مزایای استفاده از هوش مصنوعی (AI) برای خودکارسازی روتوش تصاویر

مزایای استفاده از هوش مصنوعی (AI) برای خودکارسازی روتوش تصاویر

یک تکنیک کمی معمولی می‌تواند چهره انسان و یا هر سوژه دیگری را در صحنه تغییر دهد. در نرم‌افزار ویرایش عکس یکی از سخت‌ترین بخش‌ها روتوش آن‌ها است. یک ویژگی هوش مصنوعی به نام “انتخاب شیء (subject)” در حال حاضر در Adobe included گنجانده شده ‌است. استفاده از این روتوش برای افراد بی تجربه هم بسیار ساده است. هوش مصنوعی امکان “انتخاب ناحیه و پوشش شیء” را فراهم می‌کند. به کمک این فناوری شما می‌توانید هر جای تصویر را که می‌خواهید انتخاب کنید و با کلیک کردن بر روی آن ناحیه، عملیات روتوش را انجام دهید.

هوش مصنوعی در همه زمینه‌ها بهترین است

در سال ۲۰۱۸، Photoshop CC نسخه ۱۹.۱ به روز شده Adobe Photoshop را برای استفاده در سیستم عامل‌های Windows و Mac معرفی کرد. در این نسخه هوش مصنوعی این امکان را فراهم کرده است تا تنها با یک کلیک بتوانید تمام ناحیه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

برای کاربران ویندوز، این ویژگی شامل اضافه کردن یک اسلایدر Decontamination به فضای کاری select & Mask و به روز رسانی‌های سازگار قابل‌توجهی است. در نوامبر گذشته اولین دمو این ابزار توسط شرکت Adobe Sensei Al منتشر شد. توجه تیم فتوشاپ را به خود جلب کرد. با این ابزار، کاربران تنها با یک کلیک می‌توانند شی مورد نظر را انتخاب کنند.

انتخاب بخشی از یک تصویر امری معمول است. در طی این سال ها بر بهبود آن کار شده است. انتخاب یک ناحیه در فتوشاپ بخش مهمی از ویرایش تصویر است. این ویژگی به شما کمک می‌کند که سریعتر از قبل کار خود را شروع کنید. یادگیری ماشین و هوش مصنوعی به تشخیص اشیا و ناحیه‌ها در تصویر کمک می‌کند.

مزایای هوش مصنوعی

برای مانیتورهای با قدرت پردازش بالا در تصویر، کاربران ویندوز تلاش می‌کنند که بین تصاویر با رزولوشن‌های متفاوت و اندازه‌های متفاوت سوئیچ کنند. در تیم فتوشاپ یکی از دانشمند به نام جری هریس، سهم بسزایی در روند نوظهور علوم شناختی دارد. در نرم‌افزار فتوشاپ اندازه و زیبایی مظرح نیست. تراکم در صفحه مانتیور هم مهم نیست. در هر صورت این نسخه مفید است. این نسخه از فتوشاپ رابطه کاری تنگاتنگی با مایکروسافت دارد و فاکتورها را منطبق با استانداردهای مایکروسافت تنظیم می‌کند.

سخن آخر

به طور خلاصه، هوش مصنوعی در نرم‌افزارهایی مانند فوتوشاپ ساده‌ترین راه را برای کاربرانی که به روتوش تصویر تسلط چندانی ندارند، فراهم کرده است. هوش مصنوعی در این عرصه بسیار خوب عمل کرده، اما توجه داشته باشید که هنوز به کیفیت انجام دستی این کار نرسیده است و قابل رقابت با آن نمی‌باشد.

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/FRAFl

به این مطلب امتیاز دهید

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

نظرات شما

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

بینایار

درک هوشمند ویدیو و تصویر

_ مطالب مرتبط _