آیا کامپیوترها می‌توانند کارهای انسان را انجام دهند؟

آیا هوش مصنوعی مشاغل ما را تصاحب می‌کند؟ آیا کامپیوترها می‌توانند کارهای انسان را انجام دهند؟ آیا هوش مصنوعی جایگزین انسان خواهد شد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگویم که هوش مصنوعی چه کارهای را می‌تواند به خوبی انجام دهد و در چه قسمت‌هایی نمی‌تواند به خوبی انسان از پس کارها بر بیایید.

1. کارهای یکنواخت و خسته کننده

زمانی که انسان‌ها در محیطی قرار می‌گیرند که مجبور به انجام کارهای تکراری و کسل کننده‌ای باشند، بهره‌وریشان به شدت پایین خواهد آمد. هوش مصنوعی بهترین جایگزین برای انجام کارهای تکراری و حوصله‌سر بر هستند تا کارمندان بر روی کارهای که نیاز به خلاقیت و برقراری ارتباط اجتماعی دارد تمرکز کند و رضایت شغلی آن‌ها افزایش یابد. البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که هزینه استفاده از هوش مصنوعی برای انجام کارها در بلند مدت بسیار کمتر از استخدام چندین کارمند برای انجام کارهای تکراری است.

حذف کارهای تکراری توسط هوش مصنوعی

تمامی محصولات هوش مصنوعی شرکت عامراندیش با تمرکز بر روی این هدف توسعه یافته‌اند:

  1. باتاوا: چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی برای پاسخ به سولات پرتکرار مشتریان
  2. هوشتل: سامانه نظارت و پاسخ تماس‌های ورودی و خروجی مرکز تماس
  3. فارس‌آوا: سرویس تبدیل فایل‌های صوتی و ویدئویی به متن

برای استفاده از محصولات هوش مصنوعی عامراندیش با ما تماس (22847693-021) بگیرید یا فرم تماس با ما را تکمیل کنید.

2. هوش مصنوعی در ریاضیات

فعالیت‌های ریاضی به طور معمول مبتنی بر مشاهده مثال‌ها و ارتباط بین الگوهای عددی و هندسی است. که نیازمند خلاقیت و محاسبات است. کامپیوترها همیشه در زمینه انجام محاسبات به انسان‌ها کمک کرده است. همچنین از نظر تئوری هوش مصنوعی می‌تواند مسلئه‌های ریاضی که علاوه بر محاسبات نیاز به خلاقیت نیز دارند را حل کند یا به یافتن ارتباطاتی که کشف آن‌ها برای ذهن ما آسان نیست کمک کند.

3. تحلیل تکنیکال و پیش بینی معاملات

کارهایی که کامپیوترها قادر به انجام آن هستند

بسیار از افراد و شرکت‌ها طی سال‌های گذشته به بازار بورس ایران، فارکس و ارزهای دیجیتال (کریپتوکارنسی) وارد شدند. در این بازار‌ها می‌توان به کمک هنر چارت خوانی یا تحلیل تکنیکال در کوتاه مدت به سود خوبی دست پیدا کرد. از طرفی تحلیل همزمان تمامی سهم‌ها توسط یک یا حتی چندین نفر کاری سخت و غیر ممکن است. در این زمان است که که تکنولوژی به کمک سرمایه گذارن می‌آید و آن‌ها می‌توانند به کمک الگوریتم‌های هوش مصنوعی اقدام به ترید کنند و ریسک سرمایه‌گذاری کاهش دهند.

در مقاله‌ای دیگر به موضوع “ربات تریدر چیست؟” پرداخته‌ایم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ربات تریدر به این مقاله مراجعه کنید.

4. پردازش موازی

با افزایش تعداد کاربران و داده‌های کسب و کار‌ها در سال‌های اخیر موجب بهره‌گیری از هوش مصنوعی با هدف افزایش کارایی و کاهش زمان پاسخگویی شده است. در برنامه نویسی موازی قسمت‌هایی از یک برنامه که قابلیت اجرای همزمان (به انگلیسی: Parallel) را دارند به چند زیربرنامه تقسیم می‌شود تا به صورت همزمان بر روی چند پردازنده واقعی یا مجازی اجرا شوند.

تفاوت پردازش موازی و پردازش سری
تفاوت پردازش موازی و سری

کاربرد پردازش موازی

  1. برای پیش‌بینی وضعیت آب و هوایی با استفاده از مدل‌های کامپیوتری
  2. بهینه‌سازی مدل‌های اقتصادی با پیاده سازی الگوریتم‌های موازی
  3. پردازش موازی در هوش مصنوعی و اتوماسیون کاربرد زیادی دارد (1. پردازش صدا 2. پردازش تصویر 3.تشخیص الگو 4. سیستم‌های خبره)
  4. در نرم افزار‌های پزشکی جهت بازسازی تصویر MRI برای تشخیص مهره‌ها

نتیجه گیری

کامپیوتر‌ها در بسیار از کارها نقاط قوت بیشتری نسبت به انسان‌ها دارند در کارهای تکراری، بدون چالش و بیگ دیتا‌ها می‌تواند جای انسان‌ها را بگیرند ولی در کارهای که نیاز به مهارت برقراری تعاملات اجتماعی، خلاقیت، همدلی یا تصمیم‌های که دارای ریسک باشد، نمی‌توانند جایگزین انسان‌ها شوند.

5/5 - (1 امتیاز)
لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/OMVZR

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _

اخبار هوش مصنوعی

هوش مصنوعی و توسعه باتری به سمت  اُوردرایو

  روند بهبود باتری‌ها به دلیل کندی فرآیند آزمایش باتری‌ها همیشه با مشکل روبرو بوده است.  یادگیری ماشین امروز به این روند سرعت بخشیده است.