بهترین پلتفرم های ساخت چت بات

بهترین پلتفرم های ساخت چت بات

در دنیای امروز چت بات‌ها از حاشیه به جریان اصلی منتقل شد‌ه‌اند و اکثر شرکت‌ها هرچه بیشتر از آنها برای بهبود ارائه خدمات به مشتری، افزایش فروش و به حداقل رساندن نیروی انسانی استفاده می‌کنند. علاوه بر این، اکنون و با گسترش پلتفرم های ساخت چت بات، هر فردی می‌توان بدون داشتن مهارتی برنامه نویسی ندارد و تنها با استفاده از پلتفرم‌های آنلاین ساخت چت بات یک ربات بسازد. گسترش این نوع پلتفرم سبب می‌شود تا آن دسته از مشاغلی که هنوز چت بات‌ها را قبول نکرده‌اند تحت تأثیر پلتفرم های چت بات ساز موجود در بازار قرار گرفته و این ربات‌ها را بپذیرند. در این مقاله به معرفی بهترین و محبوب ترین پلتفرم های ساخت چت بات در سال ۲۰۲۱ می‌پردازیم.

اگر نمی‌دانید چت بات چیست و چه کمکی به کسب و کار میکند پیشنهاد میکنم مقاله چت بات چیست؟ را مطالعه کنید.

۱. Chatfuel (برای اتصال از ایران نیاز به تغییر IP دارید)

سایت Chatfuel

Chatfuel یکی از محبوب‌ترین این پلتفرم هاست که بیش از ۳۰۰,۰۰۰ چت بات تولید کرده است. Chatfuel این امکان را فراهم می‌کند تا فقط در ۷ دقیقه یک چت بات کامل و بدون هیچگونه تجربه کدگذاری ایجاد کنید. در داشبورد آن تنظیم قوانین و الگوهای مکالمه‌ای برای رفع هر نیاز در دسترس بوده و استفاده از آنها کاری بسیار آسان است. با کمک NLP( Natural language processingdh یا همان پردازش زبان طبیعی)، چت بات عبارات کاربران را درک کرده و تشخیص می‌دهد. چت بات های ساخته شده در این سایت را می‌توان برای پیام رسان‌های فیس بوک و تلگرام استفاده کرد. این پلتفرم یک راه حل بسیار کاربردی برایانواع صنایع به ویژه صنعت تجارت الکترونیک، خرده فروشی، فناوری، املاک و مستغلات، خدمات حرفه ای و غیره ارائه می‌دهد. این ویژگی‌ها سبب توسعه چت بات‌های تحت این پلتفرم برای برندها و شرکت‌های مشهوری مانند آدیداس، LEGO ، HTC، فولکس واگن، TechCrunch ، T-Mobile و غیره شده است.
استفاده از پلتفرم Chatfuel تا ۵۰ کاربر رایگان است، در صورتی که تعداد کاربران شما بیش از ۵۰ نفر هست باید اکانت خود را ارتقاع بدهید. هزینه اکانت پرو Chatfuel ماهانه ۱۵ دلار است.

۲. Pandorabots

سایت pandorabots

Pandorabots یک پلتفرم ساخت چت بات Open source و یکی از قدیمی ترین و بزرگترین پلتفرم‌های فعال در این زمینه می‌باشد. تاکنون بیش از ۳۲۵,۰۰۰ چت بات بر بستر این سایت فعال شده است. Pandorabots به شما برای ساخت یک ربات چت با کیفیت چند زبانه و مجهز به صدا، کمک می‌کند و شما می‌توانید آن را با هر راه ارتباطی با مشتریان‌تان مانند وب سایت، تلفن همراه، توییتر، تلگرام، لاین و اسلک ادغام کنید. این چت بات‌ها معمولاً برای تجارت، ارائه خدمات مشتری، تبلیغات، خدمات داده، سرگرمی، بازاریابی و سایر موارد ساخته می‌شوند.
Pandorabots سه طرح را با توجه به نیازهای تجاری ارائه می‌دهد:

