هوش مصنوعی چگونه پیاده‌سازی خانه‌های هوشمند را امکان‌پذیر می‌سازد؟


ریچی ریچ یکی از مشهورترین شخصیت‌هایی است که توسط هاروی کمیک تولید شده‌است. فراموش کردن ایرونا، خدمتکار رباتی ریچی در این کمیک سخت است. بعدها وقتی نتفلیکس این کمیک را در قالب سریال عرضه‌کرد، باعث شد ایرونا شباهت بیشتری به یک انسان داشته باشد. تصور کنید خدمتکار رباتی شبیه به ایرونا در خانه داشته باشید که همه کارهای خانه را انجام می‌دهد و نیازهای شما را تأمین می‌کند. امروزه دیگر برای داشتن چنین امکاناتی نیاز نیست خیلی ثروتمند باشید. هوش مصنوعی و رباتیک قبلاً بدون هیچ گونه اطلاع قبلی وارد زندگی و خانه‌های ما شده‌اند.
هوش مصنوعی برای مدت چندین سال پیشرفت خیلی زیادی نداشت اما اکنون کاملاً قابل استفاده شده‌است. از دستیارهای صوتی دیجیتال گرفته تا آشپزخانه‌های رباتیک، هوش مصنوعی نقشی اساسی در زندگی روزمره ما و در داخل خانه‌هایمان بر عهده گرفته است. در آخرین قسمت از سری پادکست‌های Andrew Weinreich با عنوان “پیش‌بینی آینده ما”، اندرو توضیح می‌دهد که چگونه پرسونا ها نقش اصلی را در توسعه خانه‌های هوشمند بازی می‌کنند. بیایید در مورد برخی از مکانیسم‌های موجود مبتنی بر هوش مصنوعی که نقشی اساسی در خانه‌های هوشمند دارند ، صحبت کنیم.

بلندگوهای هوشمند

ما درخانه‌هایمان به ندرت از کنترل از راه دور استفاده می‌کنیم. این روزها در صورت نیاز به کمک الکسا، سیری یا سایر دستیارهای صوتی را صدا می‌کنیم. این نیاز می‌تواند تغییر کانال، خاموش کردن چراغ یا ثبت سفارش آنلاین باشد. این بلندگوهای هوشمند توانایی دریافت دستورات و انجام آنها را دارند. آنها برای انجام این کار از پردازش زبان طبیعی مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می کنند. امروزه این بلندگوهای هوشمند بخشی از زندگی ما شده‌اند و اکنون انجام کارهای اساسی را بدون این که مجبور به حرکت باشیم برایمان آسان‌تر کرده‌اند.طبق گزارش Juniper Research که در سال 2020 منتشر شده‌است، تا سال 2024 8.4 میلیارد دستیار صوتی دیجیتال مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

هوش مصنوعی در آشپزخانه‌های هوشمند

فناوری‌هایی مانند یادگیری ماشین ، تشخیص تصویر و پیش بینی مبتنی بر داده با وسایل هوشمند آشپزخانه ادغام می‌شوند و یک تجربه غذایی شخصی‌شده را برای شما ایجاد می‌کنند. به طور مثال یک یخچال هوشمند با اسکن مواد موجود در داخلش، می‌تواند دستور العمل پخت غذا را پیشنهاد دهد و در نتیجه تهیه غذا را برای شما آسان‌تر کند. این امکان تا جایی گسترش می‌یابد که به شما اجازه خواهد داد که غذا را مطابق با انتخاب‌های شخصی‌تان تهیه کرده و در بشقاب خود سرو کنید. هوش مصنوعی می‌تواند به شما کمک کند در وقت، انرژی و مصرف مواد غذایی در آشپزخانه صرفه جویی کنید.
اخیراً، شرکت‌های McCormickو IBM با ارائه طعم‌های غذایی جدید با استفاده از هوش مصنوعی مورد توجه عموم قرار گرفته اند. ترکیب این نوآوردی جدید به همراه الگوریتم‌های داده محور می‌تواند به راحتی دستورالعمل‌های پخت غذا را ارائه دهد و وعده های غذایی را طبق انتخاب مشتری آماده کند.
Moleyیک آشپزخانه رباتیک کامل است که از سال 2014 شروع به کار کرد و اکنون آماده استفاده برای عموم است.Moley شامل دو بازوی پیچیده رباتیک، یک صفحه GUI با یک پایگاه‌داده عظیم از دستورالعمل‌های طبخ غذا و یک سیستم ضبط دستورالعمل است که آن را به یک واحد آشپزخانه هوشمند کاملاً خودکار تبدیل می‌کند.

راحت کردن تمیزکاری خانه

جاروبرقی‌های رباتیک چیز جدیدی نیستند و تقریباً دو دهه است که از آنها استفاده می‌شود. در طی این سال‌ها ، تغییرات تکنولوژیکی عملکرد این جاروها را تغییر داده و آنها را پیچیده‌تر کرده‌است. اکنون جاروبرقی‌های رباتیک می‌توانند منطقه اطرافشان را اسکن کنند و اشیا را با استفاده از هندسه سه بعدی شناسایی کرده و در نتیجه از برخورد با موانع جلوگیری کنند. برنامه ریزی نقشه تمیز کردن و شناسایی به موقع سطوح تمیز و کثیف باعث می‌شود که زندگی انسان ساده‌تر شود.

خانه‌های هوشمند

همانطور که Andrew Weinreich در پادکست “پیش‌بینی آینده ما” پیشنهاد می‌کند، خانه‌های هوشمند با انجام کارهای پیش پا افتاده زندگی راحت‌تر، ساده‌تر و مصرف انرژی کمتر را برایمان تضمین می‌کنند. وقتی خانه شما بتواند از عهده انجام کارهای خانه و نیازهای شما برآید، شما وقت بیشتری برای انجام کارهای سودمند خواهید داشت.
یک خانه هوشمند با استفاده از تجزیه و تحلیل و پیش بینی، انتخاب‌های شما را درک کرده و نیاز شما را توسط فناوری‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برطرف می‌کند. این فناوری‌ها یک اکوسیستم بهم پیوسته هستند که می‌توانند توسط تلفن‌های هوشمند یا اینترنت کنترل شوند.
با افزایش شهرنشینی و تقاضا برای فناوری‌های جدید، خانه‌های هوشمند مجهز به هوش مصنوعی بسیار مورد توجه قرار خواهند گرفت.

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/hYD3T

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _