خدمات رونویسی در ورد مایکروسافت آفیس

خدمات رونویسی در ورد مایکروسافت آفیس

خدمات رونویسی در  ورد مایکروسافت آفیس منتشر شد

مایکروسافت اعلام کرد که خدمات رونویسی در ورد، ویژگی جدیدی است که به کاربر اجازه می‌دهد مکالمات را مستقیما از طریق این نرم‌افزار برای فضای وب، ضبط و رونویسی کند. با عامر اندیش همراه باشید تا با این افزونه جدید در نرم‌افزار ورد آفیس بیشتر بدانید.

خدمات رونویسی در ورد مایکروسافت آفیس

به عنوان یک خبرنگار، رونویسی فایل‌های صوتی، کسل‌آورترین کار ممکن است. این کار، معمولا زمان بیشتری از یک مصاحبه واقعی از خبرنگار می‌گیرد. ولی انجام این کار اجتنباب‌ناپذیر است و بسیار مهم است رونویسی به گونه‌ای انجام پذیرد که موجب تفسیر و برداشت نادرست از سخنان گوینده نشود.

پیش‌تر برای رونویسی فایل‌های صوتی، کاربر با استفاده از دیگر اپلیکیشن‌های رونویس مبتنی بر هوش مصنوعی، گفتار را به نوشتار تبدیل کرده و سپس متن را وارد فضای ورد مایکروسافت می‌کرد؛ ولی امروزه، با خدمات رونویسی در ورد مایکروسافت آفیس، کار را برای استفاده کاربران مانند خبرنگاران، دانش‌آموزان و بسیاری دیگر که نیاز به رونویسی فایل‌های صوتی به متن دارند، بسیار راحت شده است.

در سه‌شنبه همین هفته یعنی ۲۵ آگوست ۲۰۲۰، شرکت مایکروسافت اعلام کرد که رونویسی در ورد، ویژگی جدید این نرم‌افزار است که به کاربران امکان ضبط مستقیم مکالمه در فضای ورد و رونویسی خودکار این فایل‌های صوتی را می‌دهد. این سرویس، پلتفرم پیشرفته هوش مصنوعی سرویس‌های شناختی آزور (Azure cognitive services) است. تشخیص گوینده‌های گوناگون و امکان بررسی مجدد قسمت‌های مختلف فایل صوتی ضبط شده با play back از ویژگی‌های مهم خدمات رونویسی در ورد مایکروسافت آفیس است.

با توجه به گفته‌های دن پریش (Dan Parish)، مدیر گروه رابط کاربر طبیعی PM در مایکروسافت، رونویسی می‌تواند ویرایش شود اگر فناوری تشخیص گفتار هوش مصنوعی در رونویسی‌های فایل صوتی دقیق عمل نکرد.

در حالیکه فایل گفتار در حال ضبط است، همزمان فایل رونویسی، در فضای ورد به نمایش در می‌آید. این افزونه به شما در تولید یک محتوای عالی کمک شایانی می‌کند. برای بیرون کشیدن یک نقل قول کامل از مصاحبه به منظور حمایت و پشتیبانی از مهم‌ترین نکته‌های داستان، تنها لازم است که روی ایکون پلاس (icon plus) در هر خط از فایل رونویس کلیک نمایید، نقل قول به صورت دقیقی درج خواهد شد. در صورتی که تمایل داشته باشید فایل رونویس را برای دوست یا همکار خود ارسال کنید، تنها کافی است روی گزینه “add all document” کلیک نمایید. بدین وسیله، تمامی فایل رونویس شده بر روی ورد ظاهر می‌گردد.

همچنین علاوه بر آپلود فایل‌های صوتی، امکان آپلود فایل‌های ودیویی نیز بر روی فضای ورد ممکن شده است. معمولا اشخاص فایل‌های ویدیویی را به وسیله گوشی‌های همراه خود انجام می‌دهد.  این روزها، اما بسیاری از طریق اپلیکیشن‌های Zoom و Microsoft Teams این عمل انجام می‌گردد. در گذشته برای رونویسی فایل‌های صوتی یا ویدیویی نیاز بود تا بعد از ضبط، آن را به یکی از پلتفرم‌های رونویسی ارسال داشته و بعد از آنکه آن پلتفرم، فایل شما را به متن تبدیل کرد، برای انجام ویرایش‌های بیشتر، آن را به فضای ورد کپی نمایید. با توجه به گفته‌های پریش، خدمات رونویسی در ورد مایکروسافت آفیس، کاربران از همگی آنان بی‌نیاز کرده و می‌توان تمامی فرایندهای مستقیما در فضای ورد انجام داد.

رونویسی در فضای ورد شما را قادر می‌سازد تا تمرکز خود را بر گفت‌وگوی در آن لحظه حفظ کنید. بدین وسیله، در زمان و انرژی باارزش خود (در تبدیل فایل‌های صوتی به نوشتار) صرفه‌جویی کرده و آنان را در فضای ورد یکپارچه ساخته‌اید. همچنین می‌توانید بر پیام محتوای خود تمرکز کرده و حواس و انرژی خود را پرت دیگر اپلیکیشن‌ها نکنید.

در حال حاضر، انگلیسی تنها زبانی پشتیبانی شونده برای برای رونویسی در ورد، برای مشترکان مایکروسافت ۳۶۵ است.. همچنین این افزونه، در Microsoft Edge جدید و بروزهای کروم نیز پشتیبانی می‌شود. کاربر می‌تواند ماهانه تا ۵ ساعت فایل ویدیویی  یا صوتی به اندازه ۲۰۰ مگابایت را در ای فضا آپلود نماید.

این شرکت اعلام کرده است که خدمات رونویسی در ورد برای آفیس موبایل، تا آخر امسال منتشر خواهد شد. همچنین، امکان استفاده از ویژگی تبدیل گفتار به نوشتار مایکروسافت، دیکته واژگان، با دستورات صوتی در دستکتاپ یا موبایل میسر شده است.

دیکته و املا واژگان با استفاده از دستورات صوتی در ورد وب و آفیس موبایل کاملا رایگان است، به شرطی که اکانت مایکروسافت را داشته باشید. دستورات صوتی برای کاربران ورد دستکتاپ و ورد مک، تا آخر امسال برای مشترکان مایکروسافت ۳۶۵ منتشر خواهد شد.

گفتن مواردی مانند “لیست شروع” یا “بُلد کردن جمله آخر ” به ورد، به مانند این است که به ایده‌ها و تفکراتتان این امکان را می‌دهید که بدون متوقف شدن برای سازگاری با متن، جریان پیدا کنند. دستورات صوتی، انواع مختلفی از نمادها را درک می‌کند. بنابراین، می‌توانید نمادهایی مانند “&” و یا “%” را به راحتی به متن بیافزایید و لازم نیست که همانند ربات به نظر برسید! دستورات صوتی به راحتی و همچون گفت‌وگوی طبیعی مردم انجام می‌شود تا کاربر به راحتی قادر به ضبط ایده‌های خود باشد و از خدمات رونویسی در ورد مایکروسافت آفیس نهایت لذت را برد.

 

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/WLDcw

به این مطلب امتیاز دهید

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

بینایار

درک هوشمند ویدیو و تصویر

_ مطالب مرتبط _