معرفی یک نرم افزار پردازش تصویر دوربین مداربسته کاربردی

در این مقاله قصد داریم به سراع فناوری پردازش تصویر دوربین مداربسته برویم که یکی از قابلیت‌های بسیار کاربردی فناوری پردازش تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی برای کنترل امنیت و نظارت بر سازمان و یا کسب‌وکارها می‌باشد. در کنار توضیح این فناوری قصد داریم تا به آن دسته از کاربرانی که به دنبال یک نرم افزار با کیفیت برای پردازش تصاویر دوربین‌های مداربسته هستند، یک محصول مبتنی بر هوش مصنوعی کاربردی معرفی کنیم.

پردازش تصویر دوربین‌های مداربسته چگونه انجام می‌شود؟

چندین سال است که استفاده از دوربین‌ها و سیستم‌های امنیتی کاربردهای وسیع‌تری پیدا کرده‌اند و بسیاری از صاحبان کسب و کار برای نظارت بر روند سازمان خود و یا بررسی امنیت آن، از دوربین‌های مداربسته استفاده می‌کنند. امروزه استفاده از این دوربین‌ها پیشرفت بسیاری داشته و فناوری‌های به خصوصی برای کنترل امنیت و نظارت به بازار معرفی شده‌اند. یکی از این فناوری‌های پیشرفته قابلیت پردازش تصویر دوربین مداربسته می‌باشد.

پردازش تصویر دوربین مداربسته فناوری‌ است که به دوربین‌های امنیتی قابلیت تجزیه و تحلیل خودکار تصاویر گرفته شده را می‌دهد. به عبارتی این فناوری سیستمی هوشمند است که می‌تواند همانند نیروی انسانی که در گذشته دوربین‌های مداربسته را کنترل می‌نمود، به صورت لحظه‌ای سوژه‌های درون تصویر را شناسایی کرده و دنبال کند.

فناوری پردازش تصویر در دوربین‌های مداربسته

پردازش تصویر دوربین مداربسته چه کاربردی دارد؟

فناوری پردازش تصویر دوربین‌های مداربسته دارای کاربردهای متفاوتی است که در ادامه هر کدام را به صورت جداگانه بررسی می‌نماییم:

تشخیص حرکت (Motion Detection)

این قابلیت کاربردی به بررسی تغییرات موجود در تصاویر متوالی می‌پردازد و از این طریق می‌تواند حرکت سوژه‌های موجود در تصویر را تشخیص دهد.

تشخیص حرکت توسط دوربین مداربسته

شمارش افراد (Poeple Counting)

یکی از کاربردهای پردازش تصویر در دوربین‌های مداربسته قابلیت شمارش افراد می‌باشد که به کمک این ویژگی می‌توان شمار افرادهای درون یک محیط را محاسبه نمود. این مسئله برای کنترل فضاهای بزرگ و پر رفت و آمد و به خصوص زیر نظر گرفتن مشتریان بسیار اهمیت دارد.

تعقیب هوشمند (Smart Tracking)

با استفاده از قابلیت تعقیب هوشمند می‌توان به دوربین‌های مداربسته این امکان را داد که حرکت افراد مشکوک را دنبال نمایند و یا سوژه‌ها و یا اشیاء مختلف را تعقیب کنند. این ویژگی برای حفظ امنیت فضای کار در محیط سازمان‌ها و کسب و کارهای مختلف اهمیت زیادی دارد.

تشخیص عبور از خط (Line Crossing)

این قابلیت برای کسب و کارهایی که دارای منطقه ممنوعه‌ای هستند که نمی‌خواهند افراد متفرقه به آن‌ها ورود پیدا کنند بسیار کاربردی است. با کمک قابلیت تشخیص عبور از خط افراد می‌توانند خطوطی فرضی را در نرم افزار پردازش تصویر دوربین مدار بسته مشخص نمایند تا در صورت تردد افراد در محدوده خاص به آن‌ها هشدار داده شود.

تشخیص عبور از خط توسط نرم افزار دوربین مداربسته

تشخیص چهره (Face Detection)

این قابلیت به سیستم‌های مداربسته نظارتی توانایی آن را می‌هد که با استفاده از پارامترهای بیومتریک اجزای صورت افراد، چهره آن‌ها را تشخیص دهد و سوژه‌هایی که از قبل به سیستم معرفی شده‌اند را شناسایی کنند.

2.2/5 - (4 امتیاز)
لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/RtUYo

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _

تفاوت شبکه عصبی و هوش مصنوعی

تفاوت شبکه عصبی و هوش مصنوعی چیست؟

از زمانی که هوش مصنوعی پدید آمد، بخصوص در دهه اخیر، به یکی از پر بحث‌ترین موضوعات تکنولوژی تبدیل شد و هرچه محصولات هوشمند بیشتری

معرفی 5 الگوریتم هوش مصنوعی معروف

یادگیری ماشین و هوش مصنوعی فرصت‌های بسیار زیادی را برای بهبود فرآیندهای کسب و کارها ایجاد کرده اند و باعث شده‌اند که هر کسب و

درخواست شما با موفقیت ارسال شد.

ضمن تشکر بابت ارسال پیام، در سریع‌ترین زمان ممکن کارشناسان شرکت عامراندیش درخواست شما را بررسی خواهند نمود.