تبدیل گفتار به نوشتار آفلاین به کمک پنل فارس آوا

تبدیل گفتار به نوشتار آفلاین به کمک پنل فارس آوا

تبدیل گفتار به نوشتار آفلاین به کمک پنل فارس آوا

امروزه که تمام کسب و کارها، اعم از فروشگاه‌های خرده فروشی کوچک تا کسب و کارهای بزرگ اینترنتی، از کامپیوتر و تایپ استفاده می‌کنند تایپ صوتی یکی از نیازهای آن‌ها می‌باشد. اگر کسب و کار شما به گونه‌ای است که به تبدیل گفتار به نوشتار آنلاین نیاز دارید، ما در این مقاله قصد داریم یک محصول کاربردی برای تبدیل گفتار به نوشتار با دقت و سرعت زیاد و ویژگی‌های منحصر بفرد، به شما معرفی نماییم. در ادامه با ما همراه باشید.

تبدیل گفتار به نوشتار چیست؟

تبدیل گفتار به نوشتار یکی از کاربردهای فناوری شناخت گفتار یا speech recognition است که مبتنی بر هوش مصنوعی می‌باشد. به کمک این فناوری کاربر می‌تواند محتوای یک گفت‌و‌گوی شفاهی را به صورت اتوماتیک به متن قابل ویرایش تبدیل کند. علاوه بر آن این فناوری قادر است هر نوع فایل صوتی را دریافت نماید و محتوای آن را به صورت فایل متنی قابل ویرایش به کاربر بدهد. به طور کلی فناوری تبدیل گفتار به نوشتار به نوعی بین رشته‌های زبان‌شناسی و رایانه می‌باشد و از علوم کامپیوتر، زبان شناسی و الکترونیک برای درک گفتار و تبدیل آن به متن استفاده می‌کند.

گفتار به نوشتار آفلاین

نرم افزارهای تبدیل گفتار به نوشتار به این شکل عمل می‌کنند که پس از گرفتن صوت ابتدا ویژگی‌های مشخصی را از گفتار استخراج می‌کنند و سپس به کمک مدل‌های آموزش داده شده ویژگی‌های استخراج شده را به دنباله‌ای از واج‌های احتمالی تبدیل کرده و به کمک مدل زبانی این واج‌ها را به رشته‌ای متنی تبدیل می‌کند.

محصول فارس آوا چیست؟

در سال‌های اخیر که هوش مصنوعی به زندگی روزمره افراد پا گذاشت و انسان‌ها روز به روز بیشتر از این فناوری به صورت پیدا و پنهان استفاده می‌کنند، متخصصان هوش مصنوعی و شرکت‌های داخلی هم به این حوزه ورود کردند تا از این قافله عقب نمانند. در این میان به دلیل نیاز به نرم افزاری تخصصی برای تبدیل هوشمند گفتار به نوشتار در زبان فارسی، به دلیل پیچیدگی‌ها و تفاوت زیاد بین گفتار و نوشتار در آن، به سراغ ساخت نرم افزار تایپ صوتی فارسی رفتند.

همان طور که اشاره شد در زبان فارسی تفاوت بین گفتار و نوشتار تا حدودی زیاد است. از طرفی دیگر برخی اصطلاحات و عباراتی در گفتار زبان فارسی وجود دارد که در نوشتار آن به کار نمی‌رود. از طرف دیگر این زبان با گستره‌ی عظیمی که دارد، گویش‌ها و لهجه‌های متفاوتی را شامل می‌شود که یک نرم افزار تایپ صوتی با کیفیت در زبان فارسی باید همه‌ی آن‌ها را متوجه شود.