  • رایگان (حداکثر ۱۰۰۰ پیام)
  • توسعه دهنده (استفاده نامحدود از امکانات با پرداخت ۱۹ دلار برای ۱۰,۰۰۰پیام در ماه)
  • سازمانی (قیمتی تعریف نشده)

۳.  Octane AI

سایت Octane-AI - ساخت چت بات

تمرکز اصلی پلتفرم Octane AI، ساخت چت بات های با هدف بازیابی سبد‌های خرید رها شده در فروشگاه ساز Shopify است و نتیجه آن صرفه جویی در هزینه و افزایش درآمد است. در پلتفرم Octane AI در عرض چند دقیقه می‌توانید یک ربات بسازید و سپس آن را متناسب با نام تجاری خود تنظیم کنید. علاوه بر این Octane AI با رسانه‌های اجتماعی هم ادغام می‌شود و تجزیه و تحلیل را در لحظه انجام می دهد. این چت بات بهترین انتخاب برای افزایش فروش و در آمد سایت های تجاری و فروشگاه های آنلاین است.

Octane AI طرح پایه خود را با ۹ دلار در ماه ارائه می‌دهد اما با ۲۰۹ دلار می‌توان به تمام ویژگی‌های آن  دسترسی پیدا کرد.

 ۴. ManyChat (برای اتصال از ایران نیاز به تغییر IP دارید)

سایت ManyChat - ساخت چت بات

ManyChat یکی از پلتفرم‌های ساخت چت بات است که به شما امکان ساخت چت بات مبتنی بر مسنجر فیس بوک را در ۲ دقیقه می‌دهد! تنها پیش نیاز آن داشتن حساب فیس بوک خود است که باید آن را به ManyChat متصل کنید. برای ساخت یک چت بات با ManyChat نیازی به دانش برنامه نویسی ندارید. این سازنده ربات از نظر بازاریابی و اتوماسیون امکانات زیادی را فراهم می‌کند. قیمت گذاری آن بر اساس تعداد مشترکین فعال شما است. نسخه رایگان این پلتفرم را میتوان برای حداکثر ۵۰۰ مشتری استفاده کرد و در صورتی که تعداد مشتری های شما بیش از ۵۰۰ نفر است میتوانید بر اساس تعداد مشتری های خود یک بسته دلخواه برای خود انخاب کنید قیمت بسته های پلتفرم ManyChat از ۱۰ دلار شروع می‌شود.

 ۵. Flow XO

سایت Flow XO - ساخت چت بات

آنچه که باعث شده این پلتفرم ساخت ربات از رقبا پیشی بگیرد وجود ۱۰۰ ماژول داخلی است. با استفاده از Flow XO می‌توانید یک چت بات بسازید و آن را برای برنامه های مانند Facebook Messenger ،Slack ،Telegram و غیره تکثیر کنید. این پلتفرم مناسب برای برقراری ارتباط با مشتریان از طریق چندین کانال بسیار مفید است. همچنین Flow XO  یک ویرایشگر آسان برای ایجاد یک چت بات بدون نیاز به نوشتن کد نیز دارد. همچنین قالب‌های از پیش ساخته شده‌ای هم دارد که به ساخت سریع ربات کمک می‌کند.
نسخه رایگان این پلتفرم مناسب برای ۵۰۰ تعامل است، در صورتی که به تعداد تعامل بیشتری مورد نیاز شما بود، میتوانید پنل استاندارد را با قیمت ۱۹ دلار در ماه برای ۵۰۰۰ تعامل را تهیه کنید.

