معرفی نرم افزار فارس آوا برای تبدیل گفتار به نوشتار انگلیسی
۱۳۹۹-۰۱-۳۱ 0

معرفی نرم افزار فارس آوا برای تبدیل گفتار به نوشتار انگلیسی

تبدیل گفتار به نوشتار امروزه تبدیل به یکی از سرویس‌ها و برنامه‌های مورد نیاز همه شده است. این سرویس به خصوص برای افرادی که دائما نیاز به تایپ کردن مطالب دارند، همانند منشی‌ها، نویسندگان و یا دانشجویان، بسیار کاربردی است. استفاده از یک نرم افزار برای تبدیل گفتار به نوشتار انگلیسی نیز برای کسانی که نیاز به تایپ در زبان انگلیسی دارند بسیار کاربردی است. ما امروز در این مقاله قصد داریم که محصول فارس آوا، که یک سرویس تایپ گفتار به نوشتار در زبان‌های فارسی و انگلیسی می‌باشد، را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

تبدیل گفتار به نوشتار انگلیسی

منظور از تبدیل گفتار به نوشتار، تبدیل هر نوع فایل صوتی به فایل متنی به کمک فناوری تبدیل گفتار به نوشتار می‌باشد. فناوری تبدیل گفتار به نوشتار در حقیقت فناوری شناخت زبان بر پایه هوش مصنوعی است که می تواند گفت و گوی شفاهی را به صورت اتوماتیک به نوشتار تبدیل کند. فناوری تبدیل گفتار به نوشتار قادر است تا هر نوع محتوای صوتی را به نوشته تبدیل کند. گفتار به نوشتار در حقیقت به نوعی فناوری بین رشته ای زبان شناسی-رایانه می باشد و از دل علوم زبان شناسی، کامپیوتر و الکترونیک پدید آمده است.

تبدیل گفتار به نوشتار انگلیسی هم همان تبدیل صوت به متن قابل ویرایش است که هر دو در زبان انگلیسی می‌باشند. برای تبدیل گفتار به نوشتار در زبان انگلیسی، لازم است به سیستم هوش مصنوعی آموزش‌های لازم برای تشخیص و شناسایی گفتار در زبان انگلیسی داده شود تا سیستم بتواند یک محتوای یک مکالمه انگلیسی را متوجه شده و آن را به متن تبدیل کند.

کاربردهای تایپ صوتی برای کامپیوتر

 

فارس آوا چیست؟

نرم افزار فارس آوا یک نرم افزار با کیفیت برای تبدیل گفتار به نوشتار است. نرم افزار فارس آوا کاملا بومی و ساخت ایران می‌باشد و بر دانش متخصصان هوش مصنوعی کشور تکیه دارد و دارای دیتابیس وسیع 10 هزار ساعته می‌باشد. این نرم افزار بر روی دسکتاپ و گوشی هوشمند در دسترس است و به زودی نسخه‌ی مخصوص مشاغل خاص همانند وکلا و … آن نیز به بازار عرضه خواهد شد. این محصول از دقت و سرعت بالا در تبدیل گفتار به متن و تایپ صوتی برخوردار است و همچنین قابلیت بارگزاری انواع فایل‌های صوتی و تصویری را به کاربر می‌دهد.

نرم افزار فارس آوا محصول شرکت عامر اندیش است که عملیات تایپ صوتی فارسی و تبدیل گفتار به نوشتار را در زبان فارسی و انگلیسی انجام می‌دهد. فارس آوا امکان ارتباط کلامی انسان با کامپیوتر و یا موبایل را فراهم می کند. این نرم افزار با بهره گیری از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا تولید شده است. افرادی که به یک نرم افزار با کیفیت برای تبدیل گفتار به نوشتار در زبان فارسی یا انگلیسی نیاز دارند می‌توانند از محصول فارس آوا کمک بگیرند.

 

کاربردهای مهم فارس آوا برای تبدیل گفتار به نوشتار در زبان انگلیسی عبارت است از:

 • امکان استفاده در تمامی سیستم های عامل (Android, IOS, Mac, Windows, Linux)
 • امکان استفاده برای تمامی برنامه های تحت موبایل (تمامی پلتفرم‌ها)
 • امکان استفاده در برنامه هایی از قبیل دستیارهای شخصی هوشمند در موبایل
 • امکان استفاده های عمومی از قبیل : تایپ گفتاری و اجرای دستورات صوتی
 • امکان سفارشی سازی برای تشخیص دستورات خاص صوتی
 • امکان سفارشی سازی برای کاربردهای خاص و افزایش دقت
 • پردازش داده های حجیم گفتاری