محصول فارس آوا محصول شرکت عامر اندیش است که همان طور که از نام آن پیداست عملیات تایپ صوتی فارسی و تبدیل گفتار به نوشتار را در زبان فارسی انجام می‌دهد. فارس آوا امکان ارتباط کلامی انسان با کامپیوتر و یا موبایل را فراهم می کند. این نرم افزار با تکیه بر دانش متخصصان هوش مصنوعی ایرانی و با بهره گیری از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا تولید شده است و به دلیل جمع آوری بزرگ ترین دیتاست موجود در زبان فارسی و تمرکز ویژه روی این زبان، ضمن بهره مندی از تنوع گفتاری بسیار وسیع موفق شده است تا در رقابت با شرکت های بزرگی چون گوگل دارای ضریب دقت بالایی باشد.

چرا باید از تبدیل گفتار به نوشتار آفلاین فارس آوا استفاده کنیم؟

شاید به جرات بتوان گفت محصول فارس آوا یکی از محصولات با کیفیت موجود در بازار حال حاضر ایران می‌باشد. فارس آوا با تمرکز بر روی زبان فارسی عملیات تبدیل گفتار به نوشتار را با دقت و صحت زیادی انجام می‌دهد. فارس آوا می‌تواند لهجه‌ها و گویش‌های مختلف موجود در زبان فارسی را به خوبی متوجه شود و همان را به متن تبدیل کند. محصول فارس آوا علاوه بر تبدیل گفتار به متن فارسی دارای محصولات جانبی دیگری نیز می‌باشد که عملیات تبدیل متن به گفتار و یافتن کلمات کلیدی را نیز انجام می‌دهد. در ادامه به تعدادی از مزایای محصول فارس آوا که می‌تواند کسب و کارها را متحول کند، اشاره شده است.

گفتار به نوشتار آفلاین

سرعت بالا

یکی از مزیت‌های چشمگیری که استفاده از فارس آوا می‌تواند برای کسب و کارها به دنبال داشته باشد، سرعت بالا است. کسب و کارهایی که از فارس آوا استفاده می‌کنند می‌توانند از سرعت بیشتری نسبت به زمانی که به صورت دستی تایپ می‌کردند برخوردار باشند. به طور کلی استفاده از نرم افزارهای تبدیل گفتار به نوشتار می‌تواند سرعت تایپ را تا ۴ برابر زمانی که تایپ توسط انسان انجام می‌شود بالا ببرند.

دقت و صحت

فارس آوا دارای دقت و صحت در تشخیص کلمات است. استفاده از فارس آوا باعث کاهش میزان اشتباه تایپی نسبت به زمانی که تایپ توسط انسان انجام می‌شود، خواهد شد. علاوه بر کاهش تعداد خطاهای انسانی خود محصول فارس آوا نیز از دقت بالایی برای تبدیل گفتار به نوشتار برخوردار است.

قابلیت نصب لوکال

یک مزیت بسیار کاربردی محصول فارس آوا قابلیت نصب به صورت لوکال می‌باشد. این قابلیت برای کسب و کارهایی که به محصول تبدیل گفتار به نوشتار نیاز دارند اما نمی‌خواهند تا داده‌هایشان به سرورهای خارج از سازمان برای پردازش فرستاده شود، بسیار کاربردی است.

قابلیت تبدیل گفتار به نوشتار به صورت آفلاین

یکی از مزیت‌های چشمگیر دیگر فارس آوا قابلیت تبدیل گفتار به نوشتار به صورت آفلاین می‌باشد. کسب و کارهایی که محصول فارس آوا را به صورت لوکال بر روی سرورها خود نصب نموده‌اند می‌توانند از تمام گزینه‌های موجود در داشبورد این محصول به صورت رایگان برخوردار شوند. این قابلیت هر کسب و کار را بی نیاز نسبت اینترنت و … خواهد نمود و علاوه بر کارآیی در هزینه‌ها نیز کاهش چشمگیری ایجاد خواهد نمود.

داشبورد کاربردی و رابط کاربری ساده

داشبورد کاربردی محصول فارس آوا به همراه رابط کاربری ساده آن یکی از مزایای منحصر به فرد این محصول می‌باشد. این داشبورد به گونه‌ای طراحی شده است که تمام نیازهای کاربران را در دسترس آن‌ها قرار می‌دهند و در عین کاربردی بودن، کار کردن با آن بسیار ساده است به طوری که افرادی که آشنایی چندانی با آن ندارند و از قبل آموزشی بخصوصی برای کار کردن با این داشبورد ندیده‌اند می‌توانند به خوبی با آن کار کنند.

قابلیت دریافت انواع فرمت‌های صوتی

یکی از مزایای دیگر فارس آوا که در مواقع ضروری بسیار کاربردی است، قابلیت دریافت فایل‌های صوتی با انواع فرمت‌های مختلف است. این محصول قادر است تمامی فایل‌های صوتی را دریافت نماید و پس از پردازش بر روی فایل، آن را به متن تبدیل کرده و به کاربر تحویل دهد.

پنل گفتار به نوشتار فارس آوا چگونه کار می‌کند؟

برای کسانی که می‌خواهند با نحوه کارکرد پنل فارس آوا آشنا شوند در ادامه به معرفی این پنل می‌پردازیم:

  1. ورود به محیط پنل: قبل از هر فعالیتی، باید با استفاده از نام کاربری و رمز خود وارد داشبورد محصول فارس آوا شوید. لذا پس از مواجهه با صفحه زیر اطلاعات خواسته شده را به درستی و با دقت وارد نمایید.گفتار به نوشتار آفلاین
  2. منوی داشبورد: پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز شما داشبورد محصول فارس آوا وارد می‌شوید که به کمک منوی آن می‌توانید به بخش‌های مختلفی که نیاز دارید هدایت شوید. علاوه بر آن اطلاعات کلی فعالیت‌های سابق شما در این پنل، همانند تعداد کل فایل‌هایی که آپلود کرده‌اید و یا زمان مصرف شده و تعداد فایل‌های موفق و یا ناموفق و سایر توضیحات، نمایش داده می‌شود.گفتار به نوشتار آفلاین
  3. ارسال فایل: برای اینکه یک فایل صوتی را برای تبدیل گفتار به نوشتار در داخل پنل آپلود نمایید، به منوی ارسال فایل مراجعه کنید. در این منو می‌توانید به کمک دکمه choose file، فایل مورد نظر را از روی سیستم خود بر روی پنل فارس آوا بارگزاری نمایید.گفتار به نوشتار آفلاین

در نظر داشته باشید در صورتی که نیاز دارید چند فایل صوتی را به صورت گروهی بارگزاری کنید از منوی ارسال گروهی استفاده نمایید. برای این بخش نیز نکات قبلی را در نظر بگیرید.گفتار به نوشتار آفلاین

  1. منوی فایل‌ها: به کمک این منو می‌توانید فایل‌های بارگزاری شده را مدیریت نمایید. همچنین می‌توانید به اطلاعاتی مانند آخرین بروزرسانی، تعداد فایل‌های آپلود شده، نام فایل و خلاصه متن فایل و… دسترسی خواهید داشت. می‌توانید در قسمت آخرین بروزرسانی روی دایره ی قرمز رنگ کلیک کرده و اطلاعات فایل‌های صوتی آپلود شده مانند اندازه فایل و زمان فایل و زمان محاسبه فایل را مشاهده نمایید .گفتار به نوشتار آفلاین
  2. منوی ضبط گفتار: در این قسمت می توانید با کلیک کردن بر روی آیکون میکروفن صدای خود را ضبط کنید و مستقیما به سرور ارسال کنید. همانطور که از نام آن پیداست می‌توانید از طریق این منو تایپ صوتی در آن واحد داشته باشید.گفتار به نوشتار آفلاین
  3. از طریق منوهای دیگری که در پنل وجود دارند نیز می‌توانید عملیاتی مانند تست اندازه‌گیری سرعت، ارسال پیام به مدیر و یا مشاهده لیست پیام و تنظیمات شخصی پنل را انجام دهید.

