هوش مصنوعی کم‌مصرف و تحولات ورزشی در سال 2020

هوش مصنوعی کم‌مصرف و تحولات ورزشی در سال ۲۰۲۰

سال ۲۰۲۰ تحت تاثیر همه‌­گیری کرونا ویروس و تحولات ناشی از آن بود. از تحولات اجتماعی گرفته تا روش­‌های کاری جدید و بسیاری از تحولات دیگر در این سال پدید آمد. در این مطلب می­‌بینیم که چگونه هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۰ ورزش را نیز متحول کرده‌­است. محققان CWI به موفقیت‌­هایی در زمینه ریاضیات دست پیدا کردند که الگوریتم‌­های هوش مصنوعی را بسیار کم مصرف­‌تر از گذشته کرده است.

چگونه AI در سال ۲۰۲۰ ورزش را متحول کرد

یکی از تحولات اساسی که هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۰ در ورزش به وجود آورده است تجربیات جدید تماشای مسابقات ورزشی است. با وجود اینکه چند ماه پس از توقف کامل فعالیت‌­های ورزشی به دلیل شیوع کرونا، بازی‌­های ورزشی دوباره از سر گرفته شده بود اما باز هم تماشاگران اجازه ورود به ورزشگاه را نداشتند و این به معنی انجام بازی‌­های ورزشی در استادیوم­‌های خالی بود. HearMeCheer که یک استارت آپ ورزشی کانادایی است، برای اینکه احساس خالی بودن ورزشگاه را کم کند، یک برنامه VR مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه داد که “سر و صدای جمعیت” را از هواداران داخل خانه جمع می‌­کند و در طول بازی‌­های زنده ورزشی آن را در داخل ورزشگاه پخش می‌کند .

همچنین IBM Watson با استفاده از صدای جمع شده و بدست آمده از مسابقات تنیس قبلی، یک مدل هوش مصنوعی را آموزش داد. این مدل هنگام پخش بازی‌­های تنیس آزاد آمریکا از تلویزیون، صدای تشویق تماشاگران را پخش می‌­کند.

هوش مصنوعی با مصرف بهینه انرژی در هنگام قرنطینه

محققان Centrum Wiskunde Informatica یک الگوریتم یادگیری برای شبکه­‌های عصبی اسپایکی که از  مغز انسان الهام گرفته شده­، ایجاد کرده‌­اند. این کشف می‌­تواند الگوریتم­‌های هوش مصنوعی را هزار برابر کارآمدتر کند. نوع جدیدی از تراشه برای افزایش کارایی شبکه عصبی مورد نیاز است و بسیاری از شرکت‌­ها در تلاش هستند تا نمونه‌­های اولیه آن را تولید کنند. با کمک تیم محققان در CWI و پیشرفت‌­های جدید در ریاضیات، برنامه‌های هوش مصنوعی مانند تشخیص گفتار و اشاره و دسته بندی‌­های ECG اکنون توانایی دستیابی به کارآیی هزار برابر بیشتر از قبل را دارند.

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/cSkOP

به این مطلب امتیاز دهید

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

نظرات شما

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

بینایار

درک هوشمند ویدیو و تصویر

_ مطالب مرتبط _