دستیار هوشمند مجازی چیست؟

دستیار هوشمند مجازی چیست؟

یک دستیار هوشمند مجازی، که به آن دستیار هوشمند یا دستیار دیجیتالی نیز گفته می‌شود، یک نرم افزار است که قابلیت فهم گفتار طبیعی را دارد و می‌تواند دستورهای صوتی را دریافت نماید و یکسری وظایف را برای کاربر انجام دهد. این وظایف، سابقا توسط یک دستیار شخصی و یا منشی انجام می‌گرفتند. برای مثال دیکته کردن یک متن، خواندن پیامک یا ایمیل‌ها، جستوجوی شماره تلفن، برنامه ریزی، برقراری تماس یا یادآوری یک قرار ملاقات مهم به کاربر.

امروزه معروف‌ترین دستیارهای هوشمند مجازی شامل الکسای آمازون، سیری اپل، دستیار گوگل و کورتانا مایکروسافت می‌باشند. کورتانا دستیار مجازی است که در گوشی‌های ویندوزی ۸.۱ به بالا و ویندوز ۱۰ موجود می‌باشد.

انواع دستیارهای هوشمند مجازی

عبارت دستیار هوشمند بر روی مفهوم دستیار مجازی یا دستیار مجازی شخصی متمرکز است. البته برخی اوقات عبارت دستیار مجازی برای توصیف منشی‌ها و یا دستیارهای شخصی دورکاری نیز گفته می‌شود که یک عامل انسانی است که برای رئیس به صورت دورکار، کارهای برنامه ریزی و … را انجام می‌دهد.

یک نوع دیگری از دستیارهای مجازی نیز وجود دارد که به نوعی در تضاد با این مفهوم هستند. این نوع دستیارهای مجازی مشاوران هوشمندی هستند که با کمک هوش مصنوعی به مصرف کنندگان مشاوره می‌دهند. این مشاوران هوشمند حول یک موضوع بخصوص و با محوریت آن به مصرف کنندگان مشاوره می‌دهد. همانند چت بات‌های هوشمندی که بر روی وبسایت‌های فروشگاهی از آن‌ها استفاده می‌شوند. به طور کلی این نوع دستیارها موضوع محور هستند و دستیارهای مجازی همچون سیری وظیفه محور.

ابزار و فناوری دستیارهای هوشمند

دستیارهای مجازی معمولا نرم افزارهای مبتنی بر فضای ابری هستند که معمولا نیاز به اتصال اینرتنت دارند. برای مثال هر سه دستیار هوشمند معروف سیری آمازون، کورتانا مایکروسافت و دستیار گوگل که بر روی دستگاه‌های مختلفی در دسترس هستند، برای استفاده از هر کدام از این دستیارهای مجازی برای کار کردن به اتصال اینترنت نیاز دارند.

در سال‌های اخیر دستگاه‌هایی تولید شده‌اند که به طور اختصاصی به این نرم افزارهای دستیار مجازی اختصاص داده شده‌اند. دستگاه‌های معروف این چنینی که در حال حاضر در بازار موجود هستند به شرکت‌های بزرگی مانند آمازون، گوگل و مایکروسافت تعلق دارند. برای استفاده و فعال کردن هر کدام از این دستیارها کاربران می‌توانند اسم آن‌ها را صدا کنند و در ادامه کاری را که قرار است دستیار هوشمند برای آن‌ها انجام دهد را به صورت یک دستیار صوتی اعلام می‌کنند.

فناوری‌هایی که به این دستیارهای هوشمند قدرت می‌دهند بر پایه حجم وسیعی از داده هستند. که این داده‌ها به کمک پلتفرم‌های هوش مصنوعی این دستیارها می‌آید. در این دستیارهای هوشمند از تکنولوژِ‌های مبتنی بر هوش مصنوعی دیگری همانند یادگیری ماشین، پردازش گفتار طبیعی و شناسایی گفتار برخوردار هستند. زمانی که کاربر با این دستیارها به تعامل می‌پردازد، هوش مصنوعی از الگوریتم‌هایی پیچیده استفاده می‌کند تا از داده‌ها یاد بگیرد و بتواند در آینده در تشخیص نیاز کاربر بهتر عمل کند.

