Ok beeb، دستیار صوتی BBC است که لهجه‌های مختلف را با استفاده از فناوری پردازش صدا و هوش مصنوعی می‌آموزد

دستیار صوتی بیب (beeb) آخرین فناوری بی.بی.سی است که به منظور آزمایش بر روی رایانه‌های ویندوز برای پذیرندگان اولیه منتشر شده است. برای آنکه درباره این فناوری جالب بی.بی.سی بیشتر بدانید با عامر اندیش همراه باشید.

Ok beeb، دستیار صوتی بی.بی.سی برای لهجه‌های مختلف

این تکنولوژی پردازش صدا، که از فناوری مایکروسافت استفاده می‎کند، در مرحله بتا قرار دارد – دورانی که همه ویژگی‌ها در آن یا حضور نداشته و یا به درستی در کنار هم کار نمی‌کنند.

صدای دیجیتالی تلفیق شده آن مبتنی بر صدای یک بازیگر صدا و سیمای انگلستان است که دارای لهجه شمال انگلیس است. تیمی که پشت Beeb قرار دارند، به سختی در حال فعالیت‌اند تا مطمین شوند که این فناوری تمامی لهجه‌های مختلف را به درستی متوجه می‌شود.

زمانی که کاربر، ورژن بتا این فناوری را دانلود نماید، از آنان درباره لهجه‌شان سوال می‌شود، بنابراین می‌توان از صدای آنان برای آموزش این دستیار صوتی استفاده کرد. گرچه BBC به سختی این ادعا را رد کرده و اعلام داشته هیچ فایل ضبط شده‌ای نگاه‌داری نکرده است. تنها فایل‌های ظبط شده‌ای که نگاه‌داری کرده، چند فایل رونویس متنی ناشناس چند ثانیه‌ای پس از اعلام فرمان “OK Beeb” توسط کاربر است.

جواب‌های نسبتا جالب

ورژن بتا می‌تواند به رادیو bbc، موزیک، پادکست، اخبار و آب‌وهوا دسترسی داشته باشد و به برخی از پرسش‌ها برپایه برنامه‌های bbc پاسخ‌های منحصربه‌فردی دهد.

bbc اعلام کرده که ویژگی‌های جدید در “هفته‌ها و ماه‌های آتی” به این دستیار صوتی اضافه خواهد شد. چنین برنامه‌ای یک دید بلند پروازانه برای BEEB بود ولی هنوز گام‌های زیادی تا مقصد نهایی باقی مانده است.

ویژگی‌های متداول در دیگر دستیاران صوتی، مانند تایمر (timers)، در نسخه اول بیب (Beeb) گنجانده نشده است.

اعضای بریتانیایی برنامه مایکروسافت ویندوز اینسایدر (Microsoft’s Windows Insider programme) با استفاده از به روزرسانی سیستم عامل ویندوز 10 در ماه می 2020، قادر به نصب این نسخه از طریق windows store هستند؛ به شرطی که قبلا اکانت bbc برای دسترسی به خدمات رسانه‌ای بی.بی.سی برای iPlayer و Sounds داشته باشند.

در زیر اصطلاحاتی آمده که توسط برخی از کاربران برای استفاده از دستیار صوتی بیب (beeb) استفاده شده است:

  • مرا برای دسترسی به اخبار جدید به روز رسانی کن.
  • رادیو 1 (یا هر برنامه ویژه دلخواه دیگر) را روشن کن.
  • یک جک برایم تعریف کن.
  • حقیقت هوش هیجانی را برایم بازگو کن.
  • ایا تمایل به کشتن Eve داری؟
  • و دیگر سوالاتی از این دست.

در نهایت اینگونه پیش‌بینی می‌شود که Beeb در طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها از جمله بلندگوهای هوشمند، موبایل، تلویزیون و بسیاری موارد دیگر مورد استفاده وسیع قرار گیرد.

این، هنوز نسخه اولیه این دستیار صوتی است، به این معنا که همه چیز از روز اول به طور کامل در کنار یکدیگر کار نمی‌کنند و دستیار آینده Beeb قادر به انجام کارهای بیشتری خواهد بود.

لینک کوتاه شده : https://amerandish.com/JxSga

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارس آوا

تبدیل گفتار به متن

باتاوا

دستیارسازمانی - چت بات

هوشتل

اپراتورهوشمند مرکز تماس

_ مطالب مرتبط _