همانطور که مشاهده کردید محصول فارس آوا برای تبدیل گفتار به نوشتار آفلاین بسیار کاربردی می‌باشد. در صورتی که می‌خواهید دموی رایگان این محصول را داشته باشید به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و فرم درخواست دمو را برای ما پر نموده و ارسال کنید.

فارس‌آوا، نرم افزار تبدیل گفتار به متن در زبان فارسی است که امکان ارتباط کلامی انسان با کامپیوتر و یا موبایل را فراهم می‌کند. این نرم افزار با تکیه بر دانش متخصصان هوش مصنوعی ایرانی و با بهره‌گیری از آخرین تکنولوژیهای روز دنیا تولید شده است و به دلیل جمع‌آوری بزرگ‌ترین دیتاست موجود در زبان فارسی و تمرکز ویژه روی این زبان، ضمن بهره‌مندی از تنوع گفتاری بسیار وسیع موفق شده است تا در رقابت با شرکت‌های بزرگی چون گوگل دارای ضریب دقت بالایی باشد. فارس‌آوا دارای دو محصول جانبی به نام‌های تبدیل متن به گفتار (TTS) و استخراج کلمات کلیدی(KWS) نیز می‌باشد.

این سرویس قادر است تا متن های داده‌شده را دریافت و پس از دریافت، آن را به شکل صوت تبدیل به گفتار نماید. در جدید ترین نسخه این موتور، نوع گفتار پخش‌شده بسیار نزدیک به گفتار یک انسان واقعی می‌باشد.

Keyword spotting قادر است تا فایل‌های صوتی را با دقت بیشتری(۲۰%) نسبت به تبدیل گفتار به متن، فهمیده و کلمات کلیدی در یک فایل را تشخیص داده و آن ها را استخراج کند. زمانی که برای تحلیل و تشخیص موارد مهم احتیاج به این است تا بتوان بدون گوش‌کردن کامل فایل صوتی متوجه شد که یک کلمه خاص مثل نام یک محصول در آن استفاده شده است یا خیر، سرویس KWS قادر است تا حتی زمان استفاده از آن کلید واژه را به تفکیک مشخص نماید.

• تبدیل گفتار به متن فارسی با دقت و سرعت بالا • بهره‌مندی از آخرین تکنولوژیهای یادگیری عمیق • تبدیل گفتار به متن بصورت همزمان (Real-Time) • تشخیص گفتار و صوت در محیط‌های نویزی • پشتیبانی از انواع لهجه‌ها و گویش‌ها • قابلیت تبدیل گفتار محاوره‌ای به متن • پشتیبانی از انواع فرمتهای صوتی و ویدیویی • تبدیل گفتار انگلیسی به متن انگلیسی • غیر وابسته به گوینده و عدم نیاز به آموزش برای هر فرد • توسعه و تولید بصورت کاملاً بومی در داخل کشور • ارائه API و SDK تبدیل گفتار به متن در قالب وب‌سرویس • ارائه پنل تحت وب برای بارگزاری فایلها جهت پردازش • قابل نصب روی سرور مشتری و عدم نیاز اتصال به اینترنت • بهره‌مندی از دایره واژگان (فرهنگ لغت) بسیار وسیع

• امکان استفاده در تمامی سیستم‌های عامل (Android, IOS, Mac, Windows, Linux) • امکان استفاده برای تمامی برنامه‌های تحت موبایل (تمامی پلتفرمها) • امکان استفاده در برنامه‌هایی از قبیل دستیارهای شخصی هوشمند در موبایل • امکان استفاده‌های عمومی از قبیل : تایپ گفتاری و اجرای دستورات صوتی • امکان سفارشی‌سازی برای تشخیص دستورات خاص صوتی • امکان سفارشی‌سازی برای کاربردهای خاص و افزایش دقت • پردازش داده‌های حجیم گفتاری

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/8sA03

به این مطلب امتیاز دهید

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

نظرات شما

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

بینایار

درک هوشمند ویدیو و تصویر

_ مطالب مرتبط _