۶. Verloop (برای اتصال از ایران نیاز به تغییر IP دارید)

سایت Verloop - ساخت چت بات

Verloop یکی از بزرگترین پلتفرم های ساخت ربات در آسیا است که به سرعت در حال پیشرفت است. با استفاده از الگوهای این پلتفرم، فقط در مدت پنج دقیقه بدون نیاز به کدنویسی می‌توانید چت بات خود را بسازید همچنین ربات های که با پلتفرم Verloop ساخته میشوند را می‌توانید در پیام رسان ها، وب سایت ها، برنامه ها و موارد دیگر مورد استفاده قرار دهید. در پلتفرم Verloop می‌توانید چت‌ها را با سهولت به یک اپراتور انسانی منتقل کنید. همچنین سرنخ‌های جمع‌آوری شده در داشبورد ذخیره می‌شوند که می‌توانند به برنامه‌های مختلف CRM یا بازاریابی منتقل شوند. Verloop یک طرح چت بات رایگان به همراه تعدادی برنامه تجاری با ویژگی‌های پیشرفته و یکپارچه سازی پیشرفته ارائه می‌دهد.

 ۷. liveperson

سایت liveperson - ساخت چت بات

این پلتفرم ساخت چت بات توانسته بیش از ۱۰۰ ربات چت برای مارک‌های بزرگی مانند Whole Foods ،Viacom ،Pizza Hut ،Victoria’s Secret و بسیاری دیگر بسازد. این پلتفرم به شما امکان  ایجاد پیام های متنی و صوتی پیشرفته با هوش مصنوعی را می‌دهد همچنین این چت بات ها را میتوان در برنامه های مانند Facebook Messenger ،Amazon Echo ،Twitter ،Slack ،Google Home و موارد دیگر مورد استفاده قرار داد. وقتی صحبت از مشاغل کوچک و متوسط می‌شود، liveperson کارآمدترین راه حل نیست، همچنین این پلتفرم نسبت به پلتفرم های دیگر کمترین دسترسی را دارد.
متاسفانه در هیچ کدام از صفحات سایت liveperson اطلاعاتی در مورد تعرفه های چت بات ارائه نشده!

 ۸. Haptik

سایت Haptik - ساخت چت بات

هاپتیک یکی از بزرگترین پلتفرم های ساخت چت بات هست که دفتر آن در کشور هند است. این پلتفرم بیش از ۱۰۰ ربات گفتگو محور در صنایعی از جمله تجارت الکترونیکی، مخابرات و غیره ساخته است. این پلتفرم یک فرمول موفق برای شرکت‌های برجسته‌ای مانند کوکاکولا، سامسونگ، آمازون پی، HSFC Life و بسیاری دیگر است. هاپتیک ادعا می‌کند که مشتریانش می‌توانند ظرف ۱۰ دقیقه بدون هیچ گونه ابزاری بات خود را بسازند و از آن استفاده کنند.
متاسفانه قیمت چت بات برای این پلتفرم مشخص نیست و برای هر شرکت با توجه به تعداد گفتگوهای انجام شده تعیین می‌شود.

۹. Engati

سایت Engati - ساخت چت بات

Engati یکی دیگر از پلتفرم‌های ساخت چت بات است که به شما امکان می‌دهد بدون هیچ گونه دانش برنامه نویسی چت بات مورد نظر خود را در چند دقیقه طراحی کرده و آن را بسازید. آنچه که آن را خاص می‌کند، توانایی انتشار ربات در میان برنامه پیام رسان معروف مانند تلگرام، مسنجر، وایبر، کیک، لاین، اسلک، اسکایپ و وب سایت است. Engati در ساخت چت ربات برای تجارت الکترونیکی، بانکی و مالی، بازاریابی، مراقبت های بهداشتی، رسانه ها، اخبار و غیره تخصص دارد.
نسخه رایگان این پلتفرم امکانات بسیار خوبی در اختیار شما می‌گذارد ولی اگر نیاز به اتصال چت بات به واتساپ یا پشتیبانی از چت آنلاین دارید باید اکانت خود را آپدیت کنید (شروع از ۱۹ دلار در ماه).

