرد.

یکی از کاربردهای جالب هوش مصنوعی در فوتبال می‌تواند ساخت دستیار هوشمندی باشد که به سوالات مختلف طرفداران این ورزش جواب دهد. برای مثال زمانی که طرفدار می‌خواهد از تاریخچه یا اتفاقات تاریخی این ورزش آگاه شود و یا نتیجه بازی‌های مختلف را بداند و … می تواند از یک دستیار هوشمند که همه‌ی این اطلاعات را دارد بپرسد و جوابش را بگیرد. این ایده‌ای بود که شرکت عامر اندیش به آن رسید. یعنی یک دستیار هوشمند برای طرفداران ورزش فوتبال تولید کند که کاربر بتواند با آن تعامل داشته باشد و پاسخ‌های سوالات فوتبالی‌اش را از او بگیرد.

مصاحبه با حامد ذقاقی مدیر فنی شرکت عامر اندیش

دستیار فوتبالی هوشمند شرکت عامر اندیش فوتمن نام دارد که می‌تواند به پرسش‌های فوتبالی کاربران پاسخ دهد. پرسش‌هایی راجع به لیگ برتر فوتبال ایران، باشگاه‌های فوتبال، بازیکن‌ها، نتیجه‌ی بازی‌ها، زمان برگزاری مسابقه‌ها و بسیاری پرسش‌های دیگر که پاسخ به آن‌ها برای هر هوادار نیازمند تحقیق و جستجو در منابع مختلف است. دستیار هوشمند فوتبالی فوتمن می‌تواند به راحتی با جستجو و استنتاج در منابع متعدد و حجم بسیار زیادی از داده‌های مربوط به فوتبال، پاسخ سوال‌های متنوعی راجع به فوتبال و حواشی آن را پیدا کند و در اختیار شما قرار دهد. در این مقاله قصد داریم تا به طرفداران فوتبالی که به یک دستیار هوشمند فوتبالی نیاز دارند، اطلاعات بیشتری در مورد اپلیکیشن فوتمن بدهیم. به همین دلیل به سراغ حامد ذقاقی مدیر فنی شرکت عامر اندیش و مدیر محصول فوتمن رفتیم تا اطلاعاتی که در مورد این اپلیکیشن نیاز داریم را به ما بدهد.

کاربرد هوش مصنوعی در فوتبال به کمک دستیار هوشمند فوتمن

 

شکل گیری یک دستیار هوشمند فوتبالی مبتنی بر هوش مصنوعی

یکی از شاخه‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین که شرکت عامر اندیش هوشمند به صورت تخصصی بر روی آن تمرکز دارد، پردازش متن و به دنبال آن تولید چت‌بات‌ها و دستیارهای هوشمند می‌باشد. به همین دلیل ساخت یک دستیار هوشمند کاربردی که اطلاعات یک حوزه به خصوص را به کاربر بدهد، در شرکت مورد بحث قرار گرفت. به ساخت دستیار هوشمند در حوزه‌های مختلف همانند وضعیت آب و هوا، اوقات شرعی، پخش موسیقی و … فکر شد و در نهایت با توجه به عوامل مختلف تصمیم گرفته شد تا عامر اندیش اولین دستیار هوشمند ورزشی در ایران را به کاربران داخلی عرضه نماید. این دستیار هوشمند در حوزه پر طرفدار فوتبال کار می‌کند و عملا یک دستیار فوتبالی برای کاربران است. فوتمن در حال حاضر به سوالات کاربران در مورد لیگ فوتبال ایران پاسخ می‌دهد و در آینده‌ای نزدیک با اطلاعات لیگ دیگر کشورها و سایر ورزش‌ها نیز به روزرسانی خواهد شد.

فوتمن دستیار هوشمند فوتبالی

اطلاعاتی که فوتمن به کاربر ارائه می‌دهد

همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره شد فوتمن به عنوان یک دستیار هوشمند از کاربردهای هوش مصنوعی در فوتبال بهره می‌برد. در حال حاضر فوتمن به طور اختصاصی می‌تواند اطلاعات فوتبالی لیگ ایران را در اختیار کاربران قرار دهد. در حال حاضر طرفداران فوتبال داخلی می‌توانند آمار تیم‌ها، اطلاعات مربوط به بازیکنان لیگ برتر ایران، نتایج بازی‌های لیگ داخلی، و آمار مربیان تیم‌های مختلف داخل کشور را به دست بیاورد.

کاربرد هوش مصنوعی در فوتمن

به کمک هوش مصنوعی دستیار هوشمند فوتمن می‌تواند گفتار را به متن و متن را به گفتار تبدیل نماید. یعنی کاربر می‌تواند با اپلیکیشن فوتمن مکالمه برقرار کند و از او سوال بپرسد. یکی دیگر از توانایی‌هایی که هوش مصنوعی به اپلیکیشن فوتمن بخشیده قابلیت استخراج ویژگی از متن و شناسایی مقصود گوینده از این طریق و دیگری استفاده از گراف دانش برای رسیدن به اطلاعات مورد نظر می‌باشد.

فوتمن یار فوتبالی شما

کاربردهای فوتمن در مسابقات ورزشی

اپلیکیشن فوتمن قادر است با کمک هوش مصنوعی اخبار لیگ فوتبال ایران و تیم‌های داخلی و هم چنین بازی‌های مختلفی که انجام می‌شوند را به علاقه‌مندان ورزش فوتبال بدهد و از این طریق طرفداران هر تیم می‌توانند مسابقات و عملکرد تیم محبوب خود را مشاهده کنند.

کاربردهای حرفه‌ای فوتمن در نسخه پیشرفته آن

در آینده و نسخه‌های پیشرفته‌تر اپلیکیشن فوتمن کاربران می‌توانند از آخرین اخبار حوزه فوتبال مطلع شوند و هم چنین مجریان برنامه‌های ورزشی نیز می‌توانند از طریق فوتمن آمار پیشرفته‌ی تیم‌ها را بدست بیاورند. در نسخه حرفه‌ای‌تر این اپلیکیشن قرار است اطلاعات مربوط به لیگ فوتبال سایر کشورها و اخبار سایر رشته‌های ورزشی در آن نیز وارد شود.

راه‌های دسترسی به اپلیکیشن فوتمن

در حال حاضر کاربرانی که علاقه دارند تا از دستیار هوشمند فوتبالی فوتمن استفاده نمایند می‌توانند اپلیکیشن آن را از وبسایت‌های مایکت، ژوبین و چهارخونه دریافت نمایند.

فوتمن دستیار هوشمند

استفاده از فوتمن در وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های ورزشی

در حال حاضر استفاده از دستیار هوشمند فوتمن تنها از طریق اپلیکیشن موبایل فراهم می‌باشد اما در آینده‌ای نزدیک قرار است سرویس‌های این محصول به صورت اختصاصی برای وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های ورزشی دیگر نیز ارائه شود.

آینده دستیار فوتبالی هوشمند فوتمن و تغییراتش در نسخه‌های آینده

در نسخه‌های آینده فوتمن قرار است قابلیت پخش ویدئو و یافتن پاسخ از میان آخرین اخبار ورزشی نیز اضافه شود و به زودی نسخه جدید فوتمن با چنین ویژگی‌هایی ارائه خواهد شد. علاوه بر آن یکی دیگر از برنامه‌هایی که برای آینده فوتمن در نظر داریم ارائه نسخه‌ی جدید فوتمن به صورت چند زبانه برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می‌باشد و از این طریق در می‌خواهیم کارایی اپلیکیشن فوتمن را به صورت یک دستیار هوشمند فوتبالی در سطح جهانی گسترش دهیم.

در صورتی که این مطلب برای شما جذاب بود آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/G1U9d

به این مطلب امتیاز دهید

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

نظرات شما

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

بینایار

درک هوشمند ویدیو و تصویر

_ مطالب مرتبط _