بهترین فیلم‌های رباتی سینمایی | فیلم ربات انسان نما

شرکت هوش‌مصنوعی عامر اندیش در این مقاله بهترین فیلم‌های سینمایی رباتیک را به ترتیب سال ساخت برای شما فهرست کرده است. اکثر فیلم‌های رباتی به سمت علمی تخیلی رفته‌اند و در مورد آینده‌ای صحبت می‌کند که قرار است ربات‌های انسان نما به کمک هوش مصنوعی به انسان مسلط شوند.

فیلم مگان 2022 M3GAN

فیلم مگان 2022 M3GAN
محصول نیوزلند (ترسناک ، علمی تخیلی) – امتیاز imdb 6.4

مگان در حقیقت یک فیلم ترسناک نیست بلکه به دلیل وجود صحنه‌های خوشنت آمیز در دسته فیلم‌های ترسناک قرار گرفته است. خانومی به نام جما مهندس یک شرکت عروسک سازی است که به صورت پنهانی بر روی ساخت عروسک انسان نما کار می‌کنید و نسخه اولیه آن را به خواهر زاده خود می‌دهد. همه چیز به خوبی داشت پیش می‌رفت تا زمانی که اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد و جما به عروسک انسان نما شک می‌کند.

فینچ 2021 Finch

فیلم فینچ 2021 Finch
محصول آمریکا ( ماجراجویی – درام ) – امتیاز imdb 6.9

فینچ، یک فیلم در ژانر علمی-تخیلی در دنیایی پسا آخرالزمانی می‌باشد که توسط شبکه‌ی اپل‌تی‌وی تولید شده است. بعد از سوراخ شدن لایه ازون مناظر طبیعی توسط طوفان‌های شن کاملا ویران شده‌اند و هوای سمی باعث از بین رفته نسل انسان‌ها شده است. فینچ، تنها انسانی است که در دنیایی پسا آخرالزمانی همراه با سگش زنده مانده است. یک ربات در سفر‌ها فینچ را همراهی می‌کند و به که او در جستجوی غذا کمک می‌کند

من مادر هستم I Am Mother 2019

فیلم من مادر هستم I Am Mother 2019
 محصول کشور استرالیا ( درام – رازآلود ) امتیاز imdb 6.7

فیلم من مادر هستم به موضوع انقراض نسل انسان بشر می‌پردازد. رباتی به نام مادر در یک پناهگاه با شصت و سه هزار جنین انسان آماده پرورش قرار دارد ولی ربات تنها اقدام به متولد نمودن یک نفر از جنین‌های دختر می‌کند. دختر متولد شده که به دلیل اینکه هیچ وقت از پناگاه خارج نشده نسبت به دنیای بیرون بسیار کنجکاو است اما ربات مادر مرتب به او هشدار می‌دهد که بیرون از پناهگاه سمی و بسیار خطرناک است. 

فیلم چپی Chappie 2015

فیلم چپی Chappie (2015)
محصول آمریکا ( اکشن – جنایی ) امتیاز imdb 6.8

این فیلم به تعریف انسانیت از نگاه یک ماشین تمرکز دارد. در این فیلم شاهد به کارگیری ربات‌‌ها جنگجو در نیروهای پلیس هستیم. گروه خلافکاری یک از ربات‌های پلیس به نام چپی را به همراه سازندش ‌می‌دزدد و سعی می‌کند آن را دوباره برنامه‌نویسی کنند تا به ربات توانایی فکر کردن و درک احساسات را بدهند. این فیلم سعی دارد بگوید که پیشرفت و استفاده از ربات‌ها خوب است اما تا زمانی که از آن برای منافع غیر انسانی استفاده نشود.

فراماشین (اکس ماکینا) 2014 Ex Machina

فیلم فراماشین 2014 Ex-Machina
محصول بریتانیا ( درام – جنایی ) امتیاز imdb 7.7

یک برنامه نویس 26 ساله به نام کالب در یکی از بزرگترین شرکت اینترنتی جهان کار می‌کند و برنده رقابتی شده است و به عنوان جایزه می‌تواند یک هفته در خلوتگاه خصوصی کوهستانی متعلق به ناتان، مدیرعامل منزوی شرکت بگذراند. اما وقتی کالب به مکان دور افتاده می‌رسد، متوجه می‌شود که باید در یک آزمایش عجیب و جذاب شرکت کند که در آن باید با یک ربات انسان نما که اولین هوش مصنوعی واقعی جهان است، تعامل داشته باشد.

فولاد ناب Real Steel 2011

فیلم فولاد ناب Real Steel 2011
محصول آمریکا ( اکشن – درام ) امتیاز 7

در آینده ورزش جدیدی به نام بوکس ربات‌ها مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد که در آن ربات‌ها با یکدیگر مبارزه می‌کنند. ربات چارلی در مسابقه از بین می‌رود و زمانی که به همراه پسرش ۱۱ سالش به دنبال قطعاتی در بین ضایعات می‌گردد یک ربات نسل قدیمی به نام اتم را پیدا و بازسازی می‌کند و با آن در مسابقات بوکس رباتی شرکت می‌کند.

در مقاله‌ای دیگر فهرستی از فیلم‌های هوش مصنوعی را آورده‌ایم. همچنین اگر فیلم رباتی خوبی می‌شنایسید، برای ما در قسمت دیدگاه همین مقاله بنوسید تا به لیست بالا اضافه کنیم.

4.3/5 - (3 امتیاز)
لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/WZplC

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _

درخواست شما با موفقیت ارسال شد.

ضمن تشکر بابت ارسال پیام، در سریع‌ترین زمان ممکن کارشناسان شرکت عامراندیش درخواست شما را بررسی خواهند نمود.