Open AI حتی بهتر از انسان، می‌تواند اقدام به تولید متن کند!

در اوایل سال ۲۰۱۹، یک شرکت هوش مصنوعی نوپای ایمن توسط ایلان ماسک به نام Open AI تأسیس شد که اقداماتی در زمینه پردازش‌های متن به صورت حرفه ای انجام می‌دهد و می‌تواند بر اساس شبکه‌های عصبی خود، اقدام به به پردازش متن کند. در ابتدا مخالفت‌ها و رفتارهای متفاوتی با شکل‌گیری Open AI شکل گرفت که برخی از افراد آن را نشانه‌های آخر الزمان و برخی دیگر نشانه‌های حمله ربات‌ها می‌دانستند!

همه این رفتارها باعث شدند که در نهایت، Open AI از ابتدا این محصول خود را به صورت عمومی رونمایی نکند! جالب است بدانید که این ابزار به قدری قدرتمند عمل می‌کند که در برخی از موارد تشخیص این موضوع که متن توسط یک ربات نوشته شده‌است، عملاً امکان‌پذیر نیست و شما تماماً فرض خود را بر این موضوع می‌گذارید که محصول تولید شده توسط انسان نوشته شده‌است.

در این زمینه خبرهای جعلی، می‌توانند مشکل دار باشند و یا با همه‌گیری‌های جهانی که دارند باعث ایجاد بحران‌هایی در سراسر جهان شوند. در این زمینه برای جلوگیری از تمامی این بحران‌ها، یکی از مواردی که در اختیار داریم تا مشکلمان را به خوبی حل کنیم، خطراتی است که باید برای آن‌ها از قبل راه حل‌هایی داشته باشیم!

باوجود تمام این صحبت‌ها، شرکت Open AI اقدام به راه اندازی ابزار خود کرده‌است که همین ماه پیش بود! در این زمینه شرکت ایلان ماسک، اقدام به تعویض شبکه عصبی خود یعنی GPT-2 با GPT-3 کرده‌است که حتی قادر است علاوه بر پردازش متن شما، آن را هم حدس از قبل پیش‌بینی کند و حدس بزند.

طبق مقالاتی که راجع به قابلیت‌ها و توانایی‌های Open AI نوشته شده‌است، GPT-3 که به تازگی منتشر شده و از آن استفاده می‌شود، یک مدل زبان با ۱۷۵ میلیارد پارامتر توصیف است که می‌تواند، تمامی نیازهای شما در این زمینه را به خوبی پاسخگو باشد! این در حالی است که شبکه عصبی ساختار یافته زبان GPT-2 تنها دارای ۱٫۵ میلیارد پارامتر بود! احتمالاً شما هم می‌توانید تصور کنید که حد و میزان پیشرفت این ابزار در یک سال گذشته چقدر بوده‌است.

به نظر شما این ابزار چه کاربردهایی می‌تواند در صنعت داشته باشد؟ آیا استفاده از آن ایمن خواهد بود؟ صاحبین کسب و کارها، آیا با کمک چنین ابزارهایی می‌توانند مشکلات خود را حل کنند و یا با کمک هوش مصنوعی، اقدام به پشتیبانی از کاربران خود کنند؟ نظرات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)
لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/zG5Ct

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _

پردازش گفتار در الکسا
پردازش گفتار

پردازش گفتار در الکسا

پردازش گفتار در الکسا در ابتدا اجازه دهید تا در مورد تشخیص گفتار کمی توضیح دهیم. تشخیص خودکار گفتار (ASR) فناوری است که گفتار را

پردازش تصویر

پنج عرصه پر کاربرد تشخیص چهره

تا به امروز قفل در را با کلید باز می‌کردید، شاید عجیب باشد بگویم که از این پس می‌توانید با چهره خود در خانه‌تان را