پیاده سازی استراتژی‌های جدید هوش مصنوعی ترکیه

استراتژی‌های جدید هوش مصنوعی ترکیه رونمایی شد

وزیر صنعت و فناوری ترکیه در 15 اکتبر 2020 چنین اعلام کرد که:”ترکیه به زودی استراتژی ملی هوش مصنوعی (AI) خود را که با تلاش مشترک نهادهای دولتی، خصوصی و دانشگاهی تهیه شده را منتشر خواهد کرد.

استراتژی‌های جدید هوش مصنوعی ترکیه

مصطفی وارانک (Mustafa Varank) در کنفرانس ترکیه-مجارستان درباره هوش مصنوعی (AI) و این فناوری پیشرفته چنین گفت: “ما به عنوان ترکیه، تمام تلاش خود را معطوف می‌داریم تا طرح‌های نوآورانه جهانی را در زمینه توسعه هوش مصنوعی انجام داریم.”

وی همچنین چنین افزود که:”مسئولیت اصلی سیاست‌گذاران طراحی یک سیاست جامع هوش مصنوعی (AI)  است که موجب ارتقا رفاه اجتماعی، ارزش‌های انسانی و یک چارچوب قانونی منصفانه شود.”

وی ادامه سخنان خود را اینگونه ادامه داد که: ” استراتژی‌های جدید هوش مصنوعی ترکیه بر مهمترین جنبه‌های سیاست‌های هوش مصنوعی (AI) مانند رشد استعدادها، تحقیقات علمی، اخلاق و زیرساخت‌های دیجیتال تاكید ویژه دارد.”

دولت ترکیه در حال ساخت موسسه ملی هوش مصنوعی است و وارانك تأكید كرد كه از ابتدا پژوهشگران، شركت‌های خصوصی، كارآفرینان و موسسات دولتی با رویكرد مبتنی بر همكاری برای این منظور گرد هم جمع شده‌‍اند.

وی خاطرنشان کرد ترکیه از نظر تعداد نشریات در زمینه هوش مصنوعی (AI)، رتبه شانزدهم جهان را دارد و اعلام داشت که TUBITAK، موسسه ملی تحقیقات ترکیه، در 10 سال گذشته نزدیک به 2000 پروژه در زمینه هوش مصنوعی به انجام رسانده است. از جمله مهم‌ترین عناوین این پروژه‌ها می‌توان به  یادگیری عمیق، یادگیری ماشین، سیستم‌های پشتیبانی تصمیم‌گیری، تجارت الکترونیکی و داده‌های بزرگ اشاره داشت که این موسسه توانسته به خوبی از پس آن برآید.

وارانك گفت كه  استراتژی‌های جدید هوش مصنوعی ترکیه و مجارستان رویكردهای مشابهی با یکدیگر دارد وی همچنین خاطر نشان كرد که: “هر دو كشور می‌توانند با همکاری یکدیگر، از كل زنجیره ارزش هوش مصنوعی از تولید داده گرفته تا تولید محصولات را به صورت مشترک پشتیبانی كنند.”

 

 

 

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/Yu8rS

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _

تبدیل گفتار به نوشتار انگلیسی
مقالات

 تحصیل در رشته هوش مصنوعی

یکی از تمایلات بشر و نیازهایی که به دنبال پیشرفت‌های تکنولوژی و علمی پیش آمده است، هوشمند سازی است. به دنبال این نیاز از دهه

درخواست شما با موفقیت ارسال شد.

ضمن تشکر بابت ارسال پیام، در سریع‌ترین زمان ممکن کارشناسان شرکت عامراندیش درخواست شما را بررسی خواهند نمود.