تبدیل گفتار به نوشتار فارس آوا بر روی زبان انگلیسی دارای قابلیت‌های زیر است:

 • تبدیل گفتار به متن فارسی با دقت و سرعت بالا
 • بهره مندی از آخرین تکنولوژی‌های یادگیری عمیق
 • تبدیل گفتار به متن بصورت همزمان (Real-Time)
 • تشخیص گفتار و صوت در محیط های نویزی
 • پشتیبانی از انواع فرمتهای صوتی و ویدیویی
 • تبدیل گفتار انگلیسی به متن انگلیسی
 • غیر وابسته به گوینده و عدم نیاز به آموزش برای هر فرد
 • ارائه API و SDK تبدیل گفتار به متن در قالب وب سرویس
 • ارائه پنل تحت وب برای آپلود کردن فایلها جهت پردازش
 • قابل نصب روی سرور مشتری و عدم نیاز اتصال به اینترنت
 • بهره مندی از دایره واژگان (فرهنگ لغت) بسیار وسیع

فارس آوا چه مزیت‌هایی دارد؟

استفاده از نرم افزار تبدیل گفتار به نوشتار فارس آوا قابلیت‌های متنوعی را به کاربر می‌دهد اما مهم‌ترین این قابلیت‌ها همان بی نیاز شدن از تایپ کردن می‌باشد. به کمک نرم افزار تبدیل گفتار به متن دیگر لازم نیست زمان‌های طولانی را پشت میز کامپیوتر بنشینید و کلمات را یکی یکی تایپ کنید بلکه تنها لازم است به کامپیوتر خود دیکته بگویید تا او به تایپ کردن بپردازد و در نهایت زمانی که متن تایپ شده را چک کردید غلط‌های تایپی در آن پیدا کنید. نرم افزار تبدیل گفتار به نوشتار فارس آوا در لحظه هر آنچه را که می‌شنود با دقت زیاد به متن قابل ویرایش تبدیل می‌کند. به طور کلی مزایایی که این نرم افزار می‌تواند به کاربر بدهد عبارتند از:

تبدیل گفتار به نوشتار در word

 

سرعت

اولین مزیتی که استفاده از فارس آوا برای تبدیل گفتار به نوشتار انگلیسی به همراه دارد سرعت می‌باشد. قدرت تایپ کلمات یک فرد عادی بین 38 تا 40 کلمه در دقیقه می‌باشد که این تعداد به صورت میانگین برابر است با 2400 کلمه در ساعت. اگر به جای روش‌های تایپ قدیمی از تایپ صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده شود این سرعت را می‌توان تا چیزی حدود 4 برابر افزایش داد. یعنی در هر دقیقه به صورت میانگین 150 کلمه.

دسترسی

نرم افزار فارس آوا دارای نسخه دیکتاپ، اندروید و وب می‌باشد و به کاربر این قابلیت را می‌دهد که از هر کجا بتواند به فارس آوا دسترسی داشته باشد و در هر لحظه بتواند تایپ صوتی و تبدیل گفتار به نوشتار در زبان انگلیسی و فارسی را انجام دهد.

دقت

قابلیت دیگری که استفاده از این نرم افزار به کاربر می‌دهد دقت بالا می‌باشد. یک تایپیست معمولی به صورت میانگین از هر 100 کلمه 8 کلمه را اشکال دارد. در صورتی که با استفاده از تبدیل گفتار به نوشتار فارس آوا میزان خطا تا حد زیادی کاهش میابد. زیرا به جای نوشتن کلمات با استفاده از کیبرد، کلمات مستقیما به سیستم هوش مصنوعی گفته شده و او نیز آن‌ها را به نوشته تبدیل کرده است.

تمرکز

قابلیت دیگر نیز تمرکز بالا است. با استفاده از نرم افزارهای تایپ صوتی، قطعا متوجه خواهید شد که تمرکز بیشتری درحین انجام کارتان دارید. این کار کمک می کند تا بر روی مسئله ای که در مورد آن صحبت می کنید متمرکز تر شوید و راحت تر آن چه در ذهنتان می گذرد را به نوشتار تبدیل کنید.

 

اگر به نرم افزار تبدیل گفتار به نوشتار انگلیسی نیاز دارید و یا می‌خواهید بیشتر با نرم افزار فارس آوا آشنا شوید به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و فرم درخواست دمو را برای ما ارسال نمایید.

نظر بدهید

چت بات

چت بات
گفتار به نوشتار
تشخیص چهره
اپراتور هوشمند