اهمیت چت بات های هوشمند برای کسب و کارها

اهمیت چت بات های هوشمند برای کسب و کارها

اهمیت چت بات های هوشمند برای کسب و کارها

تا به حال در مورد چت بات‌ها صحبت کردیم و قابلیت و کاربردهای آن‌ها را برای کسب و کارها بررسی کردیم. اما اهمیت این چت بات‌ها از کجا ناشی می‌شوند و چه چیزی باعث شده تا اکثر کسب و کارها، بخصوص کسب و کارهای پیشرو، انقدر به چت بات‌ها اهمیت بدهند و بر روی آن‌ها سرمایه گذاری کنند؟ در ادامه این مسئله را بررسی می‌کنیم.

تعریفی از بات‌ها

احتمالا شما هم تا به حال از بات‌های مختلف استفاده کردید و با آن‌ها آشنا هستید. اگر تا به حال تجربه استفاده از سیری یا الکسا را هم دارید شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید آن‌ها هم به نوعی بات محسوب می‌شوند. بات یا ربات در واقع برنامه‌ای است که کارها و وظایف استانداردی را خودش انجام می‌دهد و روند آن را خودکار می‌کند. اگر از سیری راهنمایی برای یافتن مقصد بخواهید، این بات از فرمان صوتی شما پیروی می‌کند و هنگام وارد کردن مقصد به یک وب سایت مسیریابی می‌رود و کارهایی را انجام می‌دهد که در حالت عادی خودتان انجام می‌دادید.
نکته مهم و جدیدی که در مورد بات‌ها وجود دارد این است که آن‌ها در حوزه‌های بسیاری مانند خدمات مشتری استفاده می‌شوند. در این حوزه، شما یاد می‌گیرید که چگونه می‌توان از بات‌ها یا همان چت بات‌ها در مرکز پشتیبانی، برای انجام کارهایی مانند اتوماسیون سازی پاسخگویی به درخواست‌های معمول مخاطبان استفاده کرد، بدون آن که نیاز باشد تا نیروهای انسانی این مرکز همیشه درگیر باشند یا نیاز باشد تا اطلاعات مشتری را از طرف نمایندگان خود جمع آوری کنند و برای پاسخگویی به سوالات تکراری مشتریان ساعت‌ها زمان صرف کنند. توجه داشته باشید که این ربات‌ها هم می‌توانند به صورت صوتی یا اپراتور هوشمند باشند یا بصورت چت بات‌های هوشمندی که بر روی هر پلتفرم قابل چت می‌توانند به سوالات مشتریان پاسخ دهند و با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.

چرا چت‌ بات‌ها مهم هستند؟

چت‌ بات‌ها برای انجام بسیاری ازمسائل مانند کارهای معمول و آسان را حل و فصل مناسب هستند وبرای برای انجام کارهایی که زمان زیادی می‌طلبد اما در مقابل یک کار روتین و تکراری است و ارزشی ایجاد نمی‌کند را به خوبی انجام دهد و زمان کافی برای انجام کارهای مفید و با ارزش دیگیر ایجاد می‌کند. در این صورت شما نیروی کافی را دارید تا کارهایی را انجام دهید که پیچیدگی زیادی دارند و تنها انسان از پس آن‌ها بر می‌آید. هم چنین با انجام این کار می‌توانید یک راه آسانی را به مشتریان خود معرفی کنید تا از آن طریق بتوانند به نیازهایشان برسند.

کاربرد چت با روانشناس آنلاین
از نظر فنی، یک بات تنها یک برنامه کامپیوتری است که می‌تواند یا کاربر ایجاد کند و به گفتگو بپردازد. اما چت بات‌ها بیش از این مسئله هستند.
• چت بات‌ها متحدان شما در رقابتتان با رقیبان هستند تا بتوانید مشکلات پشتیبانی را سریع حل کنید. آن‌ها می‌توانند درخواست‌های مشتریان را برطرف کنند و سوالاتشان را به خوبی پاسخ بدهند.
• چت بات‌ها مشکلات رایج مشتریان را حل می‌کند. آن‌ها بلافاصله به مشتریان کمک می‌کنند تا مستقیماً به سمت راه برطرف کردن نیازهایشان هدایت شوند و مشکلشان را بدون اینکه در صف انتظار قرار بگیرند، حل کنند.
• چت بات‌ها مدت زمان چت را کاهش می دهند. برای مسائل پیچیده تر هم، چت بات‌های متصل به CRM می توانند اطلاعات مشتری را جمع آوری و سطح بندی کنند و آن را به صورت یکپارچه به یک نماینده تحویل دهند. اینمسئله باعث کاهش زمان رسیدگی و افزایش رضایت مشتری می‌شود.
• از همه مهمتر، چت بات ها می توانند برای فهم زبان انسان و ارائخ پاسخ هوشمندانه از طریق درک زبان طبیعی (NLU) آموزش ببینند.

شخصیت یک چت بات

چت بات‌های پشتیبانی مشتری می‌توانند از هر طریق و حتی با صدا، برنامه ریزی شوند. به طور خاص، بات‌ها می‌توانند برنامه ریزی شوند تا به صورت طبیعی به تعامل بپردازند و انتظارات اساسی کاربر درباره نحوه عملکرد مکالمه را برآورده کنند. برای انجام این کار، چت بات‌ها باید رفتار و ترجیحات انسان را در مکالمه بازتاب دهد. چت بات‌های دارای طراحی خوب ویژگی‌های زیر را از خود نشان می‌دهند.
• شفافیت: چت بات‌ها باید خود را به عنوان یک بات درست به کاربر معرفی کنند. آن‌ها باید بیان کنند که چه کاری می‌توانند انجام دهند و راهنمایی را به شکل فهرست درخواست‌های مشتریان به کاربرام ارائه دهند.
• شخصیت: چت بات‌ها باید صدا و لحنی داشته باشند که بیانگر برند و شخصیتآن‌ها باشد. این مسئله می‌تواند در گفتار آن‌ها باشد یا در استفاده از شکلک‌های متنوع.
• تکامل: چت بات‌هاباید اطلاعات کامل و زمان آن را به کاربر بدهند. چت بات‌ها همچنین می توانند تصاویر را برای افزایش فهم اطلاعات ارائه شده به مشتریان ارائه دهند.
• تکرار: برای پرداختن به هر مسئله‌ای که پیش می‌آید، چت بات‌ها باید به طور مداوم به روز رسانی و اطلاح شوند. چت بات‌ها باید عملکرد خود را با گذشت زمان بهبود ببخشند و دائما کیفیت بهتری را از خود نشان دهند.
چت بات‌ها باید به آسانی با داده‌های مشتری و کانال‌های خدمات رسانی به مشتریان و همچنین با روند کار یک کسب و کار ادغام شوند.

هوش مصنوعی و بانکداری هوشمند

چت بات‌ها باعث افزایش کیفیت خدمات رسانی به مشتریان و جلب رضایت آن‌ها می‌شوند. خوشبختانه در ایران هم چند سالی می‌شود که هوش مصنوعی در کشورمان پیشرفت کرده و محصولات هوشمند مختلفی تولید و به بازار عرضه شده‌اند. اگر شما هم می‌خواهید کسب و کارتان را با هوش مصنوعی ادغام کنید، برای برخورداری از دمو رایگان شرکت عامر اندیش به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/wDq6S

به این مطلب امتیاز دهید

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

نظرات شما

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

بینایار

درک هوشمند ویدیو و تصویر

_ مطالب مرتبط _