توانایی‌های دستیارهای هوشمند

در حال حاضر دستیارهای هوشمند معمولا کارهای ساده‌ای را برای کاربرانشان انجام می‌دهند، برای مثال اضافه کردن لیست وظایف به تقویم، جستوجوی اینترنت در مورد یک موضوع خاص، کنترل دستگاه‌های مختلف یک خانه‌ی هوشمند مانند لامپ‌ها و دوربین‌ها و وسائل گرمایشی و … . همچنین کاربران از این دستیارهای مجازی برای دریافت تماس‌های تلفنی، پیام‌های متنی، مسیریابی هنگام رانندگی و جستجوی اخبار و وضعیت آب و هوا و … نیز استفاده می‌کنند.

نگرانی‌هایی که در رابطه با دستیارهای هوشمند مجازی وجود دارند

برخی از افرادی که از دستیارهای مجازی استفاده می‌کنند نسبت به برخی مسائل امنیتی و حریم خصوصی ابراز نگرانی کرده‌اند. برای مثال دستگاه‌هایی همانند الکسای آمازون و گوگل هوم چون به مقدار زیادی از داده‌های شخصی برای پاسخگویی و همواره برای اینکه هنگام نیاز کاربر بتوانند کار کنند در حال شنیدن هستند. فارغ از این‌ها، دستیارهای هوشمند این داده‌ها را حفظ و نگهداری می‌کنند تا از آن‌ها برای آموزش استفاده کنند.

کاربرد چت بات در صنعت گردشگری

به عنوان مثال دستیار کورتانا از داده‌های موجود بر روی دستگاه کاربر برای کارایی بهتر استفاده می‌کند. برای مثال این دستیار شخصی به ایمیل‌ها و سایر راه‌های ارتباطی کاربران و مخاطبان و موقعیت جغرافیایی و تاریخچه جستجوی اینترنت و سایر داده‌های دیگر کاربر دسترسی دارد. همین مسئله باعث می‌شود تا کاربران نگران به اشتراک گذاشتن داده‌های شخصی باشند و در مورد استفاده از این دستیارهای هوشمند نگرانی‌هایی داشته باشند.

سازندگان دستیارهای هوشمند باید از سیاست‌های حفظ حریم خصوصی پیروی کنند. این به آن معنی است که این شرکت‌ها باید نحوه استفاده از این اطلاعات را به کاربران بگویند. در اکثر اوقات هیچ کدام از این کمپانی‌ها اطلاعات کاربران را بدون خواست آن‌ها منتشر نخواهند کرد.

آینده دستیارهای هوشمند

دستیارهای هوشمند به سرعت در حال پیشرفت هستند تا کارآیی و ارزش بیشتری را برای کاربران به ارمغان بیاورند. با پیشرفت فناوری‌هایی مانند شناسایی گفتار و فهم گفتار طبیعی و همچنین شناخت صدا و… این دستیارها نیز می‌توانند کارهای مهم‌تر و بیشتری را برای کاربرانشان انجام دهند. دستیار هوشمند آینده از فناوری‌های پیشرفته محاسباتی برخوردار هستند که به این ترتیب می‌توانند درخواست‌ها چند مرحله‌ای و کارهای پیچیده‌تری را برای کاربرش انجام دهند.

 

برای مطالعه مطالب بیشتر در زمینه هوش مصنوعی می‌توانید به بلاگ عامر اندیش مراجعه کنید.

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/ITyxu

به این مطلب امتیاز دهید

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

نظرات شما

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

بینایار

درک هوشمند ویدیو و تصویر

_ مطالب مرتبط _