فورد در کارخانه‌های خود از سگ‌های رباتیک استفاده می‌کند

فورد در کارخانه‌های خود از سگ‌های رباتیک استفاده می‌کند

کارخانه فورد در میشیگان به سمت استفاده از سگ‌های رباتیک رفته است. جانوران چهار پا رباتیک در دوره جدیدی از طراحی رایانه و راندمان اقتصادی برای این کمپانی سازنده خودرو، طلیعه جدیدی هستند.

Fluffy and Spot

دو سگ به نام Fluffy و Spot که توسط شرکت Boston Dynamics ساخته شده اند. این شرکت در ساخت ربات رتبه برتر را دارد. وظایف این سگ‌های پیمایش کارخانه Van Dyke Transmission در استرلینگ هایتز، میشیگان و اسکن طرح‌ها به منظور کمک به مهندسان در تهیه طرح‌های کارآمدتر برای به روزرسانی پروژه‌ها و اتمام دوره پروژه خواهد بود.

امکانات سگ‌ها

هر سگ مجهز به پنج دوربین است که قابلیت اسکن ۳۶۰ درجه را دارند. آن‌ها می‌توانند با سرعت حداکثر ۳ مایل در ساعت حرکت کنند و از پله‌ها تا زاویه ۳۰ درجه حرکت کنند. باتری آن‌ها تا حدودی کمتر از دو ساعت شارژ نگه می‌دارد.

Scouter

یک ربات قوی تر به نام، Scouter ، به عنوان راننده در کل کارخانه فعالیت می‌کند. این ربات اسکنر بزرگتر و حجیم‌تری دارد و به بسیاری از مناطقی که  Fluffy و Spot نمی‌توانند دسترسی داشته باشند، دسترسی دارد. بر اساس نتایج اولیه این دو حیوان-ربات مورد استقبال قرار گرفته‌اند. مارک گودریس، مدیر مهندسی دیجیتال در فورد، توضیح می‌دهد که چگونه سگ‌های رباتیک در مورد آنچه که سابقا یک کار اسکن طولانی و پرهزینه بود، پیشرفت کردند.

گودریس گفت: “ما قبلاً از سه پایه استفاده می‌کردیم و در محل کار در مکان‌های مختلف سه پایه را مستقر می‌کردیم. هر بار پنج دقیقه برای انجام عملیات صبر می‌کردیم”. اسکن یک کارخانه می‌تواند دو هفته طول بکشد. با کمک Fluffy، ما می‌توانیم این کار را در یک هفته انجام دهیم.”

گودریس گفت: این کارخانه تولیدی طی این سال‌ها دستخوش تغییرات و تعدیلاتی شده است که بسیاری از آن‌ها ثبت نشده اند.

مزایا

“با داشتن ربات اسکن کننده تجهیزات، می‌توانیم دقیق تر کارخانه را زیر نظر داشته باشیم. و یک مدل مهندسی جدید بسازیم. این مدل دیجیتالی هنگام استفاده مجدد کارخانه برای محصولات جدید استفاده می‌شود.” پروژه‌های اسکن معمولاً حدود ۳۰۰۰۰۰ دلار هزینه می‌خواهند. انتظار می رود Fluffy و Spot به کاهش قابل توجهی این رقم کمک کنند.

ربات‌ها را می توان مسافت‌هایی تا فاصله ۱۶۴ فوت دورتر را اداره کنند. سرانجام، برنامه‌های کنترل از راه دور ایجاد شده که امکان کنترل از هر نقطه جهان را فراهم می‌کنند. سگ‌های رباتیک واقعاً نژاد نادری هستند! هزینه آن‌ها ۷۵۰۰۰ دلار بود فورد در حال حاضر این دو سگ را اجاره کرده است. Boston Dynamics  پسرخاله‌های Spot را به سایر نقاط جهان اعزام کرده است.

دیگر کاربردهای سگ‌های رباتیک

شرکت اکتشاف و توسعه نفت نروژی Aker BP ASA در نظر دارد از ظرفیت اسکن استریو Spot، برای سیستم‌های جلوگیری از مانع و حسگرهای پردازنده برای ردیابی نشت گاز و انتقال شرایط آب و هوایی از دریا استفاده کند. این عملیات می‌تواند در مکان‌هایی غیرقابل دستیابی توسط کارگران و در کارهایی که برای انسان بسیار خطرناک هستند انجام شود.

در مزرعه ای در نیوزیلند، از این ربات‌ها برای نظارت بر رشد محصولات زراعی و همچنین گوسفندان گله استفاده می شود. در بیمارستان بریگام و بیمارستان زنان در بوستون، یک سگ روباتیک با iPads ساخته شده است تا به پزشکان اجازه دهد از راه دور با بیماران مبتلا به COVID-19 ارتباط برقرار کنند و آن‌ها را معاینه کند.

“مارک رایبرت” بنیانگذار بوستون داینامیک در مصاحبه CNBC گفت: “در ابتدا، ما فقط از طریق این سگ‌ها با آن‌ها صحبت می‌کردیم بدون آنکه نیاز به وجود یک کارگر بهداشتی در آنجا باشیم. حالا ما اندازه گیری‌های علائم حیاتی مانند میزان تنفس، درجه حرارت بدن را به کمک این سگ‌ها انجام می‌دهیم. ما روی اکسیژن رسانی و ضربان قلب کار می‌کنیم. همه این کارها را به کمک این ربات انجام می‌دهیم.”

و در سنگاپور، از ربات‌ها برای نظارت بر شیوه‌های کنترل از راه دور اجتماعی در پارک‌های عمومی استفاده می‌شود. این باعث می‌شود پرسنل انسانی از قرار گرفتن در معرض خطر و در معرض ابتلا به بیماری از افراد آلوده حفظ شوند. این سگ‌ها همچنین می‌توانند پیام‌ها و هشدارهایی را به افراد یادآوری کنند تا آن‌ها بیشتر احتیاط کنند.

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/xGnaK

به این مطلب امتیاز دهید

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

نظرات شما

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _