3 پیش‌بینی برای ایالات متحده در هوش مصنوعی در سال 2021

ممکن است اخبار پیشرفت‌های جدید در حوزه هوش مصنوعی در مقایسه با حوادث اخیری که در دنیا رخ داد آن طور که باید مورد توجه قرار نگرفته باشد. اما سال 2021 احتمالاً سال بزرگی برای فناوری هوش مصنوعی خواهد بود و به زودی دولت جدید مستقر در کاخ سفید، مجموعه‌ی واضح تری از هوش مصنوعی ملی را ارائه خواهد کرد. تصمیماتی که احتمالا دنیای تجارت را متحول خواهد کرد. در ادامه به سه پیش‌بینی برای هوش مصنوعی در سال 2021 می‌پردازیم.

 

بودجه هوش مصنوعی فدرال در ایالات متحده افزایش می‌یابد

در روز سال نو، رئیس جمهور وقت ایالات متحده، یعنی ترامپ، لایحه سنای آمریکا در مورد قانون دفاع ملی را وتو کرد تا جلوی 741 میلیارد دلار هزینه‌های دفاعی، از جمله تعدادی از سیاست‌های مربوط به هوش مصنوعی را بگیرد. اگرچه لایحه دفاعی بیشتر معطوف به هزینه‌های نظامی بود اما شامل تعدادی از طرح‌های حوزه هوش مصنوعی مربوط به موضوعاتی غیر از دفاع نیز می‌شد.

همانطور که گروه هوش مصنوعی دانشگاه استنفورد بیان کرد: “این لایحه به ایجاد ابتکار عمل توسط هوش مصنوعی کمک می‌کرد که هماهنگی بین گروه‌های تحقیق و توسعه، آژانس‌های غیرنظامی، وزارت دفاع و آژانس‌های اطلاعاتی را در پی دارد. همچنین یک دفتر ابتکار ملی هوش مصنوعی ایجاد خواهد شد که به عنوان یک مرکزی برای پروژه‌های شرکت‌های دولتی و خصوصی انجام وظیفه خواهد کرد.”

این یک گام مهم برای کسانی است که معتقدند دولت ترامپ به اندازه کافی به ایالات متحده آمریکا در زمینه هوش مصنوعی اطمینان ندارد و چالش‌هایی مانند پیشرفت هوش مصنوعی چین را در پیش روی خود نمی‌بیند. این امر همچنین زمینه را برای حضور دولت بایدن فراهم می‌کند تا نقش فعالانه‌تری را برای ایجاد هوش مصنوعی فدرال داشته باشد. همانطور که کمپین بایدن گفت سیاست‌ها و شاید افزایش بودجه تحقیقات بسیار مهم است.

 

استفاده از نرم‌افزار تشخیص چهره افزایش چشم‌گیری خواهد داشت

دولت بایدن، به ویژه معاون منتخب رئیس جمهور كامالا هریس، بر روی مسئله نرم‌افزار تشخیص چهره كه در مردان سفید پوست بهتر از زنان رنگین پوست كار می‌كند برجسته شده و این استفاده بسیار زیاد از نرم افزار تشخیص چهره را نشان می‌دهد.

انتظار می‌رود دولت‌های ایالتی و محلی قوانین شناسایی چهره بیشتری ایجاد کنند زیرا قانونگذاران در حال کار بر روی قوانین جامع‌تر در زمینه شناسایی چهره هستند. هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که استفاده از این نرم‌افزارها کم خواهد شد، زیرا گزارش‌ها حاکی از این است که نیروی انتظامی از فناوری تشخیص چهره برای شناسایی مظنونان در شورش‌های اخیر در واشنگتن استفاده می‌کنند، حتی اگر این نرم‌افزار‌ها قبلاً مظنونان جنایی رنگین پوست را اشتباه شناسایی کرده باشند.

همچنین هنگامی که کارمندان پس از همه گیری COVID-19 به محل کار خود بازگردند، شرکت‌ها می‌توانند هزینه‌های بیشتری را صرف به کارگیری نرم‌افزار تشخیص چهره به عنوان ابزاری امنیتی برای شناسایی کارگران کنند و از این نرم‌افزار به عنوان یک روش ایمن برای ردیابی و نظارت بر کارمندان استفاده کنند.

 

نویسندگان در کسب و کارشان از هوش مصنوعی کمک می‌گیرند

شرکت OpenAI با نرم افزار برجسته GPT-3 خود که عملکرد بهتری نسبت به فناوری‌های قبلی در تولید متن قابل خواندن دارد، توجه جهان جستجو و تحقیق را جلب کرده است. این نرم‌افزار فقط یکی از سیستم‌های پردازش زبان طبیعی است که در نوشتن جملات منسجم و تحلیل اسناد وجود دارند.

هیچ علامتی وجود ندارد که پیشرفت هوش مصنوعی در حوزه پردازش زبان در حال کند شدن باشد. هرچند این سیستم‌های‌ نرم‌افزاری ممکن است در بسیاری از تفاوت‌های ظریف زبان انسانی متزلزل باشند، اما آن‌ها روز به روز در جمع‌بندی تحقیقات پیچیده و تشخیص الگوهای گفتاری بهتر خواهند شد.

 

5/5 - (1 امتیاز)
لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/vlcbd

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _

درخواست شما با موفقیت ارسال شد.

ضمن تشکر بابت ارسال پیام، در سریع‌ترین زمان ممکن کارشناسان شرکت عامراندیش درخواست شما را بررسی خواهند نمود.