Netflix فاش می‌کند که چگونه از هوش مصنوعی برای فروش یک برنامه تلوزیونی به شما استفاده می‌کند!

ماشین‌ها بهتر از آنچه که فکر می‌کنید می‌توانند متوجه چیزی شوند که نظر شما را جلب می‌کند.

حتما می‌دانید که نتفلیکس برای اینکه چه برنامه و یا فیلمی را به شما نمایش دهد بسیار حساب شده عمل می‌کند. نتفلیکس به طور خلاصه بیان کرد که چگونه از هوش مصنوعی برای نمایش پیشنهادهای فیلم، سریال و … به کاربران استفاده می‌کند و گاهی تفاوت‌هایی که در آمار رتبه‌بندی و باکس آفیس با نتیجه‌ای که نتفلیکس از کاربرانش دریافت می‌کند نشان از موفقیت الگوریتم‌های هوشمند این پلتفرم دارد. الگوریتم‌های نتفلیکس به شکل موثری به پیدا کردن ارتباطات موجود و فهمیدن سلیقه مخاطب کمک می‌کنند.

این روش متکی بر انتقال یادگیری است که در آن پارامترهایی که به وسیله منبعی آموزش داده شده‌اند به ارتقاء و بهبود خروجی سیستم نهایی و هدف کمک می‌کنند. در این مورد وظایف منبع ساده هستند و در این سطح منبع مشخص می‌کند که کدام عناوین با برنامه‌های اورجینال نتفلیکس قابل مقایسه است و چه نوع بینندگانی به این سرویس‌ها توجه نشان می‌دهند؟

سپس برای مقایسه موضوعی، Netflix یک “نقشه شباهت” ایجاد می‌کند که در آن هو مصنوعی به کمک متادیتاهای برنامه‌های مختلف، برچسب‌ها و خلاصه‌های هر برنامه، فیلم و… (که در جهان Netflix از آن به عنوان جاسازی یا embeddings یاد می‌شود) کمک می‌گیرد تا پیوندی بین عناوین فیلم و برنامه‌های موجود ایجاد کند. به این ترتیب بازاریاب‌ها متوجه می‌شوند که برای مثال چه مدل فیلم‌هایی جزء کمدی نوجوانانه دسته‌بندی می‌شوند.

این سرویس هم چنین دارای یک مدل هوش مصنوعی است که با توجه به حجم مخاطبان یک برنامه خاص، در کشورهای مختلف میزان مخاطبان آن را مقایسه می‌کند. به این ترتیب برای مثال اگر یک سریال دراما در اسپانیا مخاطبان زیادی داشته باشد، نتفلیکس تبلیغات آن را در سطح کشور افزایش می‌دهد و به زودی زیرنویس و یا دوبله آن سریال به زبان اسپانیایی را ایجاد می‌کند.

این سیستم‌ها خود نظارتی هستند و این مسئله امکان آن را می‌دهد که به طیف گسترده‌ای از عناوین دسترسی داشته باشند و تنها به اطلاعات خود نتفلیکس محدود نباشند. اگر فردی هستید که رویکرد انسانی را ترجیح می‌دهید ممکن است این رویکرد نتفلیکس برای شما جالب نباشد. اما باید توجه کنید این مسئله می‌تواند چه حجم از مخاطبی را به عنوان مثال برای یک فیلم مستقل ایجاد کند.

هوش مصنوعی به نتفلیکس برای بازاریابی مجموعه‌های اورجینال خودش کمک می‌کند و از بروز مسائلی که ممکن است موفقیت یک برنامه را تحت‌الشعاع قرار دهد جلوگیری می‌کند.

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/QJhir

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _

تاثیر پردازش زبان طبیعی در بازاریابی
پردازش گفتار

تاثیر پردازش زبان طبیعی در بازاریابی

استفاده از پردازش زبان طبیعی (NLP) یکی از حوزه‌های داغ در هوش مصنوعی است. زیرا شرکت‌های بزرگ، هزینه‌های هنگفتی را برای آموزش مدل‌های پیچیده‌ای در

درخواست شما با موفقیت ارسال شد.

ضمن تشکر بابت ارسال پیام، در سریع‌ترین زمان ممکن کارشناسان شرکت عامراندیش درخواست شما را بررسی خواهند نمود.