۱۰. ChatterOn

سایت ChatterOn - ساخت چت بات

ChatterOn یکی از بهترین پلتفرم‌های ساخت چت بات در زمینه تجارت الکترونیکی است. این پلتفرم در ساخت چت ربات‌های مسنجر فیس بوک با استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند پاسخ دقیق به سوالات کاربران را بدون هیچ گونه کد نویسی دهد، علاوه بر این، همه ربات‌های آن بر پایه هوش مصنوعی مستقل بر خود یادگیری هستند. در مقایسه با سایر پلتفرم‌ها ساخت ربات چت، ChatterOn در سهولت توسعه و عملکرد از آنها پیشی می‌گیرد. یکی از طرح‌های ChatterOn ارائه خدمات با قیمت ۰.۰۰۱۰ دلار به ازای هر پیام است . در طرح دیگری که ویزگی های محدودی دارد، تا حداکثر ۵۰۰ مشترک را پشتیبانی می‌کند، اما در صورتی که قصد ارتقای تعداد مشترکین پشتیبانی شده را داشته باشید، باید از سایر طرح‌های آن استفاده کنید که قیمت آن از ۱۰ دلار در ماه شروع می‌شود.

۱۱. SendPulse

سایت ChatterOn - ساخت چت بات رایگان

آنچه که پلتفرم SendPulse را در زمینه ساخت چت بات برای پیام رسان فیس بوک برجسته می‌کند این است که با وجود تعداد نامحدود مشترکان، پیام‌رسانی کاملاً رایگان است! با SendPulse می‌توانید به راحتی چت بات خود را بدون حتی یک خط کد نویسی طراحی و تنظیم کنید. هنگامی که ربات شما فعال شد، می‌توانید از آن برای ارسال پاسخ خودکار و پیام‌های برنامه ریزی شده استفاده کنید یا لیست مخاطبین خود را با درخواست جزئیات ایمیل و تلفن رشد دهید. یک چت بات از این قبیل می‌تواند توسط فروشگاه‌های آنلاین، رستوران‌ها، آژانس‌های مسافرتی و هتل‌ها یا سایر موسسات به منظور ارائه پاسخ سریع، حل یک مشکل اساسی یا رزرواسیون استفاده شود. آمار دقیق پیام‌های چت بات به شما کمک می‌کند تا کمپین بازاریابی خود را بسنجید و ربات خود را برای افزایش عملکرد تغییر دهید.

نتیجه گیری

تمامی چت بات های معرفی شده از امکانت بسیار خوبی برخوردار هستند ولی بسیار از این امکانات در ایران کاربرد ندارند! همچنین بعضی از این سرویس ها به کشور ایران خدمات نمی‌دهند و IP ایران را بسته‌اند علاوه بر این به دلیل تحریم های بانکی با مشکل جابه‌جای پول رو به رو هستیم، از همه این موارد مهم‌تر، اینکه بسیاری از چت بات‌های انگلیسی از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند
اما نگران نباشید. هنوز هم برای کسب و کار شما گزینه های روی میز هستند. در حال حاظر بهترین گزینه استفاده از چت بات های ایرانی است، اما به دلیل سختی و پیچیده بودن توسعه چت بات، تعداد بسیار کمی چت بات فارسی در ایران وجود دارد. یکی از بهترین چت بات های ایران پلتفرم باتاوا است که توانسته اعتماد بزرگ ترین برندهای کشور را جلب کند. در حال خاظر شما میتوانید عملکرد این چت بات که در همین وب سایت وجود دارد با کلیک روی ایکون آبی سمت راست صفحه  مشاهده فرمایید. در صورت علاقه مندی به دریافت اطلاعات بیشتر از طریق این صفحه با ما در ارتباط باشید.

منبع: api2cart

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/8IbNe

به این مطلب امتیاز دهید

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

نظرات شما

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

بینایار

درک هوشمند ویدیو و تصویر

_ مطالب مرتبط _